Зебрина (90 фото): догляд у домашніх умовах, як і коли поливати, підживлення, розмноження, пересадка

Інструкція з догляду за кімнатною рослиною зебрину в домашніх умовах. Фото рослини, догляд, пересадка, підживлення, види, цікаві факти про походження рослини, а також огляд хвороб та шкідників зебрини.

Кімнатна квітка Зербіна є невибагливою багаторічною рослиною. Зербіна має велике і міцне листя, при хорошому освітленні, квітка стає дуже пишною і красивою на вигляд.

Неймовірне забарвлення листя цієї рослини, не перестає дивувати, воно може бути від кремового до яскраво-пурпурового відтінку. Але якщо рослина росте в тіні, то її листя втрачає своє забарвлення і стає зеленим. Але якщо освітлення відновиться, то листя набуває свого природного забарвлення.

Впевнитися в красі цієї кімнатної рослини, ви можете переглянувши фото зербени. При одному погляді на нього стає ясно, що квітка нікого не залишить байдужою.

Кімнатні квіти Зебрина виглядають найкрасивіше при вирощуванні в підвісних горщиках, але найбільш ефектно рослина виглядає коли в одному горщику вміщено відразу кілька паростків. Але це можливо лише за умови, що горщик буде досить великим.

Увага! Головна умова при якому Зербіна виглядатиме красиво, це правильний догляд і відповідне місце існування.

Умови хорошого розвитку

Хороше освітлення

Описати квітку можна як світлолюбну рослину, якій необхідна велика кількість світла та сонячних променів. Але важливо враховувати, що інтенсивних променів сонця під час полудня Зербіна не виносить і це може призвести до в'янення квітки.

Температурний режим

Під час теплого сезону, Зербіна добре росте при температурі, що не перевищує 21С. Але в зимовий період дуже важливо стежити, щоб температура не падала нижче за 13С.

Своєчасний полив

Щоб уникнути проблем зі зростанням і розвитком квітки, необхідно стежити за тим, щоб грунт завжди був зволоженим. Влітку полив повинен бути не менше 2 разів на тиждень, а взимку один раз.

Дуже важливо при вирощуванні знати, як поливати квітку правильно, адже їй може нашкодити не тільки пересушений грунт, а й надмірно вологий, що може спричинити гнилість кореневої системи.

Рівень вологості в приміщенні

Рослина добре росте у вологому середовищі, тому важливо стежити, щоб у піддоні завжди була мокра галька, яка не допустить пересихання ґрунту і, відповідно, нестачі вологи. Зволожене повітря допоможе листям завжди виглядати красиво та свіжо.

Добрива

За умови догляду в домашніх умовах, необхідно підгодовувати квітку будь-якої пори року. Слід враховувати, що підживлення завжди має бути в рідкому вигляді, розведене відповідно до рекомендацій виробника. У весняно-літній період удобрювати необхідно двічі на тиждень, а взимку буде достатньо одного разу.

Грунт

Насамперед грунт має бути родючим. Грунт повинен бути глинистий, наповнений корисними речовинами.

Пересадка

З роками рослина Зербіна може втратити свій гарний зовнішній вигляд, тому пересаджувати її не рекомендується. Найкраще вирощувати нову рослину кожні 2-3 роки.

Спочатку слід укорінити близько п'яти живців у невеликому горщику, а через шість місяців пересадити їх у постійний горщик більшого розміру і більше не проводити жодних маніпуляцій.

Правильний догляд за листям

Листя Зебрини вимагають не меншої уваги, ніж її коренева система. Тому, двічі на тиждень, потрібно сприскувати листя водою використовуючи розпилювач і протирати, що дозволить змити пил, що осів на них.

Увага! У жодному разі не використовуйте хімічні засоби. Для цього підходить лише чиста вода кімнатної температури.

Розмноження

Часто може виникнути ситуація, коли стебла Зербіни оголюються біля їхньої основи. Це чудовий період для розмноження рослини. Якщо таке сталося, необхідно зрізати живці, які досягли довжини 5-7 см., захоплюючи пару листків, необхідно зрізати прямо під листям. Видалені живці посадіть у горщик і регулярно поливайте їх. Через кілька тижнів з'являться ознаки росту нової рослини.

Проблеми та їх вирішення

За наявності стебел з довгими міжвузлями, квітка може стати розлогою. Причина такого явища полягає у нестачі освітлення. Тому, переставивши квітку у світле місце, проблема зникне сама собою.

Якщо на листі з'являються сліди опіків, необхідно простежити, щоб на них не потрапляли прямі сонячні промені. Так само, подібна проблема може виникати під час використання поліролю для листя. Зербіна не переносить жодних хімічних засобів і для усунення пил достатньо обробки листків простою водою.

Під час вирощування можна зіткнутися з проблемою гнилості стебел. В цьому випадку причиною стає надлишок вологи. Тому слідкуйте, щоб рідина не застоювалася у горщику і після поливу зливайте зайву воду.

Якщо квітка уражена зеленою листовою попелицею, тоді необхідно використовувати для боротьби зі шкідником інсектициди із вмістом пітертруму. Так само, в цьому випадку підходить розчин карбофосу. Обробку проводити доти, доки ознаки наявності попелиці не зникнуть.

Якщо ви помітили, що листочки почали в'янути і бліднути, тоді простежте за температурним режимом. Можливо рослина просто замерзла і їй недостатньо тепла.

Чи є листя почало набувати бурого кольору або плямистості, тоді в приміщенні дуже сухо і необхідно зволожити повітря.

При сильно високих температурах листя може скручуватися і засихати. У цьому випадку необхідно добре провітрювати приміщення та стежити за рівнем вологості повітря.

Якщо квітка розвивається неправильно і має довгі стебла, тоді необхідно пересадити її чи обрізати стебла до 7-8 див., щоб спровокувати зростання нових листочків. Не виключено, що знадобиться розмноження рослини використовуючи верхівкові живці.

За наявності занадто густого листя слід перестати удобрювати квітку. Не потрібно використовувати підживлення більше двох разів на тиждень, надлишок корисних речей так само шкідливий, як і їх недолік.

Якщо ви помітили, що листочки стали скручуватись і під ними є павутиння – рослині шкодить червоний павутинний кліщ. У цьому випадку необхідно видалити павутиння, використовуючи вологу губку. Потім спричинити рослину карбофосом.

Особливу увагу приділіть нижній частині листя. Проводити процедуру необхідно двічі на місяць, доки зникнуть ознаки наявності шкідника.

Тепер ви знаєте правила вирощування в домашніх умовах зербени і якщо ви все робитимете правильно, тоді ця квітка буде радувати красою свого пурпурового листя.

Фото Зебрини