Орхідея камбрія (100 фото): догляд у домашніх умовах, розмноження, пересадка, полив

Особливості правильного догляду за кімнатною рослиною – орхідея камбрія. Багато фото, правила поливу, підживлення, пересадка, розмноження, цікаві факти та особливості.

Орхідея виду Камбрія – один із гібридних сортів, створених квітникарів. Ця квітка користується популярністю завдяки своєму привабливому зовнішньому вигляду. Великі яскраві квіти можуть стати окрасою домашнього інтер'єру.

Догляд у кімнатних умовах за камбрією не вимагає особливих знань квітництва, але деяким правилам варто дотримуватися. Для початку необхідно ознайомитися з видами та описом квітки.

Походження та види орхідеї камбрії

Орхідея Камбрія – це не одна окрема квітка, а найменування гібридної групи рослин. Кожен вигляд має свою назву та зовнішні характерні особливості.

Головною подібністю Камбрій є втеча тип росту. Коріння Камбрій дуже тонке. Враховуйте, що за ними потрібен особливий догляд, щоб не зашкодити.

Орхідея камбрія відрізняється безліччю яскравих квіток. На одній квітковій стрілці може розташовуватись до десяти бутонів. В Інтернеті Ви знайдете фото Орхідеї Камбрії з квітками всіх кольорів веселки: білі, бордові, ніжно-рожеві, жовті в цятку і так далі. Порадувати своїм цвітінням орхідея вас може кілька разів на рік.

Камбрія – найвибагливіша з усіх орхідей. Вона відмінно підійде для новачків у справі квітництва.

Види камбрії відрізняються за кольором та запахом. Наприклад, беаллара – це складний гібрид, який одержали шляхом схрещування чотирьох видів. Така квітка виділяється кремовим кольором із темними плямами.

Якщо ви любите троянди, вибирайте буррагеару. Це гібрид жовтого та червоного відтінків. Відмінною особливістю є стійкий аромат троянди.

Якщо ви хочете, щоб рослина тішила вас своєю красою цілий рік, то ваш варіант – дегармоару. Цей вид має великий спектр кольорів, приємний аромат і цілорічне цвітіння.

Видів Орхідеї Камбрії безліч. Квітникари постійно займаються схрещуванням та вирощуванням нових сортів.

Посадка Камбрії: покрокова інструкція

Як тільки ви купили свою красуню Камбрію, її потрібно пересадити в інший горщик. Зазвичай у магазинах рослини продаються у тимчасовій тарі, яку обов'язково потрібно змінити. Зважайте на те, що рослина орхідея камбрія не дуже любить пересадки. Не робіть цього дуже часто, максимум раз на три роки.

Для початку пересадки необхідно вибрати правильний ґрунт. Звичайний ґрунт не пригодиться для камбрії. Для її посадки використовують субстрат, що складається з кори та деревного вугілля. Такий ґрунт можна купити у спеціалізованих магазинах.

Вибір горщика також є важливим пунктом. Ємність для пересадки має бути керамічною або пластиковою з отворами для провітрювання кореневої системи. Розмір вибирайте трохи більше за попередній, камбрія не любить багато обсягу.

Коли горщик і ґрунт вибрано, приступайте до посадки. На дно ємності помістіть ґрунт не надто товстим шаром.

Вийміть квітку з тари, акуратно очистіть коріння від старого субстрату. Будь бережно, коріння дуже чутливе.

Розташуйте камбрію в горщику і присипте новим грунтом. Не засипте надземну бульбу!

Після пересадки не поливайте кімнатну рослину п'ять днів. Земля має просохнути.

Чи існує насіння в орхідеї?

Інший спосіб отримати камбрію у себе вдома – посадити насіння, а точніше насіннєву коробочку. Однак попереджаємо, що це не найлегший спосіб. У продажу знайти їх практично неможливо, зазвичай люди купують уже готовий саджанець.

Насіння у орхідей існує, воно нагадує порошок, але з досвіду бувалих квітникарів проростає з них лише мала частина. Набагато зручніше купити дорослу квітку з корінням і пересадити її.

Особливості освітлення

Квіти орхідея камбрія не люблять частих перестановок, тому одразу визначтеся, куди ви поставите свою рослину. Йому буде комфортно на західній стороні, щоб освітлення не надто яскравим і трохи тінистим.

Як поливати квітку?

Метод поливу відрізняється від усього звичного. Квітку не можна заливати зверху, це може призвести до гниття бульби. Раз на тиждень ставте горщик у блюдце з водою на 5-10 хвилин. Саме для цього нам і потрібен був горщик із отворами.

Полив потрібно здійснювати раз на тиждень. Заливати або пересушувати ґрунт не рекомендується. Намагайтеся підтримувати вологий клімат ґрунту.

Орхідея дуже чутлива до води. Поливайте її лише чистою і кип'яченою водою. Звичайна вода під крана може пошкодити субстрат і рослина засохне.

Температура та вологість

Два важливі фактори для вашої камбрії. Влітку дотримуйтесь температури не більше 25 градусів, а взимку не нижче 18 вдень. Слідкуйте за вологістю в кімнаті. Сухе повітря нашкодить рослині.

Найлегший спосіб зволожити повітря – спеціальний апарат. Якщо зволожувача немає, обприскуйте звичайною водою простір поруч із квіткою або покладіть мокрі рушники на батарею.

Добрива

Для того, щоб виростити домашніх умовах здорову рослину, слід не забувати підгодовувати рослину. Це необхідно робити під час цвітіння приблизно один раз на 15 днів.

У магазинах представлений величезний вибір добрив для орхідей. Зазвичай цей розчин змішують із водою та поливають. Перед застосуванням обов'язково ознайомтеся з інструкцією, щоб не спалити ніжне коріння квітки.

Обрізка рослини

Іноді камбрію треба обрізати, щоб вона продовжувала жити. Після того, як пройшов сезон цвітіння, стару бульбу необхідно акуратно зрізати, щоби виросла нова.

Обрізають рослину і у разі хвороби, щоб запобігти поширенню інфекції. Роблять цю процедуру обов'язково стерильними інструментами, щоб не рознести заразу по всьому стеблі. Орхідея камбрія дуже схильна до вірусів.

Профілактика

Щоб з камбрією не було проблем, дотримуйтесь кількох правил:

  • У жодному разі не переливайте рослину. Це одна з найпоширеніших помилок у новачків.
  • Збирайте вологу з листя. Так ви захищаєте рослину від інфекції.
  • Провітрюйте приміщення, в якому стоїть орхідея. Пам'ятайте про вологість повітря.
  • Купуйте кошти від шкідників і іноді протирайте листя для профілактики.

Що робити, якщо камбрія не цвіте?

Буває й так, що квітка не тішить яскравими бутонами кілька років. Якщо на вигляд ваша рослина цілком здорова, то перегляньте догляд за нею. Можливо, ви припускаєтеся помилок.

Зменшіть кількість поливів і спробуйте перенести орхідею до іншої кімнати. І головне – чекайте. Якщо ви все робите правильно, рано чи пізно орхідея камбрія зацвіте.

Фото кімнатної рослини камбрія