Хамедорея витончена (елеганс): правила догляду в домашніх умовах, особливості, фото, полив, підживлення

Детальний опис усіх особливостей кімнатної рослини хамедорея витончена. Багато фото, цікаві факти, як і коли поливати, підживлення, пересадка, вибір горщика для кімнатної рослини.

Хамедорея витончена – це пальмова квітка, яка росте у тропічних лісах Мексики. Полюбився багатьом за декоративний вигляд, простий догляд та нескладне розмноження. Рослина хамедорея витончена має густі пальмові гілки, і здатне перетворити приміщення на маленький острівець густих Гватемальських лісів.

Пальма відноситься до типу чагарникових рослин. Стовбур має повзучу форму, з якої рясно ростуть тонкі прямі стебла. Їх висота може досягати 2-х метрів, а ширина гілки до 3см, на верхній частині стебел розташовується пальмоподібне листя. За типом перисті, і зібрані по 15 пар на кожному волоті, їх довжина не перевищує 20см.

На фото витонченої хамедореї можна помітити жовті суцвіття, що на вигляд нагадують волоті або квіти мімози. Кожна квіточка має кулясту форму. Коли пальма відцвітає, дома суцвіть з'являються дрібні плоди, круглої форми чорного кольору. Усередині є насіння. Опис квітки не здатний передати квітучого аромату жовтих мітелок, кожен квітникар зможе його відчути після 3-х років вирощування пальми.

Декоративний та карликовий вигляд хамедореї дозволяє розмістити її у приміщеннях будь-якого розміру. Повільна швидкість зростання пальми змушує її власників запастися терпінням на довгі роки, перш ніж вони побачать її в повній красі.

Примітка: Для красивішого вигляду радять садити разом кілька пальм. Це надасть загальному вигляду пишність та соковитість. Суцвіття на молодих рослинах рекомендується видаляти на початок їх цвітіння, оскільки процес витрачає багато енергії, що може уповільнити зростання молодої пальми.

Обрізка та догляд

Квітка хамедорея витончена не можна назвати світлолюбною рослиною. Вона віддає перевагу місцям з розсіяним джерелом світла, або затінені ділянки кімнати. Якщо поставити рослину під пряме сонячне проміння, то незабаром можна помітити в'януче листя, з пожовклими плямами. Це сліди опіків від палючого сонця.

Зовсім позбавляти світла хамедорею не варто. Можна влаштувати штучне освітлення, але тривалішої дії. Це позитивно позначиться розвиток пальми.

Після теплих пір року, хамедорею необхідно перенести в приміщення, де температура становить 16гр, але не опускається нижче 12 градусів. Різка зміна температур шкодить їй. Провітрюючи приміщення не можна допускати холодних протягів.

Догляд у домашніх умовах за хамедореєю не складний, рослина не любить спеку і добре росте в помірному середовищі з температурою до 27 градусів.

Обрізання основного ствола не потрібне. Єдина точка зростання – це його верхівка. Тому якщо його зламати рослина більше не зростатиме вгору. Обрізати можна лише бічні пожовклі гілки, трохи захоплюючи зелені ділянки. Щоб імунітет квітки не ослаб, на свіжі зрізи наносять фунгіциди.

Від температури повітря в будинку залежатиме як часто поливати квітку. Так як хамедорея росте у вологих лісах, то не можна давати ґрунту повністю пересихати. Квітка отримає стрес і може загинути

Також надлишок вологи пошкодить пальмі, поганий дренаж призведе до закисання грунту, і гниття коренів. Як тільки верхній шар субстрату підсох, можна полити знову. Якщо температурний режим дотримано, полив не повинен перевищувати 3 разів на тиждень.

Верхню частину квітки теж потрібно зволожувати. Якщо немає можливості часто приділяти увагу вологості повітря та проводити обприскування стебел, то встановлюють побутові зволожувачі повітря поблизу рослини. Хамедорею не розміщують поблизу опалювальних приладів.

Як виростити

Вирощування в домашніх умовах витонченої хамедореї починається з приготування відповідного грунту. Його можна придбати в магазині, але до покупного субстрату слід додати трохи деревного вугілля. Використання домашнього ґрунту можливе при дотриманні наступних пропорцій:

 • Дерновий ґрунт (3);
 • мульча (1);
 • Пісок (1);
 • Торф (1).

Щоб запобігти застій води у горщику, на дно укладають гальку. Молоді квіти до 3 років пересаджують щорічно. Надалі пересадку проводять рідко, тому що коренева система хамедореї не любить багато вільного місця.

Так як пальма росте дуже повільно її підгодовують не більше 1 порції на 2 тижні. Вносять рідкі добрива для пальм чи широколистяних квітів.

Але тоді ділять зазначене дозування навпіл. Вважають за краще підгодовувати добавками з великим вмістом азоту, тоді стебла та листова частина збільшують своє зростання.

Як розмножити

Є 3 способи розмноження хамедореї витонченої:

 1. Прикореневі відростки;
 2. насіння;
 3. розподіл куща.

Декоративна пальма, вирощена вдома, практично не приходить до можливості поділу куща. Тому, найчастіше використовують перші 2 способи.

Розмноження прикореневими відростками вважається найзручнішим способом. Потрібно дочекатися, поки коренева система сина зміцніє, і тоді відокремити його від основної рослини.

Пророщування насіння це тривалий процес. Він поділяється на кілька етапів:

 1. Замочування насіння у теплій воді на 4-5 днів;
 2. коли насіння розбухне, їх просушують. Для якнайшвидшого проростання використовують метод скарифікації, роблять прокол або надріз;
 3. у контейнер із субстратом висівають плоди, трохи їх поглибивши. Закривають прозорою плівкою і ставлять на добре освітлене підвіконня;
 4. щодня провітрюють, але не дають ґрунту пересохнути;
 5. після місяця отримані сіянці розсаджують, для більшої ефектності можна посадити в одному горщику 3-4 шт.

Хамедорея витончена, це кімнатна рослина, яка не виносить зимових холодів. Молодняк, який не досяг 4 років, особливо треба оберігати від холодних протягів.

Шкідники та хвороби

Хамедорея майже не страждає від хвороб та комах. Всі проблеми з квіткою виникають від неправильного догляду:

 • від надмірного поливу листя забарвлюється в коричневий колір;
 • Дефіцит добрив викликає появу світлих плям на листі;
 • павутинний кліщ призводить до утворення білого нальоту на зворотній поверхні листа;
 • загнивання коріння від застою вологи в грунті.

Гарний догляд у кімнатних умовах допоможе правильно розвиватися пальмі. Чим вона старша, тим дбайливіше потрібно ставитися до кореневої системи при пересадці. Ушкодження земляної грудки треба мінімізувати.

Фото Хамедорея витончена (елеганс)