Вашингтонія (Washingtonia): інструкція з догляду в домашніх умовах, фото, види, цікаві факти

Особливості правильного догляду за кімнатною рослиною вашингтонію (Washingtonia). Цікаві факти, фото, правила поливу, розмноження, зовнішній вигляд рослини.

Вашингтонія – це кімнатна рослина, яка відноситься до сімейства пальмових. Рослина має зовнішній вигляд віялової пальми. Батьківщиною цієї квітки вважається Америка.

У природній природі пальма росте зазвичай у пустелі. Сьогодні вирощування пальми в домашніх умовах можливе, потрібно лише знати, як правильно здійснювати догляд.

Опис рослини

Рослина вашингтонію у природному середовищі зростає до 25 метрів, має товстий ствол до 70 сантиметрів. Природні умови проживання сприяють тому, що через 10-15 років життя вашингтонія зацвітає, а навіть найкращий догляд у кімнатних умовах не завжди може сприяти цьому в «неволі».

Листя дикої рослини йдуть в Америці на плетені кошики, а плоди перемелюють на борошно. Домашні квіти, звичайно ж, для цього непридатні і більше служать як декоративна рослина.

При догляді в домашніх умовах важливо дотримуватися температурних і просторових вимог. Можна залишати горщик з пальмою на вулиці, якщо це дозволяє погода. До речі, свою назву пальма отримала на честь першого президента Америки Джорджа Вашингтона.

Догляд за рослиною вдома

Освітлення – пальма не любить яскраве сонце і прямим сонячним променям віддає перевагу розсіяному освітленню. Світло має надходити на пальму більше половини доби, 16 годин, тому взимку потрібно встановити додаткове освітлення. Влітку при нагоді квіти вашингтонію виносять на вулицю, але ставлять у тінь, щоб сонце не занапастило квітку. У будинку кімнату з квіткою потрібно періодично провітрювати, але так, щоб не було протягу.

У природному середовищі пальма нерідко переносить заморозки, тому низької температури квітка не боїться. Влітку температура має перевищувати 30 градусів, взимку може спокійно зростати при 10 градусах.

Як поливати квітку, якщо вашингтонія боїться переливу та недоливу води? Орієнтиром послужить верхній шар ґрунту в горщику: як тільки він висох, потрібно поливати. Це добре працює в теплий період, в зимовий час і полив полив потрібно скоротити.

В описі квітки зазначено, що вашингтонія відноситься до вологолюбних рослин, тому можна не тільки обприскувати квітку, а й ставити поряд банку з водою. Корисним стане і періодичне протирання листя вологою ганчіркою.

Підживлення квітки потрібно проводити добривом із високим вмістом заліза. Її роблять навесні та восени двічі на місяць. У період спокою та після пересадки рослину не удобрюють.

Обрізання листя квітки проводять відразу ж, як тільки листя починає сохнути. Ця процедура допоможе уповільнити подальше усихання листя. Не можна обрізати верх стовбура. Якщо це зробити, рослина перестане рости та загине.

Горщик можна вибрати будь-який, головне, щоб при пересадці він виявився більшим за колишнє. Якщо ви вибрали горщик із кераміки, врахуйте, що полив рослини в такій ємності потрібно здійснювати частіше, ніж у пластиковій.

Взимку вашингтонія може легко перенести 2 тижні без поливу, літом максимум тиждень. Тому, якщо заплановано відпустку, можна орієнтуватися на ці терміни.

Вашингтонія не має періоду спокою, який був би чітко видно. У зимовий період потрібно зменшити полив, більше обмежень немає

Як пересадити квітку

Як і будь-яка інша квітка, вашингтонія важко переносить пересадку. Після цієї процедури їй потрібен час, щоб адаптуватися до нових умов, прийти до тями. Тому без гострої необхідності пересаджувати квітку не варто. Чим старшим стає пальма, тим рідше її пересаджують.

Вирощують цю велику квітку в діжках, тому потрібно заздалегідь придбати дерев'яну ємність для пальми. Субстрат складається з піску, перегною, листя та дерну. Під час поливу земля може опускатися, через що коріння поступово виступатиме назовні. В цьому випадку просто підсипають землю зверху, щоб коренева система була закрита.

Розмноження квітки

Розмножують вашингтонію лише за допомогою насіння. Сіють їх навесні чи влітку, а купують матеріал у магазині.

Порядок посіву:

 • Насіння має товсту оболонку, тому щоб вони швидше проклюнулися, потрібно трохи надпиляти верхню частину. Робити це потрібно обережно, щоб внутрішнє ядро не було пошкоджено. Після цього насіння потрібно залити водою приблизно тиждень. Воду слід періодично оновлювати
 • Готують субстрат з торфу та піску, після чого насіння садить у нього на глибину 1 сантиметр.
 • Після цього ємність вкривають плівкою або склом, щоб створити парниковий ефект
 • Ємність ставлять у тепле місце, не забуваючи періодично відкривати для провітрювання. Оптимальна температура для проростання – понад 20 градусів
 • Якщо насіння свіже, воно проросте протягом двох-трьох тижнів. Старому насінню для цього знадобиться 2-3 місяці
 • Не варто забувати і про підтримку вологості. Для цього ґрунт періодично обприскують
 • Відсаджувати отримані молоді рослини в окремі горщики можна після того, як на кущі з'явилося два листки.

Користь квітки

На фото вашингтонії видно, що рослина має досить велике листя. Саме за рахунок цього великого листя пальма і добре зволожує повітря.

У квартирах, офісах, будинках та інших приміщеннях Вашингтон виконує декоративні функції. Квітка прикрашає інтер'єр, допомагає урізноманітнити обстановку приміщення.

Труднощі при вирощуванні квітки

Як і під час догляду за будь-якою рослиною, квіткарі можуть зіткнутися з такими труднощами при вирощуванні вашингтонії:

 • Листя стало жовтіти – позначається недолік вологи або добрива
 • На кінцях листя з'явилися коричневі плями – рослині не вистачає вологості в повітрі або холодно. Можна усунути цей недолік, регулярно обприскувати його або переставивши в інше, тепліше місце
 • На листі з'явилися світлі плями – це вже результат впливу яскравих сонячних променів. Воно пропалює листя надмірним світлом
 • Листя потемніло і пов'яло – вашингтонія замерзає
 • Стовбур почав гнити – рослину залили водою
 • Почала гнити верхівка стовбура – рослина залили, надто багато вологи
 • На пальмі можуть з'явитися павутинні кліщі, борошнисті черв'яки та щитівка. Боротьбу зі шкідниками слід розпочинати своєчасно

Фото кімнатної рослини Клеродендрум