Рео (120 фото): опис кімнатної рослини, правила догляду, полив, присадка, підживлення

Огляд усіх особливостей кімнатної рослини рео. Багато фотографій квітки, правила догляду, пересадка, розмноження, вирощування, як і коли поливати, цікаві факти про походження рослини.

Екзотична культура належить до сімейства Коммелінових, має нетривіальний вигляд і пишні привабливі форми. У народі її прозвали «човном Мойсея» та Традесканцією перевальчастою.

Особливої турботи невибаглива кімнатна рослина не потребує і навіть радує регулярним цвітінням, але основна його цінність – це декоративне листя.

Специфічні особливості

Багаторічник виглядає одним стволом з великою кількістю мечоподібного витягнутого листя, що відрізняється двома кольорами, що залежать від сортової приналежності. Зовнішня їх сторона зелена, а нижня фіолетово-бузкова.

Опис квітки свідчить про її дуже ефектну зовнішність. Великі виразні листочки довжиною до 35 см, шириною 6 і завтовшки сантиметра в підлогу відразу притягують погляд.

Подібні габарити дають шанс шанс не відчувати брак вологи, безболісно переносячи посуху в природному середовищі. У прихильника теплого клімату відсутні періоди спокою.

При хорошому догляді в домашніх умовах він цілий рік вражатиме господарів екстравагантним чином, і цвісти невигадливими квіточками в листі-приквітниках, схожими з човником.

Ареал проживання

Батьківщиною неординарного представника флори є американські субтропіки. У природі його можна зустріти на лісових узліссях, річкових берегах, він обживає навіть бідні червоно-земельні ґрунти. Як видно, у зразків чудове загартування, що дозволяє їм у житловому приміщенні почуватися, «як удома».

Різновиди

Список смугастих сортів, що мають зовні поздовжні смужки, поповнено:

 • Рожевим;
 • строкатим;
 • триколірним;
 • жовтим видом.

Різнокольорові квіти Рео найбільше затребувані квітниками, завдяки незвичайному барвистому контрасту.

Корисні та шкідливі якості

Рослинного вихованця не можна назвати героєм народної медицини, але листовою вичавкою лікують ревматизм, суглоби, рани, що не гояться, недуги ротової порожнини. Квітковий відвар п'ють при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та кровотечах.

Існує думка про неможливість утримувати кущик у квартирі, пов'язане з його отруйним соком, що провокує шкірне роздратування. Але від нього рятують рукавички, що одягаються при маніпуляціях.

Діток і тварин, які люблять скуштувати все гарне, краще не допускати до горщиків.

Доглядаючі заходи

Догляд у кімнатних умовах абсолютно необтяжливий. Здоровий розвиток куща вимагає періодичної пересадки раз на 2 роки зі зміною попереднього ґрунту на 30% та збільшення посадкової ємності.

Грунтовий склад складається з:

 1. Дернової землі.
 2. Торф'яної суміші.
 3. Піску.
 4. Перегною.

Складові змішуються в однаковій пропорції. Коріння рослинності поширюється з обох боків без сильного поглиблення, що варто враховувати, підбираючи тару. У неї обов'язково кладуть дренаж гальку, биту цеглу, що не дає застоюватися воді.

Іноземець любить світло, але не прямі сонячні промені. Його розташовують у західному або східному напрямку, якщо все ж таки обрано південне підвіконня, потрібно затінення опівдні.

У цій частині насадження комфортно взимку, але протяг і температурні перепади їм протипоказані. Влітку підтримують температуру +24, у зимовий сезон не нижче +15 градусів. Щоб отримати об'ємний букет, проводиться прищипування.

Особливих рекомендацій, як поливати квітку, немає. Йому неможливо нашкодити поливанням при правильно організованому дренажному пристосуванні. Головне, не лити одразу багато рідини.

Зволоження знадобиться при спостереженні сухості верхнього шару, у тому числі обприскування, та очищення від пилу.

Мінеральні магазинні добрива вносять один раз на місяць лише у весняно-літній час. З органіки використовується яєчна шкаралупа і лушпиння цибулі.

Розмноження

Розмножити культуру можна насінням, попередньо замоченим у воді. Їх сіють не глибоко у посуд, накривши поліетиленом та забезпечуючи зволоженість, виставляючи на сонці. Проростання сходів очікується приблизно за місяць. Тоді парник можна провітрювати, привчаючи молодняк до природного життя.

Поява пари листочків – це сигнал про повне вкорінення та можливість переселення на постійне місце проживання.

Мінус цієї методики – втрата материнської індивідуальності та переродження в однотонне забарвлення. Найбільш поширене розподіл кущиків та оперування бічними відростками, що зберігають батьківські риси. Їх ставлять у воду до зародження корінців, саме так відбувається поширення екземплярів у природі.

Схильність до хвороб

Рослина Рео при вирощуванні в домашніх умовах мало боїться захворювань. Сіра гнилизна або борошниста роса з'являються при надлишку вологи. Уражені ділянки обрізаються, змінюється і грунт.

Характерні ознаки та причини нездужання:

 • Втрата листя говорить про надлишок вологості;
 • при нестачі освітлення втрачається насиченість забарвлення;
 • у тьмяності та згортанні листяного покриву винна надто холодна водиця або присутність у ній хлорки;
 • пожовтіння викликає надлишок сонця;
 • уповільнення зростання сигналізує, що необхідні поживні речовини;
 • млявість крони пояснюється холодом.

При ураженні комахами зразки обприскують інсектицидами.

Забобонні прикмети

Вважається, що багаторічник перешкоджає попаданню в житло агресивної енергетики, зберігаючи в цілісності біополе мешканців та захищаючи їх від недоброзичливців. Він сприяє:

 1. Підвищення творчих здібностей та активності.
 2. Звільнення від чорних думок і образ.
 3. Довірчим взаєминам між домочадцями.
 4. Зміцненню серцево-судинної системи, покращуючи кровотік.
 5. Завершення незакінчених справ.
 6. Душевної рівноваги.

Людина сама реалізується, знаходячи красномовство і захопленість будь-яким заняттям.

Деякі джерела переконані в наявності у красеня магічних властивостей, що захищають від пристріту та привороту. Якщо за гідного змісту він хворіє, значить, взяв на себе атаку негативу.

Фото Рео наочно доводять, що тропічний гість виглядає родзинкою офісу чи житлової кімнати. Крім того, він стане надійним оберегом оточуючих від негативних ситуацій та намірів злих людей.

Фото рео