Дихондра: опис рослини, фото, правила догляду та вирощування в домашніх умовах

Детальний огляд всіх етапів правильного вирощування та догляду за кімнатною рослиною дихондра. Багато цікавих фактів та особливостей, полив, підживлення, пересадка, розмноження.

Ґрунтопокривна багаторічна ампельна рослина з декоративним листям, яке знаходить широке застосування. Рослина дихондра належить сімейству Вьюнкових, повзуча рослина з щільним і компактним габітусом, яка простягається завширшки (від 45 см до 1 м), але не перевищує 10-15 см заввишки.

Діхондра — більше, ніж гарний декор, це оригінальна і проста у вирощуванні ґрунтопокривна рослина.

Основні види та сорти

Діхондра родом із деяких частин Мексики та Каліфорнії. Частина сімейства Convolvulaceae, яка також відома як сімейство іпомеї. Ця почвопокровна і повзуча рослина, яку в народі називають нирковим бур'яном, має багато видів.

Для кімнатного вирощування найчастіше використовується дихондра Срібляста (повзуча). На його основі існує два найбільш популярні сорти: смарагдовий і сріблястий водоспад.

Смарагдовий водоспад

Опис квітки можна зрозуміти за назвою – це рослина зі смарагдовим забарвленням листочків. Ідеально підходить для прикраси як фон інших рослин, багаторічних грядок, а також є альтернативою газону на невеликих ділянках.

Але особливо привабливо виглядає у підвісному квітковому горщику будинку. Довгі, сильно розгалужені стебла, які самі по собі укорінюються в вузлуватих частинах, мають численні округлі світло-зелені листові пластини, роблять його відмінним ґрунтопокривним матеріалом.

Сріблястий водоспад

Сорт із листям сріблястого відтінку, що розташовується на довгих стеблах до 1.5 метрів у довжину. Нагадує сріблястий водоспад, що каскадом струминить вертикально з горщиків або горизонтально через грядки, як килим. Він повзе, пливе та каскадує скрізь, де його посадили.

Навесні «сріблястий водоспад» дає крихітні квіти білого та жовтого відтінків.

Вирощування дихондри

Ці розлогі та висячі рослини заповнюють нішу в ландшафті та в кашпо. Садівники, які хочуть покрити голі місця в цих областях, часто звертаються до цих квітів, оскільки вони виробляють безліч листків, щільно притиснутих до стебел, створюючи пишний водоспад у підвісних кошиках або віконних горщиках.

Ви можете переконатися в оригінальному вигляді квітки, переглянувши фото дихондри. У природному середовищі дихондра зустрічається в основному в лісі та лісових районах, де переважає вологість.

Догляд

На відміну від трави, цей гарний натуральний килим не вимагає стрижки та стійкий до витоптування.

Якщо дихондра стає занадто високою або втрачає частину щільності, необхідно підрізати рослину восени, щоб стимулювати зростання нового листя. Вимагає регулярного прополювання, щоб уникнути конкуренції з боку бур'янів, яких дехондра не переносить.

Кімнатні квіти дихондра можуть вирощуватись на балконі по сусідству з геранню або у відкритому ґрунті на терасі, у цьому вони не вибагливі.

Полив та підживлення

Слід ретельно поливати дихондру, стежачи за тим, щоб земля була насичена. Листя також необхідно зволожувати. Як поливати квітку, зможе розібратися навіть садівник-аматор, але важливо знати, щоб уникнути кореневої гнилі, потрібно дати землі майже повністю висохнути між поливами.

Дихондра задовольняється звичайним, добре дренованим і не надто сухим ґрунтом. Пам'ятайте, що стрімке зростання будь-якої кімнатної рослини вимагає додаткової енергії і забувати про підживлення не варто.

При дотриманні всіх вимог догляду в домашніх умовах рослина зберігає свою декоративність протягом тривалого часу.

Стійкість та витривалість

Якщо зима холодна, квітка вирощується як однорічник. Листя дихондри руйнується при температурі від -8 до -9 °C, але її коренева система стійка до температури від -10 до -12 °C. У спекотні та посушливі періоди рослина може піддаватися нападу слимаків, довгоносиків та інших шкідників.

Щоб позбутися їх, потрібно промити листя. Нормально зростати та розвиватися дихондра ампельна може лише при температурі від +18 до +26 °С

Цвітіння

Ампельна дихондра справді цвіте, але вам може знадобитися лупа, щоб їх розгледіти. Зазвичай рослина дає білі, жовті чи зелені квіти. Розміром квітка дихондра рідко перевищує два або три міліметри. Цвіте з травня до червня. При вирощуванні до приміщення ймовірність цвітіння нижче.

Розмноження дихондри

Культура розмножується двома способами:

Живцями

Для розмноження живцями найбільше підходять стеблові відведення, оскільки саме вони найлегше пускають коріння, за оптимально-комфортних умов. Живці потрібно помістити в тепле місце при температурі від +21 до +25.

Після появи коренів візьміть пагони (повітряні стебла з корінням) і пересадіть їх у ретельно розпушений і прополений грунт на глибину 0,5 см. Для покриття ґрунту необхідно близько десяти рослин на м2.

Насінням

Процес посіву насінням дихондри, дуже делікатний. Перед посівом переконайтеся, що місце продезінфіковане від шкідників. Насправді молоді рослини ростуть повільно і часто страждають від бур'янів, які ще більше уповільнюють їх зростання.

Незважаючи ні на що, сіяти можна в контейнері в спеціальний посівний компост, що зберігає вологість при температурі +20 °C (500 г насіння на площу 50 м2). Протягом одного-двох тижнів насіння має дати сходи. Розсаджуйте після того, як тільки рослини добре розвинуться.

Пересадка

У дихондри тендітні коріння, тому пересадку потрібно проводити тільки коли вони стануть видно крізь дренажні отвори. Методика пересадки наступна:

  • на дно вазону укладаємо дренаж наприклад з керамзиту і присипаємо його шаром ґрунту;
  • Квітку ретельно поливаємо і через півгодини виймаємо зі старої ємності;
  • видаляємо пошкоджені і підгнили коріння і перевалюємо рослину в новий горщик;
  • Заповнюємо порожнечі субстратом і виробляємо полив. Після пересадки кущик потрібно поставити у півтінь – так він швидше укорениться.

Вибір вазону

Правила вирощування в домашніх умовах досить прості, тому вони користуються великою популярністю.

При вирощуванні дихондри будинку потрібно звернути особливу увагу на вибір квіткового горщика. Він повинен мати достатній обсяг розвитку кореневої системи.

Стебла дихондр ніби повзуть по поверхні землі, легко вкорінюються, тому горщик краще вибирати не глибокий, але широкий. Оскільки дехондра дуже декоративна, ідеально вирощувати у підвісних кашпо, як ампельну рослину, по краях вікон чи балконів.

Фото рослини Дихондра