Пеперомія (150 фото): види, догляд у домашніх умовах, правила вирощування, як і коли поливати рослину

Детальна інструкція щодо вирощування кімнатної рослини пеперомія. Багато фото, опис всіх видів, правила пересадки в горщик, розмноження та догляд у домашніх умовах.

Квітка пеперомія – це кімнатна рослина, яка може дуже добре поєднуватись з вашою площею, особливо якщо у вас є невеликий простір, щоб заповнити будинок чи офіс.

Безумовно, їхня найбільша позитивна риса – величезна кількість різних на вигляд представників, які ви можете купити.

Якщо ви шанувальник меншого розміру та невимушеного характеру в порівнянні з іншими кімнатними рослинами, різноманітність у зовнішньому вигляді означає, що у вас є широкий вибір, тому ви майже точно знайдете щось унікальне, що ідеально підходить для вашого стилю.

Зовнішні особливості

З погляду зовнішнього вигляду, пеперомія має кілька різних видів: від компактної і майже витонченої до чогось сміливішого з товстим яскравим листям. Листя може бути різних кольорів, форм та текстур.

Навіть звичка до зростання може бути різною: від невеликих компактних та округлих різновидів до більш високих прямостоячих, аж до ряду кучерявих пеперомій. Ознайомтеся з фото пеперомії і ви полюбите цю рослину, а вишукана кімнатна квітка довгі роки радуватиме вас своєю незвичайною красою.

Все це розмаїття означає, що кількість різних сортів пеперомії, які ви можете купити, величезно і неймовірно різноманітно, настільки, що, якщо розташувати їх поряд, ви можете подумати, що насправді дивіться на різні рослини!

Світло

Здебільшого кімнатні квіти пеперомія – це рослини, що повільно ростуть, які в розумних межах адаптуються до рівня освітлення, яке ви в кінцевому підсумку забезпечуєте. Занадто багато світла обпалює і вимиває листя, а надто мало світла зрештою призведе до рваного, тонкого та неохайного зростання.

Пеперомії також є однією з небагатьох кімнатних рослин, які добре переносять флуоресцентне світло, тому його можна з успіхом вирощувати постійно в кімнатах без вікон (за умови, що кімнатне світло включене більшу частину дня!).

Полив

Вивчаючи питання як поливати квітку, будьте обережні, тому що в цьому плані досить легко перестаратися і створити умови для гниття. Ви повинні подивитися на полив, а потім почекати, поки ґрунт трохи просохне, перш ніж знову поливати.

Не тримайте грунт постійно вологим і не дозволяйте йому стати насиченим. У той же час пеперомія не пустельні кактуси, тому не забувайте регулярно перевіряти ситуацію і давати воду, коли це необхідно. Взимку рослині знадобиться зовсім небагато, якщо не буде особливо тепло і яскраво.

Вологість

Деякі представники цього виду потребують досить високого рівня вологості, щоб зберегти свій первозданний вигляд. Однак більшість кімнатних рослин пеперомії чудово почуваються без будь-якого штучного підвищення вологості навколишнього середовища.

Вишукане листя буває важко чистити, тому не соромтеся обприскувати їх, коли вони теплі, щоб не було пилу.

Підживлення

Правила вирощування в домашніх умовах рослин, які ростуть повільно, зводиться до того, що вони не потребують великої кількості добрив, і це абсолютно правильно. Просто підживлюйте рослину універсальним добривом двічі на рік, один раз навесні і ще раз влітку.

Температура

Peperomias сильно не любить холоду та протягів, тому їм може бути складно зберегти гарний вигляд узимку, якщо ви вибрали прохолодне місце. Спростіть собі життя, розмістивши їх у житлових приміщеннях, що часто використовуються, і вдалині від неопалюваних кімнат.

В ідеалі, не нижче 15 ° C і для гарного зростання протягом вегетаційного періоду постарайтеся розмістити їх у місці, де температура протягом дня становить 21 ° C або вище.

Пересадка

Коріння пеперомії не дуже швидко росте, тому зазвичай потрібно кілька років, щоб наповнити горщик і вирости з нього. Коріння також досить тендітні і витончені, тому їх можна легко пошкодити при регулярній пересадці.

Пересаджувати потрібно не частіше, ніж раз на два-три роки, а коли ви це робите, просто використовуйте стандартний компост горщик або суміш кімнатних рослин.

Розмноження

Якщо ви хочете розмножуватися, зазвичай садять живці з рослин пеперомії з весни до кінця літа. Якщо у вас висока прямостояча або висяча пеперомія, візьміть живці стебла. Це просто шматок стебла із прикріпленим листом або двома.

Потім стебло переходить у компост для різання, який ви зберігаєте вологим та теплим. Приблизно через місяць, якщо все буде добре, сформується коріння і має з'явитися нове листя.

Якщо натомість у вас кущиста пеперомія, то брати стеблові живці недоцільно, оскільки вони дуже м'які і просто гниють. Отже, ви берете листові живці та розмножуєте так само, як фіалки.

Швидкість зростання

Всі види пеперомії – це повільнорослі кімнатні рослини, і їм знадобиться багато років, щоб перерости місце, яке ви вибрали для своєї рослини.

Висота та розмах

Існує багато різних типів пеперомії, які мають різні моделі росту, наприклад, деякі з них кущисті, а інші – шлейфові, проте для типової пеперомії незвичайно виростати понад 25 см або ширше за 20 см.

Як уже згадувалося, це кімнатна рослина, якій потрібен час, щоб вирости до максимальної висоти та розрости, тому не чекайте, що це станеться швидко, навіть якщо умови, які ви забезпечуєте, ідеальні.

Квіти

Пеперомія – невибагливі кімнатні рослини, і якщо ви виконаєте їх основні вимоги догляду, вони цвістить вам досить часто. Це буде залежати від вашого типу, але найчастіше вони цвітуть влітку та восени.

Квіти не пахнуть і не особливо яскраві, натомість квітка описують, як «химерні» бутони зі стеблами, які ростуть вертикально на пару сантиметрів вище за листя внизу.

Рожеві стебла, як правило, мають невеликий вигин, і це разом з крихітними квітками, що з'явилися, дає вигляд, що нагадує хвіст щура або піщанки. Це дійсно дуже незвичайно, але принаймні поява цих дивних квітів стане доказом того, що ви добре ставитеся до своєї пеперомії!

Як доглядати за пеперомією: резюме

  • Любить хороші рівні освітлення
  • Забезпечте яскраве місце без потрапляння прямих сонячних променів
  • Полив від слабкого до помірного. Оскільки вони схильні до гниття через надмірне поливання, краще поливати їх злегка. Полив один раз на тиждень або рідше, ймовірно, буде достатньо для вашої рослини.
  • Помірна кімнатна температура. Ці рослини люблять тепло, тому вдень найкраще буде температура вища за 21°C.
  • Низький рівень підживлення. Підгодовуйте двічі-тричі на рік.

Можливі проблеми з рослиною пеперомія

У листя коричневі кінчики і краї

Зазвичай це викликано різким падінням температури чи впливом протягів. Видаліть пошкоджене листя, якщо воно дуже непривабливе, і не забувайте тримати рослину пеперомії подалі від холодних місць.

Листя опадає з рослини

Як і у випадку з більшістю кімнатних рослин, догляд у домашніх умовах, передбачає невелике обпадання листя і є нормальним, проте, якщо багато листя відходить від стебел протягом короткого періоду часу, у вас виникла проблема.

У більшості випадків це викликано тим, що рослина поміщена в занадто холодне місце або через поливу. Причину холоду слід легко усунути.

Листя зів'яли, є гниль

Як згадувалося в попередній проблемі, в'янення листя може бути першою ознакою недостатнього поливу у Peperomia, але якщо є гниття, то це ознака надмірного поливу в поєднанні з прохолодними температурами.

Все, що ви можете зробити, це видалити гниючі листи (у будь-якому випадку вони повинні легко відпасти при невеликому натягу) і обережно продовжити полив у майбутньому. Якщо пошкодження дуже серйозне, перегляньте, чи можете ви врятувати здорові ділянки для розмноження.

Хвилясте листя на рослині

Знову ж таки, це типово для надмірного поливу, але протягом тривалого періоду. Зменшіть обсяг поливу, який ви забезпечуєте, і дайте ґрунту просохнути протягом більш тривалого періоду. Пухирі також можуть бути викликані занадто великою кількістю сонячного світла. У будь-якому випадку, якщо пошкодження є значним і псує зовнішній вигляд рослини, видаліть уражене листя.

Тьмяно розмите бліде листя

Швидше за все це викликано надмірним освітленням протягом тривалого періоду – перемістіться в темніше місце. Якщо ви не відчуваєте, що проблема в цьому, це також може бути ознакою недостатнього годування.

Фото рослини пепероміяя