Бамбук домашній у горщику: посадка, вирощування та догляд у домашніх умовах

Як виростити бамбук у домашніх умовах у горщику. Бамбукові види для кімнатного вирощування. У чому вирощувати домашній бамбук: у ґрунті чи у воді – особливості. як доглядати за рослиною

Під назвою «кімнатний бамбук» «замаскувався» різновид кімнатної рослини під назвою драцена Сандера, яка має назву, до речі, не одну: лаки бамбук (Dracaena Lucky Bamboo), або «бамбук щастя», або «щасливий бамбук», або «бамбукова». спіраль» – це все вона, у «родичах» із справжнім бамбуком і не перебуває. Рослина застосовують для створення оригінального дизайну будинку.

У кімнатних сортів рослини немає такого активного росту і все ж таки вирощування будинку не складе великої праці.

Види та сорти кімнатного бамбука

Відомо понад одну тисячу сортів бамбука.

Кімнатний бамбук вирощують у горщиках із ґрунтом або ж у судинах з водою, але про це нижче. Зазвичай для цієї мети пропонується три види, схожі на агротехніку та умови вирощування. Два з них, карликовий та золотистий, відносяться до одного роду – плейобластус.

 • Карликовий вигляд не перевищує зростанням півтора метри. Однак навіть цей сорт швидко росте.

Драцена та дикорослий бамбук зовні дуже схожі.

 • Золотистий бамбук, ще один представник виду, має потужне коріння, розлогу «гриву» вузького довгого листя.

 • Кущовий бамбук з назвою фаргезія блискуча, або «Велика стіна», характеризується наявністю м'якого, приємного на дотик листя.

Квітка незвичайна і відрізняється унікальною красою. Його садять як у саду на свіжому повітрі, так і в горщику на балконі або кухні.

Бамбук Новий Японський Елегант

Умови утримання кімнатного бамбука

Кожна рослина має свої уподобання та переваги, які необхідно враховувати при роботі з ними. Його легко виростити навіть садівникові-початківцю. Це стосується сортів кімнатного бамбука.

Досить рідко на декоративному бамбуку можуть з'явитись білі квіточки. Однак, цвітіння виснажує рослину, тоді вона потребує особливого догляду. Відсутність протягів, температурний режим, своєчасне харчування добривами дозволяє досягти відмінного зовнішнього вигляду рослини.

Квітка завоювала популярність серед дизайнерів. Бамбук допоможе у створенні екзотичного інтер'єру квартири та офісу. Невелика вічнозелена рослина з гнучким стеблом від яскраво-зеленого до світло-жовтого відтінків, з маленькими листочками на верхівці. Декілька паростків перев'язують стрічкою внизу стебел і за допомогою дроту та пластикової трубки рослина набуває декоративного вигляду. Пагони можна закрутити у певну форму. Ще один спосіб – закрити рослину в коробці з отвором. Стебло тягнеться до світла, роблячи виток у напрямку навколо, за поворотом коробки.

У Китаї квітка наділяють магічними властивостями. Він здатний залучити успіх у коханні.

Увага ! Відомо, що існують народні прикмети, через які рослину не можна тримати поряд з хворою людиною, тому що їй стає гірше.

Освітлення та місцезнаходження

Якщо поставити дерево на яскраво освітлену жарку сторону, на нього потрапляють вертикальні промені сонця. Забезпечити сприятливі умови допоможуть жалюзі або тюль, оскільки квітка любить розсіяне світло. Найкомфортнішим для нього буде підвіконня «з виглядом» на схід. Рослина любить тепло. Бажано, щоб це вікно не відчинялося, оскільки бамбук лаки не переносить протягів. А якщо ще й спробувати провітрити кімнату взимку, можна просто занапастити рослину.

Важливо! «Щасливий бамбук» воліє півтінь, тому потрапляння на нього прямих променів сонця, що палює, краще уникати, у зв'язку з цим, вони можуть викликати опіки на листі.

Температура та вологість повітря

Помістити кімнатний бамбук на місце проживання треба в приміщенні, де влітку можна забезпечити температуру +20 градусів, а взимку – не більше +16-18.

До вологості повітря ця декоративна рослина відноситься досить спокійно, але регулярно витирати пил з листя або балувати бамбук теплим душем просто необхідно, особливо взимку, коли опалювальні прилади сильно сушать повітря.

Вибір ємності для посадки

Посуд, в який передбачається посадити кімнатний бамбук, повинен підходити йому за розміром: чим більша рослина, тим більше і горщик. При цьому враховується і кількість стебел.

Стебла набувають будь-якої форми.

По глибині горщик слід розрахувати так, щоб у нього вмістилося як би два кореневища рослини. Колір та матеріал посудини – довільні. Головною умовою є дренажних отворів. При посадці дренажем – шматочками цегли, керамзитом – треба заповнити чверть висоти горщика.

На замітку! Щоб створити гарну композицію з кількох видів рослин можна використовувати широку ємність. Висаджуючи кімнатний бамбук, слід стежити, щоб відстань від крайніх стебел до стін посадкової тари становила щонайменше п'ять сантиметрів.

Вирощування бамбука в ґрунті та догляд за ним

Драцену Сандера, ім'я рослину одержало від людини, яка її відкрила, вирощують як у ґрунті – у горщику, так і у воді. Має сенс спочатку розповісти про перший варіант.

Грунт

Кращим ґрунтом для бамбука буде суглинистий ґрунт, до якого додають перегній, пісок та торф. Можна скористатися і готовою ґрунтовою сумішшю, досипавши дернову та листову землю та пісок у рівних частках. До покупного ґрунту для драцен нічого додавати не потрібно.

Полив

Влітку поливати рослину треба часто і рясно, одночасно стежачи за тим, щоб земля не пересихала, але й вода в ній не застоювалася. До того ж у літні дні драцена Сандера потребує додаткового щоденного обприскування, причому неодмінно теплою водою. Якщо є можливість для поливу використовують дощову воду.

У зимовий час зволожувати ґрунт треба дуже помірно. Якщо на листі або стеблі рослини почалося пожовтіння, з'явилися чорні плями, це говорить про грибкове захворювання, що з'явилося внаслідок переливу.

Пересадка

У міру того, як кімнатний бамбук виростає з горщика, його треба пересадити на більш простору ємність. Рекомендується робити це раз на 2-3 роки напровесні. У новому горщику має бути і новий ґрунт. Можна одночасно з цією маніпуляцією розділити кущ для розмноження, а також здійснити обрізування.

Як правильно пересаджувати рослину? Потрібно вибрати здоровий живий паросток з міцною кореневою системою. Підійде горщик будь-якої форми із дренажними отворами, щоб забезпечити відтік зайвої вологи. Ґрунт можна купити у спеціалізованих магазинах або підготувати самостійно. Внизу горщика розміщують шар дрібної гальки чи керамзиту. Потім варто розмістити субстрат та сформувати по центру маленьку ямку. Після цього акуратно переносимо квітку і повністю заповнюємо горщик землею, підтримуючи стебло рукою. На завершення процедури обов'язково добре поливаємо ґрунт.

Щоб виростити квітку будинку також підійде ще один метод – гідрогель та скляна ваза. Стебла ставлять у прозору ємність. Після чого засипають гідрогель, притримуючи рослину біля основи. Не забувайте своєчасно міняти воду, щоб вона не зацвіла. Оптимальний рівень води, приблизно поверх корінців. Якщо наливати вище, то коріння почне проростати по всій довжині стебла, що не дуже гарно. Для кращого розвитку та сили рослину потрібно удобрювати раз на півроку, адже у воді мало поживних речовин.

Коментар експерта: "Занадто довге коріння рослини слід обрізати до 7 см (мінімум 5см), інакше вони можуть пошкодитися біля самої основи."

У перший тиждень після пересаджування листя та стебло потрібно періодично обприскувати. Вологе середовище допоможе рослині краще почуватися у стресовий час.

Обрізка бамбука

Обрізка необхідна, щоб надати рослині більш естетичного вигляду. Після прочитання статті ви знатимете, як правильно обрізати кімнатний бамбук. Для цього у нього видаляють найслабші пагони по стеблі. Якщо вид швидкозростає і досяг солідної висоти, можна зрізати у нього верхні та бічні пагони.

Підживлення та добрива

Показником того, що «бамбуку щастя» чогось не вистачає, стане його зростання стебла і листочків, що сповільнилося. Отже, потрібно його підгодувати. Вважається, що мінеральні добрива сприяють довгому життю рослини.

Знавці радять використовувати готове покупне добриво спеціально для драцен, що складається з необхідних для неї мінералів та органічних речовин, тоді квітка правильно розвивається.

До складу добрива обов'язково повинні входити такі мікроелементи:

 • азот,
 • бір,
 • Залізо,
 • калій,
 • марганець,
 • Мідь,
 • фосфор,
 • Цинк.

На замітку! У теплу пору року – з травня по вересень – підгодовувати бамбук треба не рідше ніж раз на три тижні. З настанням осені та взимку у рослини уповільнюється процес обміну речовин, він росте повільніше і багатьох елементів воно потребує мінімально. І якщо підживлення продовжувати, це може порушити життєвий цикл кімнатного бамбука.

Особливості догляду в зимовий період

 1. Взимку в приміщенні, що обігрівається, повітря більш сухе, і щоб рослина легше це переносила, полив його скорочують.
 2. Внаслідок сухості повітря рекомендується тримати бамбук подалі від опалювальних приладів.
 3. Переохолодження також погано позначається на самопочутті "щасливого бамбука", тому слід перемістити його з підвіконь, а провітрюючи кімнату, вкривати від протягів.
 4. У тривалу похмуру погоду, коли природного світла не вистачає, не зайве додатково підсвітити рослину лампами денного світла. Особливо, якщо листя поникло і стало опадати, а стовбур пожовк.

Вирощування бамбука у воді

Посуд, у якому «житиме» драцена Сандера, може бути будь-яка, але виграшна рослина виглядає у вазі прозорого скла.

Порада! За бажання кімнатного квітникара вирощувати бамбук у воді треба пам'ятати, що воду треба використовувати м'яку – краще дистильовану або відстояну дощову. Це в жодному разі не має бути водопровідна вода, навіть якщо вона відфільтрована.

 1. На дно ємності укладають ретельно промиті та прокип'ячені галькові камінці.
 2. Перед поміщенням бамбука у вазон, його коріння акуратно промивають під струменем води.
 3. Після цього необхідно перевірити, чи немає на зеленому вихованці подряпин або інших пошкоджень. Якщо таке помічено, доведеться пожертвувати майже третю корінцю.
 4. Драцену поміщають у вазон, закріплюють коріння камінцями та заливають воду.
 5. Рівень рідини в ємності має бути таким, щоб коріння завжди знаходилося під водою. За цим треба уважно стежити та при необхідності доливати.
 6. Деякі квіткарі рекомендують замінювати воду у вазі раз на тиждень, інші – за два тижні, якщо вона залишається прозорою.
 7. Раз на місяць бамбуку буде потрібне підживлення, що випускається з «грифом» «Для драцен». Її вносять зазвичай одночасно зі зміною води, тоді бамбук росте добре.

Розмноження кімнатного бамбука

Як розмножити бамбук у домашніх умовах? Теоретично це можна зробити трьома способами.

Насінням

У насіння сорту драцени Сандера дуже погана схожість, тому питання, як розмножити бамбук в домашніх умовах цим способом, практично не стоїть. Але якщо вони якимось дивом проростуть, то протягом цілого року їм необхідно «забезпечувати» світловий день однакової тривалості, однакову температуру, необхідну вологість. Перед посадкою насіння в ґрунт проводять попереднє замочування у теплому місці з використанням стимулятора росту.

Живцями

Розмноження цим способом передбачає використання верхівкової пагони та стеблових живців.

 1. Добре використовувати верхівкову втечу довжиною близько 15 см, яку відрізають від дорослого бамбука. Щоб місце зрізу не стало загнивати, його змащують розтопленим воском. Живець поміщають у воду з доданим до неї стимулятором зростання корінців (наприклад, «Корневін»). Коли утворюються коріння, живець висаджують у ґрунт.
 2. Якщо описана вище спроба не вдалася, рекомендується зрізати з батьківського куща стебло і, розділивши його на кілька відрізків з обов'язковою наявністю на них точок зростання, кожен помістити у воду, а з появою коріння висадити в горщик із землею.

Коріння може проростати по всій довжині стебла, яка була вкрита водою.

На замітку! Під час пересадки дорослого бамбука можна відокремити найбільші відростки і відразу ж висадити їх у ґрунт. У перші дні пагонам потрібен рясний полив для кращого вкорінення або – як варіант – вирощування їх спочатку у воді. І треба пам'ятати, що молодим драценам протипоказане сонячне світло у великих кількостях.

Поділом кореня

Майбутні молоді рослини можна одержати, розділивши корінь. У процесі пересадки дорослого екземпляра треба чистим гострим ножем зрізати частину кореневища, включаючи кілька пагонів. Зрізане місце рекомендується добре обробити, присипавши золою або товченим вугіллям. Нова рослина потребує помірного поливу.

Бамбук кімнатний – рослина дуже невибаглива. Якщо квітка дбайливо доглядати, вона дуже швидко росте і радує найвигадливішими композиціями – залежно від фантазії господині. На сайтах в інтернеті, присвячених драцені Сандера, можна побачити цілу галерею фото бамбукових композицій та відповіді на популярні питання, які допоможуть попередити хвороби .