Акаліфа (110 фото): особливості догляду за кімнатними рослинами, фото, зовнішній вигляд, пересадка

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів правильного догляду за рослиною Акаліфа в домашніх умовах. Види, посадка, пересадка, розмноження, як поливати, види, цікаві факти про рослину та її походження.

Острови в Тихому Океані та тропіки, розташовані в Азії на Південно-Східній стороні з давніх-давен вважаються рідними «пенатами» квітки акаліфа. Кількість видів цієї рослини налічує більш ніж 250 видів, а формою його листочки схожі з кропив'яними. Така особливість дозволила древнім жителям Греції назвати рослину акаліфа – "кропивою".

При описі квітки треба неодмінно згадати про пишні кущики, які під час цвітіння обвішані великою кількістю суцвіть. Вони гарно звисають униз, тішать око своєю красою. Нагадуючи про лисячий хвіст рудої хижачки, люди так і прозвали його в побуті.

З кінця ХІХ століття відбулося окультурення цього стародавнього вигляду. До сьогодні багато хто воліє вирощувати кімнатні квіти акаліфа, щоб насолодитися і порадіти дивовижному декоративному фарбуванню листя, хоча самі квіти відрізняються непоказним виглядом.

Вони можуть зростати від тридцяти сантиметрів до півметра та вище. Воно може бути посаджено і вирощене як ампельний тип. Для того, щоб краще відбувалося розгалуження, квіткарі защипують кінчики пагонів.

Різновиди та сорти

На безлічі оригінальних яскравих фото кімнатної рослини акаліфа добре видно листя дуже схоже на форму яйця. Краї мають пилчасту структуру. Така особливість характерна для щетинисто-волосистої акаліфи. Саме її найчастіше можна зустріти у пропозиціях щодо продажу.

Офіційно вона називається Acalypha hispida. Досить популярні такі сорти, як Alba та Godseffiana. Саме у них з'являється при належному догляді листя опушене облямівкою із золотистим відливом. Сама квітка має не дуже отруйні ознаки. Тому краще не допускати до нього дітлахів та домашніх вихованців.

Рослина може досягати заввишки до двох метрів. Але це стосується виключно природних умов зростання та розвитку. Кімнатна рослина зазвичай менш висока. Приблизна максимальна висота становитиме близько одного метра.

Дивує підвищена гнучкість гілок та колір. Він може бути різним. Наприклад, коричневим з червоними відливами або трохи зеленуватим. Пластина не завжди овальна. Це може бути форма ланцету. Дрібні квіточки носять яскраве малинове забарвлення. Забезпечивши належний догляд рослини можна зробити так, що цвісти воно стане постійно.

Чудово те, що виростає такий кущик настільки швидко, що просто дивуєшся на відміну від багатьох інших рослинних побратимів. Охайна зовнішність залежить від того, наскільки старанно ви будете піклуватися і своєчасно прибирати (обрізати) квіточки, що в'януть.

Як правильно здійснювати домашній догляд

Для грамотного догляду в домашніх умовах потрібна присутність теплої кімнатної температури. Цілий рік умови повинні відповідати режиму не нижче сімнадцяти та не вище двадцяти п'яти. Для літа найкращий діапазон коливання становитиме інтервал від двадцяти одного-двох до 25 оС.

Дотримання правил вирощування в домашніх умовах вимагатиме помірності в попаданні яскравого сонця. Рослина цього не любить. Влітку взагалі потрібно буде прикрити свого «вихованця» від активного сонячного світла. Краще дозволяти вранці та ввечері насолодитися йому «спілкуванням» із сонцем.

Як правильно поливати квітку? Робиться це у помірній кількості. У горщику має бути не дуже сиро. Але головне землю потрібно постійно підтримувати у вологому стані. У зимову пору року потрібно набагато менше поливати акаліфу. А ось проводити обприскування треба регулярно.

Сухе повітря від нагрівальних приладів шкідливий для нормального розвитку рослини, тому періодично на нього потрібно розприскувати воду нормальної кімнатної температури.

Грунт часто змішують в однорідний склад:

  • Пісочка;
  • Торф'яної суміші;
  • Дерну;
  • Перегною.

Усі компоненти беруться у однакових частинах. Не варто залишити без уваги присутність надійної дренажної основи для рослини.

У весняний і літній період для рослини знадобиться гарне підживлення у вигляді органічних сполук та мінеральних складових. Достатньо «присмачувати» ґрунт за два чи три тижні один раз.

Розмноження. Пересадка квітки

Акаліфа розмножується в черешковій формі. Можна для цього також скористатися насінням. Коренева структура наполовину дерев'яних пагонів добре приживеться в пісочку. Його температура має становити градусів 26 не менше. Для цього підійде будь-який сезон. Розмір живця може становити близько восьми сантиметрів.

Початок весни (березень і квітень) виділяються для засіву насіннєвої суміші в землю, змішану з пісочком. Для пророщування її температура не повинна бути нижчою за двадцять градусів і не перевищувати двадцять два. Між сіянцями має бути невелика відстань від двох до трьох сантиметрів.

Акаліфа пересідає влітку або навесні. Якщо його не пересадити, то просто слід зробити заміну верхнього шару ґрунту. Тільки кожну втечу потрібно вкоротити рівно наполовину. Після того як мине кілька років рослину обов'язково вкорочують до висоти 25-30 см. Так вона заново омолоджується.

Цікаво, що акаліфа здатна цвісти протягом усього року. Суцвіття бувають розміром п'ятдесят сантиметрів, вражаючи своєю незвичайною екзотичною красою червоних або білих кольорів. Ті суцвіття, які вже відцвіли, в'януть і опадають.

Проблемні хвороби. Шкідники

Якщо листочки пожовтіли і раптово стали опадати, це може бути причиною нестачі вологи. Тоді проводити обприскування потрібно частіше і більше. Надмірно прохолодне повітря може призвести до в'янення. Варто уважно контролювати температуру у кімнаті.

Недостатність світла зазвичай призводить до того, що рослина занадто витягується, чому листя стає бляклим. У світлішому місці рослині буде значно краще.

Причиною утворення цяток може послужити грибок. Обробка за допомогою фунгіциду допоможе вилікуватись від таких хворобливих ознак.

Зблідлі листя і повільне виростання говорить про те, що в землі надто мало азотних сполук. Добавка сечовини у цьому випадку допоможе. Склад розчину становить один грам на літрову банку.

Основну шкоду рослині завдають:

  • червці;
  • Звичайна попелиця;
  • щитівка;
  • Трипс.

Фото Акаліфи