Туя домашня (120 фото): правила догляду в домашніх умовах, вирощування, підживлення, полив

Детальний огляд з фото та описом, як вирощувати ту домашню. Фото, особливості догляду, як і коли поливати, пересадка в горщик, цікаві факти, поради.

Туя садова набула останнім часом широкої популярності. Не багато хто думає про те, що рослину можна вирощувати не тільки на відкритій місцевості, але і в приміщенні.

Для цього треба правильно вибрати сорт рослини, забезпечити їй відповідні умови. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то незвичайна кімнатна рослина радуватиме своєю красою, а також допомагатиме створювати сприятливий мікроклімат у кімнаті.

Загальні характеристики туї

Туя – хвойник сімейства кипарисових. Саме тому деревце завжди зберігає зелень, має особливий аромат. Батьківщиною рослини вважається Північна Америка. Вже давно ту розвезли по світу. Вона активно висаджена у Криму та Кавказі, у природних умовах дерево зустрічається у передгір'ях країн сходу.

Дерево вважають за декоративність, воно повільно набирає висоту, тривало існує. Деревина туї відрізняється міцністю, стійкістю до гниття. Рослину культивують не тільки заради естетики, а й цілющих властивостей.

Кімнатні види туй

У природі існує 2 основних типи туй: західна та східна. Серед них поділяють 6 базових видів. У кожній підгрупі створено безліч сортів, що відрізняються за багатьма ознаками. Це і розмір, і колір листя і тип крони. Дилетанту складно визначити, до якого виду належить та чи інша рослина.

Фахівці східного та західного різновиду туй визначають за будовою гілок, листя, формою шишок. Для домашнього вирощування не так багато сортів. Вибирати варіант треба уважно.

Для вирощування в домашніх умовах добре підійдуть такі сорти на базі західного виду: Голден Глоб, Тедді, Мікі. Непогано зарекомендували себе східні варіації: Ауреа Нана, Карликова.

Особливості вирощування у приміщенні

Досвідчені квітникарі знають, що догляд у домашніх умовах потребує створення певних умов. Знати і дотримуватися їх не так вже й складно.

Правильне освітлення

Рослина туя домашня, як і садовий варіант, не любить пекуче сонце. При тривалому прямому попаданні променів на листі можуть виникнути опіки. Від цього хвоя деревця може пожовтіти, опасти з гілок. Тому рослина краще затінити, але не позбавляти світла.

Якщо ту поставити далеко від вікна, то гілочки будуть витягуватися, викривлятися. Місце локації залежить від орієнтації віконного отвору у просторі. Якщо це південь, горщик з рослиною краще трохи видалити від скла, а на півночі можна поставити на підвіконня.

Температура середовища

Квіти туя домашня вимогливі до навколишньої температури. Влітку можна не піклуватися про комфорт рослини. Воно чудово почувається як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.

Важливо лише уникати прямого влучення сонця. Взимку справи складніші. Туї не подобається сухий та гарячий мікроклімат, який задають опалювальні прилади.

Краще виставити рослину на засклений балкон. Туя не боїться холодів, може пережити невеликі заморозки. У сильний холод її краще занести до будинку чи додатково укутати горщик, захищаючи коріння.

Тонкощі зволоження

Зрозуміти як поливати квітку нескладно. Рослина не потребує частого зволоження. Достатньо не допустити висихання ґрунту на глибині.

Найбільш уважно до поливу треба ставитись у період вегетації, а також після пересадки. Влітку виконують щедріше і частіше зволоження. Взимку частоту та кількість внесення вологи скорочують до 1–2 разів на місяць.

Якщо температура навколо наближається до нульового значення, то зволоження зовсім відмовляються до врегулювання умов. Туя негативно ставиться до надмірного поливу. Немає необхідності також у регулярному обприскуванні. За допомогою пульверизатора іноді можна змити пил із листя.

Характеристики ґрунту

Хороший догляд у кімнатних умовах неможливо забезпечити без правильно підібраного ґрунту. Грунт повинен бути пухким, не перешкоджає вільному доступу повітря. Дорослу рослину можна висадити в ґрунтову суміш, що підходить для хвойників. Молоде деревце краще розмістити у хвойно-листовій землі із домішкою великого річкового піску.

Який горщик підійде

З опису квітки ясно, що коріння туї йде глибоко вниз. Якщо на поверхні рослина невелика, це не означає, що можна обмежитися маленьким горщиком. Можна користуватися тонким, але глибоким варіантом.

При виборі горщика важливо продумати особливості зимівлі рослини. Якщо воно буде при низьких температурах, то ємність повинна бути зроблена з матеріалу, який не вбирає вологу. За будь-яких обставин обов'язкові хороші дренажні отвори на дні.

Нюанси пересадки

Весна – підходящий час для пересадки туй. Молодим рослинам процедура потрібна щорічно. Щоразу збільшують розмір посадкової ємності. Для дорослих туй регулярна пересадка не є обов'язковою. Зробити її можна раз на 2-3 роки.

Пересадку виконують способом перевалки, залишаючи на коренях колишню земляну грудку. Якщо під час посадки поглибити кореневу шийку, то рослини сформуються додаткові коріння.

Обрізка

Рослини обов'язково потрібне профілактичне обрізування. Процедуру виконують навесні. У туї забирають усі сухі, слабкі гілочки. Нерідко додатково вважають за краще формувати крону. Для цього достатньо прищипувати пагони, домагаючись досягнення зеленню бажаного стану. Найчастіше із зелені формують піраміду чи кулю.

Підживлення

Часті підживлення для туї не потрібні. Підтримати можна молоду рослину, а також доросле деревце під час вегетації. Навесні корисно вносити азотні добрива. Влітку краще поперемінно використовувати склади з калієм та фосфором. Процедуру підживлення проводять не частіше ніж 1 раз на місяць. Восени вплив припиняють, узимку забезпечують період спокою.

Розмноження

Виконати розмноження туї вийде за допомогою насіння та живців. Робота з насінням тривала та складна. При цьому сортові ознаки нової рослини можуть не зберегтися.

Простіше і ефективніше досягти результату за допомогою живців. Тому використання насіння для розмноження туй не набуло популярності у квітникарів.

Туя – чудова декоративна рослина для ландшафтного дизайну. Не багато хто знає, що його можна використовувати і в домашньому квітникарстві. Туя не вимагає багато уваги, але подарує ефектний вигляд. Це чудово видно на фото домашньої туї в інтер'єрі.

Фото рослини Туя домашня