Фікус ліроподібний (150 фото): інструкція з вирощування та догляду за кімнатною рослиною

Покрокова інструкція, як вирощувати фікус ліроподібний. Багато фото, цікаві факти, види, правила пересадки та розмноження квітки в домашніх умовах.

Одними з найкрасивіших кімнатних рослин є ліроподібні фікуси. Вони ефектно виглядають у будь-якому інтер'єрі і додають квартирі або будинку особливий затишок. До того ж, їх досить легко доглядати, адже вони практично не схильні до хвороб, не вибагливі до умов, а також довгий час тішать своїм цвітіння.

З кожним роком рослинники та селекціонери виводять все більше і більше нових видів та сортів фікусу, які не перестають дивувати та захоплювати любителів квітів.

Але навіть незважаючи на простоту рослини, фікус ліроподібний має свої особливості догляду, в яких треба розібратися. І наша стаття у цьому допоможе.

Що робити після покупки?

Просто принести ліроподібний фікус додому, поставити та поливати не вийде. Так може загинути. І забувати про нього на кілька днів після покупки також не варто. У магазині за фікусом ліроподібним доглядали, він ніби звик до цього. Тому не можна зменшувати темп і думати, що якщо залишити його на якийсь час без догляду, то нічого не станеться.

Перше, що потрібно зробити вдома після покупки ліроподібного фікуса – це зняти з нього упаковку, захисну плівку та все інше, що перекриває доступ кисню та повітря в цілому рослині.

Далі потрібно не робити фото фікуса ліроподібного, яким би красивим він не був, а потрібно видалити секатором засохлі гілки та листочки. Справа в тому, що вони виросли тільки завдяки великій кількості добрив, і в кімнатних умовах, навіть за належного догляду, вони більше не зростатимуть.

Ну і, звичайно ж, потрібно обробити рослину препаратом від хвороб та шкідників як профілактику, щоб запобігти розвитку інфекційних та грибкових захворювань.

Види

Фікус ліроподібний має не особливо великий спектр сортів, але кожен може вибрати той, який йому до вподоби. Але що робити, якщо людина замовляє насіння в онлайн магазинах і гадки не має, як виглядає той чи інший сорт? Саме для цього в нашій статті є опис сортів цієї прекрасної квітки.

Колумнарис

У квартирі розмістити його не вийде, тому що він виростає досить високим. А ось для саду чи оранжереї він чудово підійде. У цього виду ліроподібного фікуса тонкий довгий стовбур і великі темно-зелені листки, що складають густу крону.

Літл Фіддл

Цей вид вже менший за попередній, його можна розмістити в квартирах, офісах та студіях. У нього також тонкий стовбур, велике темно-зелене листя, спрямоване вгору. Розмірами він майже такий самий, як Колумнарис, але набагато нижчий.

Бамбіно

Цей вид найкраще підходить для вирощування в домашніх умовах, оскільки має невеликі розміри, прийнятні для квартири. У нього порівняно невеликий стовбур, покритий листям середніх розмірів зверху до низу. Листя пофарбоване в зелений і темно-зелений колір, їхнє зростання спрямоване вгору.

Взагалі види відрізняються тільки розмірами, тому вибір виду залежить від того, де і в яких умовах фікус зростатиме.

Догляд

Догляд це не тільки про те, як поливати квітку. Він включає величезний комплекс заходів. Як уже говорилося, з усіх кімнатних квітів фікус ліроподібний — один із найвибагливіших. Тому догляд за ним у домашніх умовах потребує не особливо важких, але важливих заходів.

По-перше, фікус ліроподібний не потрібен простір, тому його можна поставити на підвіконня або на підлогу поряд з іншими рослинами. Також на фікус ліроподібний має потрапляти багато світла, щоб воно активно зростало.

Сонце не повинно бути надто яскравим або жарким, тому за ліроподібним фікусом завжди потрібно стежити, щоб він не згорів. Влітку найкращим рішенням буде повісити над рослиною невелику фіранку або шторку.

Взимку ж варто відсунути лівоподібний фікус від батарей, а повітря в кімнаті постійно зволожувати. Для рівномірного зростання ліроподібний фікус можна періодично повертати до сонця різними сторонами.

Температура в кімнаті повинна коливатися від 20 до 27 градусів, а приміщення має періодично провітрюватись.

Поливати фікус ліроподібний потрібно в міру підсихання грунту нагорі, а в спеку ще потрібно обприскувати вранці і ввечері. Воду не можна використовувати теплу чи холодну, вона обов'язково має відстоятися та нагрітися до кімнатної температури. Також не рекомендується залишати воду у піддоні, її потрібно зливати.

Восени-взимку можна скоротити кількість поливів, а також можна поливати через піддон, щоб зволожувати землю в горщику.

Під час активного зростання ліроподібний фікус обов'язково потрібно удобрювати та обробляти від хвороб. Кошти для цього можна знайти в квіткових магазинах, найкраще перед покупкою порадитись з консультантом або почитати відгуки в інтернеті.

Саме через таку простоту, з усіх кольорів фікус ліроподібний є одним із найпростіших для догляду в кімнатних умовах.

Спокій

Після активного росту, зазвичай восени-взимку, рослина впадає у сплячку. У цей час листя фікуса ліроподібного жовтіють і опадають, квітів і зовсім немає. Саме тому в цей період не рекомендується його рясно поливати.

Найкраще залишити лівоподібний фікус у прохолодному приміщенні і здійснювати зволоження грунту рідко і через піддон, щоб він зовсім не засох. Під кінець зими фікус ліроподібний потрібно поступово повертати до кімнати, але не відразу, а повільно збільшуючи температуру, в якій він знаходиться.

Пересадка

Пересадка фікуса ліроподібного повинна проводитися або щорічно або раз на два роки. Горщик має бути більшим за попередній, тому що фікус росте і йому потрібен простір.

Горщик обов'язково має бути керамічним. Пересаджувати потрібно з крайньою обережністю, щоб не зашкодити коріння рослини.

Під грунт найкраще насипатиме дренаж, а в грунт додати добрива. Але перед цим потрібно подивитися на упаковку від ґрунту, адже іноді в магазинах продаються готові суміші землі з добривами, тому перед покупкою потрібно приділити цьому увагу.

Перед пересадкою потрібно обов'язково обрізати сухі та непотрібні гілки, а також пожовкле і зав'яле листя, тому що вони тільки заважатимуть рослині розвиватися.

Фото фікуса ліроподібного