Клузія (150 фото): догляд та вирощування в домашніх умовах, пересадка в горщик, полив

Детальний опис всіх видів та особливостей догляду за кімнатною рослиною Клузія. Фото, цікаві факти, полив, підживлення, пересадка, розмноження, особливості та секрети.

Клузія або автографе дерево є однією з найпривабливіших рослин, які можна вирощувати. Свою унікальну назву вони отримали від товстого воскового зеленого листя, на якому можна дряпати слова.

Зазвичай їх вирощують на відкритому повітрі, але їх зручніше тримати і вирощувати в домашніх умовах. Вони справді вимагають невеликого догляду, щоб тримати їх у приміщенні.

Зазвичай ця рослина росте в тропічній Америці. Воно стало інвазивною рослиною у багатьох регіонах, таких як Гаваї та Шрі-Ланка, та швидко поширюється. Отже, тепер Клузії поширилися по всьому світу.

Дерево починає життя як епіфіт, на іншій рослині, потім, зрештою, воно душить вихідне дерево-господар, зайнявши його коріння. Це основна причина, через яку рослина відома як небезпечний інвазивний вигляд.

Основні факти

 1. Наукове ім'я: Clusia Rosea
 2. Загальна назва: Автографне дерево, бальзамне яблуко, смоляне яблуко.
 3. Походження: Америка
 4. Вимоги до освітлення: повне сонячне світло
 5. Полив: регулярний полив квітки, ґрунт завжди повинен бути вологим.
 6. Грунт: хороший дренуючий грунт
 7. Температура від 16 до 29 °C
 8. Добрива: гранульовані/рідкі добрива
 9. Вологість: висока вологість, регулярне обприскування сприяє процвітанню
 10. Опис квітки: кремово-білі квіти з рожевими відтінками, але навряд чи вони зацвітуть у приміщенні.
 11. Обрізка: звичайне для збереження розміру
 12. Розмноження легко здійснюється живцями, але це інвазивна рослина.
 13. Повторна посадка: із горщиків швидко виросте, якщо не буде добре обрізана
 14. Токсичність: так, може бути серйозною, квітка Клузії описується як отруйна.
 15. Максимальне зростання: 6 метрів.
 16. Вирощування: у приміщенні та на відкритому повітрі

Це короткий опис того, що можна очікувати від Клузії:

 • Рослина Клузія не переносить холодної погоди, варто підтримувати температуру в будинку 16–29°. При цьому доцільним є останній кінець діапазону.
 • Потрібно тримати ґрунт вологим, регулярно поливати. Однак квітка може пережити короткі періоди посухи.
 • Вони воліють багато яскравого світла, ідеально підходить повне сонце, але чудово зростатимуть і в частково затінених приміщеннях.
 • Дуже важлива висока вологість, тому рекомендується часте обприскування.
 • При вживанні насіння, плодів та листя в їжу він викликає роздратування, тому варто тримати його подалі від свійських тварин та дітей.

Можна вирощувати автографічне дерево в різних місцях будинку. Але потрібно, щоб кімната відповідала хоча б основним вимогам до неї.

Клузія чудово буде жити і з середньою освітленістю, при вирощуванні як кімнатна рослина, і з півтінню. Ідеальне місце – біля вікна, що виходить на південну або західну сторону, оскільки воно пропускатиме найбільше світла. Що ближче до вікна, то краще для цієї рослини.

Важливо пам'ятати, що рослині все одно знадобиться кілька періодів темряви, щоб відновити сили та зростати.

Ґрунт для Клузій

Оскільки ці рослини починають свій життєвий цикл як епіфіт, ростуть на інших рослинах, вони найкраще ростуть в органічному ґрунті. Ідеальний грунт для цього дерева — м'який, пухкий і піщаний. Клузія часто зустрічається і росте біля берегів, тому цілком стійка до засолених грунтів.

Якщо змішувати свій власний грунт для догляду в домашніх умовах, потрібно переконатися, що він багатий на органічні речовини, щоб квітка Клузії добре зростала.

Також краще переконатися, що все, що використовується як субстрат, не містить прихованих шкідників. Це один із найбільш поширених способів вторгнення небажаних паразитів у рослини та ґрунт.

Полив рослин

Це рослина, яка більшу частину часу воліє, щоб грунт був вологим. Але ви можете уникнути коротких періодів посухи у міру дозрівання рослини. Це не ідеально, поки рослині не виповниться хоча б рік. Якщо ви хочете, щоб через рік рослина зростала швидше, рекомендується полив.

Помилка, яку часто роблять при поливі цієї рослини, це надмірний полив. Це прямий шлях до гниття кореневої системи та як факт загибелі рослини, тому найкраще використовувати індикатор вологості ґрунту.

При переливі починається хвороба коренів рослини, де вони починають гнити і заражати здорове коріння. Це також може призвести до залучення шкідників та комах у ґрунті.

В ідеалі, при поливі Клузії потрібно завжди вибирати воду наближену до кімнатної температури. Оскільки ця рослина росте в теплому середовищі, холодна вода може спричинити шок. Це може призвести до обпадання листя з дерева.

Ще одна порада – поливати рослину вранці. При цьому вода випаровуватиметься протягом дня. Це здебільшого вважається профілактичним заходом, він допомагає уникнути різноманітних поширених захворювань.

Добриво дерев

Для підтримки оптимального здоров'я дерева під час догляду в кімнатних умовах слід удобрювати його 3 рази на рік. Робити це потрібно протягом усього вегетаційного періоду з весни до осені.

Найкраще це робити за допомогою гранульованих добрив. Однак, якщо робити це частіше, то краще використовувати рідкі добрива. Якщо вибір упав на останнє, варто робити це 1-2 рази на місяць.

Інший варіант, який також добре працює, це створення власного добрива. Це не так уже й складно, і, оскільки ця рослина харчується органічними речовинами, слід спробувати додавати до неї органічні добрива.

Токсичність

За багатьма джерелами і виходячи з бази даних отруйних рослин, Клузія, на жаль, опинилась у цьому списку. Дерево, на якому ростуть маленькі зелені плоди влітку, а восени з'являється червоне красиве насіння, є отруйним.

Квіти та плоди можуть залучити і тварин, і дітей. Пам'ятаючи про це, варто тримати Клузію подалі від дітей та вихованців, оскільки це може спокусити їх.

При ковтанні рослина може викликати діарею та інші шлунково-кишкові проблеми, які можуть бути досить серйозними. Але в іншому воно вважається помірно отруйним.

Фото кімнатної рослини Клузія