Калатея – 130 фото кімнатної рослини, догляд, полив, правила пересадки та розмноження, полив

Особливості кімнатної рослини калатею, фото, види, правила поливу в домашніх умовах. Інструкція, як пересаджувати рослину, вибір горщика та багато цікавих фактів про походження та корисні властивості рослини.

Коли калатею вирощують як кімнатну рослину, її іноді називають павлиною рослиною, зеброю або гримучою змією через особливі мітки на листі, але набагато більш поширена її латинська назва Калатея. Насамперед цю квітку беруть для озеленення приміщення.

Світло

Жодних прямих сонячних променів для рослини калатеї, інакше ви втратите мітки на листі. З іншого боку, треба уникати дуже темних місць.

Підвіконня, що виходить на північ, буде пріоритетним вибором, але будь-яка інша ситуація буде прийнятною за умови, якщо ви можете захистити квітку від прямого сонячного проміння. Наприклад, вікна, що виходять на південну сторону, сильно затінені деревами, були б ідеальними у цій ситуації.

Полив

Люди часто відмовляються від калатеї, коли справа доходить до вимог до поливу, і ось чому. Ця рослина має бути весь час вологою, але не «мокрою» і «не сидячою» у воді. Так все ж таки, як поливати квітку, щоб не нашкодити їй?

Це означає регулярну невелику кількість води протягом вегетаційного періоду, як тільки поверхня починає висихати. Хоча рослина дозволить вам трохи розслабитися, знизивши потребу у воді, коли стає прохолоднішим і темнішим у міру наближення зими.

Вологість

Щоб калатея процвітала як кімнатна рослина, потрібна висока вологість, температура та багато води. Як і ваш підхід до поливу, вологість дійсно важлива для здорової та привабливої калатеї. Усі вони вимагають підвищеної вологості, і її недотримання є одним із основних причин хвороби. Молоді або дрібні сорти квітів будуть чудовим вибором для пляшкового саду.

Якщо це не варіант, ви повинні знайти інші способи підвищення вологості, регулярне обприскування листя, хоча це навряд чи буде ефективним у довгостроковому плані у дуже посушливих місцях.

Якщо ви серйозно ставитеся до цієї рослини і щосили намагаєтеся підтримувати високу вологість у приміщенні.

Підживлення

Якщо у вас є рослина, яка рік або близько того добре росте, підгодовуйте кожні два тижні протягом вегетаційного періоду (весна, літо) фірмовим добривом для кімнатних рослин із половинною концентрацією. У жодному разі не робіть це взимку і уникайте засобів для надання блиску листя, особливо тих, до яких включені добрива.

Температура

Здорові та сильнорослі рослини виростуть при догляді в кімнатних умовах із гарною вентиляцією, але без сильних протягів. Мета для діапазону температур від 15 ° C – 21 ° C протягом усього року. Але не нижче 15°C.

Пересадка

Якщо ваша рослина добре росте, намагайтеся пересаджувати її щороку або раз на два роки навесні або влітку у свіжий ґрунт. Якщо ви хочете розмножити калатею, ви можете зробити це під час пересадки, хоча загальний «кущистий» вид квітки калатеї буде радикально змінено.

Розповсюдження

Розмножити великі калатеї поділом досить легко. Все листя росте з центральної кореневої підщепи, і згодом сформується пучок цього коріння, який трохи розшириться від центру.

Все, що вам потрібно зробити, це акуратно розділити рослина навпіл (або навіть на дрібніші частини, якщо у вас для початку дуже велика рослина) і посадити кожну нову секцію в окремий горщик. Постарайтеся переконатися, що кожен розділ має коріння.

Потім все, що вам потрібно зробити, це зберегти ділянки в тіні, в теплі та вологості, накривши горщики та нові рослини пластиком. Як тільки ви побачите початок нового зростання (зазвичай протягом місяця), видаліть пластик і продовжуйте рости як завжди.

Досить простий спосіб розмноження – це насіння. Але це займе більше часу.

Швидкість зростання

У цих кімнатних рослин помірно швидке зростання.

Висота та розмах

Кімнатні калатеї при правильному догляді в домашніх умовах можуть досягати солідного віку та великих розмірів. Квіти Calathea досягне розміру від 30 см (виключаючи висоту кольорів) до удвічі більших величин – 60 см.

Квіти

Калатея кроката – єдина квітуча кімнатна калатея. Більшість не цвітуть у приміщенні, бо умови для них не підходять.

Винятком є C. crocata, яка продається не через маркування листя чи форми, а тому що вона справді дає чудові помаранчеві квіти, що розвиваються над основним листям рослини.

C. crocata знову зацвіте, якщо ви підтримуватимете хороші умови. Фото кататеї дозволить вам переконатися у винятковій красі цих квіток.

Чи отруйні рослини калатеї?

Ця красива листяна рослина не є отруйною для людей або домашніх тварин.

Коли листя стане запорошеним (а воно буде), очистіть його вологою тканиною або змийте бруд під прохолодним душем. Не використовуйте засоби для сяйва пилу з листя на калатеях.

Догляд за рослинами калатеї

Середній світлий рівень

Тримайтеся як від яскравого сонця, так і від темних місць – ідеально десь між ними.

Регулярний полив

Коли рослини ростуть, ви повинні продовжувати поливати, щоб грунт залишався вологим. Однак вона ніколи не повинна бути мокрою.

Теплі умови

Це тропічна рослина, яка потребує теплої температури від 15 ° C – 21 ° C цілий рік.

Годування

Підживлюйте ґрунт один або два рази на місяць навесні та влітку.

Не допускайте повного висихання ґрунту

Не ставте рослину в місце, яке піддається прямим сонячним променям.

Проблеми з калатеєю

Хрусткі коричневі краї листя і поганий ріст калатеї

Це класичний випадок низької вологості. Ці рослини постійно потребують теплих і вологих умов, якщо ви цього не зробите, листя швидко стане непоказним. Відріжте коричневі шматочки та покращіть обробку в майбутньому.

Листя кучеряве і плямисте, з жовтим нижнім листям

Занадто мало води. Ґрунт необхідно підтримувати вологою більшу частину часу протягом вегетаційного періоду. Єдиний раз, коли вона простить вам це, взимку, коли вона перестане рости, і якщо ви дозволите ґрунту висохнути в будь-яку іншу пору року, з'являться такі симптоми.

Мляві, гниючі стебла або опале листя

Це може бути ознакою надмірного поливу, хоча, швидше, це ознака надто низької температури чи протягів.

Ушкодження не буде оборотним, якщо воно буде тривалим, негайно переміститесь в тепліше місце або подалі від холодного протягу.

Вицвітання, розмиття малюнка листя

Це може бути викликано однією з двох причин, або занадто багато світла, або недостатньо. У 90% випадків це пов'язано із впливом прямих сонячних променів. Знайдіть для своєї рослини новий більш тінистий куточок.

Ботрітіс (сіра гнилизна)

Це складно зробити, тому що всі рослини калатеї люблять високу вологість! Але якщо навколишнє повітря дуже вологе, це цілком можливо. Намагайтеся забезпечити додаткову вентиляцію приміщення.

Червоний павутинний кліщ

Причина, через яку у вашої рослини серйозні проблеми, полягає в тому, що ці кліщі абсолютно ненавидять місця з високою вологістю, тоді як вашій рослині необхідні ці умови довкілля, щоб процвітати у вашому будинку.

Отже, якщо цей шкідник з'явиться, значить, вашу калатею не доглядають належним чином. Це означає, що атаки павутинного кліща будуть завдавати більшої шкоди, ніж якби вони атакували здорову рослину.

Фото кімнатної рослини Калатея