Юкка: правила догляду за рослиною в домашніх умовах, фото, полив, пересадка

Огляд від флористів, з детальною інструкцією, як доглядати рослину юкка. Багато фото, правила поливу, пересадка, вирощування, розмноження.

Багато хто не уявляє своє життя без кімнатних квітів. Декоративно-листяна рослина Юкка підходить для вирощування в приміщенні як для досвідчених квітникарів, так і для новачків.

Вибір рослини

Ця декоративна квітка може рости як на вуличній клумбі, так і в приміщенні. Оригінальна назва, благородний екзотичний вигляд, нескладний догляд зробили юкку дуже популярною у квітникарів. У кімнатних умовах росте дуже швидко. Але наберіться терпіння, і за 2-3 роки вона перетвориться на шикарне маленьке дерево.

Якщо ви вирішили завести цю рослину у себе вдома, визначтеся з видом та сортом. Перегляньте різні фото Юкка, дізнайтесь про особливості кожного виду. Виберіть сорт собі до душі та за можливостями.

Вважається, що юкка сприятливо впливає на атмосферу в будинку. Зміцнює психіку, нервову систему людини. Знімає напругу у відносинах, створює гарний настрій.

Види та сорти

Рослина славиться незвичайним декоративним листям, оригінальною формою стебла і цікавими суцвіттями. Юкка налічує понад тридцять видів. Найпопулярніші це:

  • Слонова – з масивним стеблом і мечоподібним листям на верхівці.
  • Нитчаста – може рости у відкритому ґрунті в теплому кліматі. Чудово приживається у великих приміщеннях, у зимових садах.
  • Сиза – коротке стебло, довге зелено-сіре листя. Росте як на вулиці, так і в кімнатних умовах.
  • Алоелістна – довге і широке листя, коротке стебло. Розростається у форму кулі.

Найчастіше вибирають для посадки в горщики Юкку слонову. Вона найпростіше для догляду в кімнатних умовах. Товсте, шорстке стебло біля самої основи нагадує ногу слона. Звідси й назва. На верхівках стовбурів розкидається довге листя, що робить її схожою на пальму. Виростає до двох метрів.

Вирощування у приміщенні

Цю кімнатну рослину можна придбати вже посаджену в горщику, в квітковому магазині. Вдома тоді треба створити подібні умови. Певну вологість, температуру, освітлення.

Але Юкку так само легко виростити в домашніх умовах із саджанця. Знайомі дали вам невеликий корінець, відокремлений після пересадки великого куща. Насипте в підготовлений горщик дренаж, зверху трохи ґрунту. Помістіть туди саджанець. Слідкуйте, щоб коріння рівномірно розмістилося по ємності і не підгинається.

Верх черешка повинен знаходитися над ґрунтом. Весь простір навколо коріння заповніть ґрунтом. Трохи примніть землю навколо коріння. Полийте водою кімнатної температури.

Полив, освітлення, температура

Не слід поливати квітку занадто часто, від цього коріння рослини загниють, і юкка може загинути. Поливати потрібно раз на тиждень, коли верхній шар ґрунту підсох. У спеку року можна полити раз на п'ять днів. Зайву воду з піддону зливайте.

Юкка родом із субтропіків, тому вона любить обприскування відстояною водою. Це роблять приблизно двічі на тиждень. Якщо листя все ж запилилося, легенько протріть його вологою серветкою.

Дуже важливе гарне освітлення. Розташуйте рослину навпроти вікна, але небажані прямі сонячні промені. Ця декоративна рослина виростає великих розмірів (деякі види бувають вище одного метра), тому забезпечте їй простір.

Найоптимальніша температура для вирощування від 20 до 25 градусів. Взимку та в похмурі дні, можна додати штучного освітлення. Влітку краще притіняти. Як бачите, догляд у домашніх умовах зовсім нескладний.

Цвітіння

У кімнатної юкки дуже рідко бувають квіти. Але при правильному і кропіткому догляді можна досягти цвітіння. В основному квіти юкки є суцвіттям білих або бежевих дрібних квіток, розташованих на довгому квітконосі.

Якщо ви дотримуватиметеся всіх правил догляду, то взимку можете насолодитися рідкісним цвітінням. Квіти мають ніжний аромат.

Вирощування з насіння

Насіння можна придбати в спеціальних магазинах, а можна зібрати у рослини, що росте у відкритому ґрунті. Коли цвітіння закінчиться, на місці квіток залишаються коробочки із насінням.

Єдиний недолік насіння отриманого в саду, вони не всі запилюються. Незапилене насіння не проросте. Тому краще використовувати матеріал штучного запилення.

Дуже зручно проводити пророщування на торф'яних пігулках. Покладіть таблетки у контейнер на вологу серветку. Насіння розмістіть рівномірно, злегка вдавлюючи їх у торф. Зверху на контейнер покладіть плівку чи скло. Так ви наблизите умови вирощування до тепличних.

Розмістіть цю ємність у тепле, добре освітлюване місце. Не допускайте прямих сонячних променів. Регулярно зволожуйте серветку під торфом. Через 3-4 тижні з насіння з'являться паростки. Коли на них з'являться нирки, щодня відкривайте вашу теплицю. Так ви привчите рослину до свіжого повітря.

Коли паросток сіянця перевищить 5 сантиметрів, пересадіть в окремі невеликі горщики. Пересадка проводиться дуже обережно, щоб не зашкодити ніжним корінням. У великі горщики на постійне місце пересаджуйте через рік.

Грунт та добрива

Продається спеціальний ґрунт для юкк. За бажання суміш можна виготовити самостійно. Ґрунт повинен включати:

  • Великий пісок або дрібні камінці
  • торф або перегній
  • Чорнозем

Все це беремо приблизно в рівних частинах, змішуємо – у вас готовий ґрунт для посадки.

Раз на 2-3 тижні підгодовуйте юкку мінеральними добривами для кімнатних квітів. Рослиною краще засвоюються гранульовані добрива. Просто покладіть кілька гранул у горщик, при поливі вони потроху розчинятимуться.

Якщо з якоїсь причини ваша рослина почала чахнути, загнило коріння, не поспішайте викидати. Зріжте маківку, підсушіть зріз і посадіть у новий глиняний горщик. Зверху одягніть пластиковий пакет, зав'яжіть на горщику. Поливайте нерясно. Ваша юкка пустить коріння і виросте у нову здорову рослину.

Живі квіти та рослини завжди радують око. У теплу пору року ми не відчуваємо нестачі в зелених насадженнях. Але що робити, коли приходять холоди? Для любителів природи та квітів існують кімнатні рослини. Цілий рік вони радують нас свіжою зеленню та запахом літа.

Фото юки