Каладіум: ТОП-100 фото кімнатної рослини, види, догляд, полив, розмноження, освітлення для квітки

Детальний огляд з фото та описом усіх особливостей кімнатної рослини каладіум. Види, розмноження, посадка, рекомендації поливу та догляду в домашніх умовах.

Каладіуми – бульбові тропічні рослини, які вирощують через їхнє ефектно барвисте листя. Незважаючи на те, що вони тропічні, вони ростуть досить швидко, щоб їх можна було використовувати як однорічні рослини влітку в прохолоднішому кліматі і цілий рік як кімнатні рослини.

Каладіум процвітає в теплій вологій тіні і засліплює в тінистих садах своїм великим гострим стрілкоподібним листям, пофарбованим у відтінки зеленого, білого, кремового, рожевого і червоного кольорів. Хоча вони зазвичай не цвітуть, коли вирощуються як однорічники, листя протягом усього сезону є сліпуче видовище з мінімальною турботою.

Попередження: каладіуми можуть викликати подразнення шкіри та отруйні при ковтанні.!

Чи цвітуть каладіуми?

З таким чудовим листям можна подумати, що квіти каладіуму можуть бути незначними, схожими на інші ефектні тінисті садові листяні рослини, такі як коралові дзвіночки або хости. Насправді, це не так.

У рослин каладіуму, які справді цвітуть, виростає товстий шип, званий покривом.

Квітки каладіуму частіше зустрічаються у рослин з більшими бульбами, тому добрива просто необхідні. У більших бульб більше енергії для проростання квіток.

Період цвітіння

Хоча вони дійсно цвітуть, каладіуми вирощують через їх різнокольорове листя. Квіти непомітні, і при вирощуванні однорічних рослин вони можуть взагалі не встигнути зацвісти.

Зрілий розмір

Більшість різновидів каладіуму виростають до 45-60 см заввишки, проте є деякі карликові різновиди, які досягають піку 20-30 см. Ширина вашої рослини залежить від сорту та віку.

Каладіум, що вирощується як однорічні рослини і зберігається у вигляді бульб взимку, не стане таким пишним, як рослини каладіуму, залишені в землі або вирощені як кімнатні рослини.

Вплив сонця

Каладіум погано переносить сонячні промені, які можуть обпекти їх листя. Хоча каладіум може витримувати ранкове або денне сонячне світло, більшість з них більш щасливі в півтіні. Для рослин, які ростуть на більшій кількості сонячного світла, особливо важливим є полив.

Якщо ви не заперечуєте проти додаткових вимог до поливу, вирощування в домашніх умовах каладіумів при більшій кількості сонячного світла дасть вам більше можливостей для садіння, оскільки ви зможете комбінувати їх з іншими сонячними однорічниками, багаторічниками та цибулинами.

Поради щодо вирощування каладіуму

Ви можете купити каладіум вже з листям або почати з менш дорогих бульб. Вирощувати насінням трудомісткий, тривалий процес. При покупці легше сказати, якого кольору буде листя, якщо воно вже з'явилося, але на більшості упаковок з бульбами для орієнтиру є фото коладіуму.

Бульби, придбані в розпліднику, матимуть великий бутон, оточений дрібнішими бульбашками. Коли вони виростуть, ви отримаєте по кілька листків у формі наконечників стріл із кожного бульби.

Іноді бульби трохи пересихають, і горбики важко помітити, але вони повинні зволожитися і дати паростки. Свіжі бульби, замовлені у виробників, проростуть найшвидше.

Одна з найважливіших речей, які слід пам'ятати при догляді за каладіумом, – те, що бульби не люблять холоду. Якщо посадити їх дуже рано, може загнити всю рослину.

Може бути складним визначити, який кінець бульби орієнтувати вгору, тому що коріння росте з того ж боку, що й листя. Довіртеся бульбі, щоб знати, що робити, і закопайте його приблизно на 5 см завглибшки, виступами вгору. Коли ви садите в горщик, посадіть їх у вологу суміш торфу та слабокислі ґрунти з pH (5,5 – 6,2). Як тільки вони проростуть, перемістіть у непряме світло.

Для посадки на відкритому повітрі посадіть бульби в горщик приблизно за 4-6 тижнів до останньої дати заморозків. Зачекайте, поки ґрунт нагріється, щоб садити на свіжому повітрі. Торф'яні горщики полегшать пересадку рослин. Вони не проти пересадки, тому розведення їх у приміщенні дає вам більше шансів отримати раннє зростання у вашому саду.

Догляд за рослинами

Зимовий догляд у домашніх умовах у холодних зонах: при вирощуванні на відкритому повітрі у холодному кліматі їх можна вважати однорічними, або вам потрібно буде викопати та зберігати бульби на зиму у приміщенні. Не чекайте, доки вдарить мороз.

Поділ: ви можете розділити бульби каладіуму навесні, щоб створити більше рослин. Розріжте бульбу на секції, кожна з яких містить хоча б одне вічко або виступ.

Догляд у кімнатних умовах: при вирощуванні каладіумів як кімнатні рослини поливайте щоразу, коли грунт здається сухим, і підгодовуйте щомісяця. Восени почніть менше поливати, оскільки рослини природно переходять у сплячку і перестають рости.

Потреби у ґрунті та волозі для рослин каладіум

Догляд за каладіум означає посадку їх у вологий і добре дренований грунт. Додавання компосту або іншої органічної речовини в ямку під час посадки допоможе додати в ґрунт поживні речовини та покращити дренаж.

Щоб знати, як поливати квітку, потрібно пам'ятати, що каладіум необхідно регулярно поливати, особливо в жарку та посушливу частину літа. Додавання мульчі допоможе заощадити воду, а також запобігти появі бур'янів.

Внесення добрив також допоможе зміцнити рослини та дати їм харчування наступного сезону, якщо ви плануєте зберегти їх на зиму. Використовуйте із повільним вивільненням, щоб добриво було легким.

Зимівка

Прикро, що така ефектна рослина дає колір лише на один сезон. На щастя, наступного року можна буде насолоджуватися тими ж рослинами, якщо ви не забудете викопати бульби та принести їх у приміщення для зберігання на зиму.

Ви можете зберігати їх так:

  • Зачекайте, поки листя не почне опадати і не стане жовтим. Викопайте всю рослину.
  • Промийте ґрунт, щоб оголилися коріння та бульба.
  • Зберігати у гаражі або під навісом близько двох тижнів.
  • Видаліть листя і помістіть бульби в горщик з торф'яним мохом або сфагнумом і добре накрийте.
  • Промаркуйте сорт, якщо у вас їх кілька, та зберігайте у прохолодному сухому приміщенні до весни.

У помірних зонах бульби каладіуму витривалі і потребують викопування, щоб пережити зиму. Просто залиште бульби в землі і зачекайте, поки рослини знову виростуть навесні.

Зимуючі каладіуми в горщиках

Рослини, які вирощуються в контейнерах, можуть перезимувати у приміщенні прямо у горщиках. Відкладіть полив та підживлення взимку, коли рослина перебуває у стадії спокою.

Використання в дизайні саду

Каладіуми – чудові яскраві квіти у тінистому саду. Якщо вам подобається багато квітів та чудові візерунки на листі рослин, то бульби каладіум для вас. Вони дуже швидко ростуть і місяцями мають безперервне забарвлення листя. Згруповані разом, вони можуть виглядати так, ніби вони цвітуть. Ті, у кого біле листя, вловлять кожне мерехтіння світла і прикрасять будь-який тінистий куточок.

Квіти каладіуми однаково добре ростуть у контейнерах чи землі. Вони чудово поєднуються з папоротями та іншими рослинами з м'якою текстурою, такими як астильба, а також з колючими рослинами, такими як декоративні трави та тіньовитривалий ірис.

Рослини каладіум добре переносять високу температуру та вологість, тому що це тропічна рослина. Вони відносно не вимагають особливого догляду, але, коли вони отримають найкращий догляд за рослинами, ви можете бути винагороджені квітами каладіуму.

Рослина росте у Південній та Центральній Америці. В описі квітки їх природне місце існування це відкриті ділянки лісу і вздовж берегів річок.

Фото кімнатної рослини Каладіум