Радермахера (90 фото): інструкція з догляду в домашніх умовах, опис, види, полив, пересадка

Детальний опис усіх особливостей правильного догляду за кімнатною рослиною радермахера. Фото, сорти, види, особливості рослини, полив, пересадка, підживлення, посадка.

Радермахера відноситься до ботанічного роду Radermacher bignoniaceae, природне середовище зростання – Східна Азія. Загалом співтовариство радермахер налічує приблизно 15 видів.

У кімнатному та балконному розведенні не цвіте, у природному середовищі тішить око розетками ніжно-жовтих переливчастих квітів. Красиве маленьке листя темно-зеленого кольору подвійної перистої форми добре розростається і вазон швидко набуває ефектного вигляду.

Рослина може зростати у приміщенні до 2 метрів. Часто зустрічається інша назва – "китайська лялька", а назва радермахера походить від прізвища датського ботаніка, який перший її описав і класифікував.

Умови зростання

Радермахера любить багато розсіяного світла, але також добре почувається і в півтіні. Їй не подобається, коли занадто темно і коли вона стоїть під прямим сонячним промінням. У темному місці вона сильно витягуватиметься вгору і листя буде рідким. Радермахера добре росте і при штучному освітленні, але його потрібно щонайменше 4-5 годин на добу. Це правило відноситься і до приміщень з постійно закритими вікнами.

Рослина швидко росте, тому їй потрібно більше місця, щоб вільно розкидати свої гілки, необхідно забезпечити йому відповідний горщик. Радермахер добре підійде звичайний універсальний грунт.

Якщо є можливість вибирати, ґрунт краще рихлий і дихаючий. Добре, якщо це буде торфу та перегною з травою та листям. Все береться рівними частинами, крім листя, їхня частка повинна бути збільшена вдвічі в порівнянні з іншими компонентами.

Можна додати великий річковий пісок та жменю соснової кори. Підходящий і правильний ґрунт для декоративних квітів та рослин: троянд, пальм, цитрусових.

Під дно горщика необхідно підставити ємність для зливу води та забезпечити хороший дренаж, тому що рослина погано переносить перезволожений ґрунт. Оптимальний діапазон температур становить +18 – +24 градуси за Цельсієм.

Добриво радермахери

Рослина потрібно часто удобрювати. Загальне правило полягає в тому, що чим швидше росте рослина, тим більше їжі вона використовує із ґрунту.

Найкраще удобрювати рослини біогумусом або складами на основі органіки, добривами для зелених або квітучих рослин. Радермахера хоч і не цвіте в кімнатних умовах, але добре приймає таке добриво.

Добриво вносять відразу після поливу, щоб запобігти опіку коріння. З початку чи середини весни на початок осені процедуру повторюють кожні півмісяця. Комплексне добриво корисне для декоративних та листяних кольорів з розрахунку 1-2 ковпачки на 1 л води.

Недостатня кількість добрив може призвести до ослаблення пагонів, окислення та роздавлювання листя.

Полив рослин

Радермахера любить постійно вологий ґрунт. Вона дуже швидко сохне на підвіконні, але, якщо вазон не піддається тривалому впливу сонця, достатньо поливати його двічі на тиждень. Вологість ґрунту слід перевіряти органолептично, бажано пальцем, проштовхуючи його приблизно на 2 см у горщик. Якщо він висох, його потрібно полити.

Рослина любить обприскування, і її варто регулярно зволожувати через пульверизатор або ставити поруч із горщиком посудину з водою, яка випаровуватиметься та зволожуватиме повітря.

Іноді варто поливати радермахер водою з лимоном або чаєм, тому що йому подобається кислий pH грунту. Варто робити це регулярно – наприклад, раз на тиждень.

Розмноження рослини

Рослина дійсно гарна і користується популярністю. Розмножують його так:

  1. живці;
  2. пасинкування;
  3. насіння.

Розмноження радермахера живцями є актуальним для початку літа (з травня по червень). Верхню частину пагонів, складний лист з частиною стебла та міжвузлями, зрізають на 8-10 см, укорінюють у ємності, покритій поліетиленом, у середину засипають торфом та вологим піском у співвідношенні 1:1.

Плівку, в пакеті або під скляною банкою, живці оббризкують водою при необхідності, підтримуючи температуру не вище +22…+25°С і постійно провітрюючи. Місце має бути добре освітлене.

Пасинкування підходить для дорослих щетинистих кущів і включає надріз стебла (1-2 см), подальше обволікання зволоженим мохом і целофаном і періодичне обприскування водою. Матеріал провітрюють і поливають, щоб мох не пересихав.

Коли з'являться коріння і заповнять весь простір плівці, пні можна відокремити і посадити на постійне місце. У горщику діаметром 14-16 см рослина буде добре рости, коренева система збільшиться до максимально прийнятних для посадки на постійне місце. Тому різати в'язку треба саме в цей час.

Отримати насіння в наших широтах практично неможливо, тому що дерево цвіте рідко і лише у ботанічних садах. Однак якщо є можливість привезти їх з Тайваню, то вони можуть дати рясні та міцні сходи.

При такому способі розмноження сходи з'являються на 10-ту добу після рясного посіву у вологий ґрунт з добривами та під плівку (скляна банка). Через 2-3 тижні посадковий матеріал можна пересаджувати.

Обрізка радермахери

Досвідчені ботаніки рекомендують виконувати цю операцію 3 рази за літо. Якщо ви віддаєте перевагу нижчій, але більш пишній версії, кронування необхідно проводити частіше. Радермахер це подобається, він швидко звільняє бічні пагони і красиво загусає. Якщо не обрізати, вона виросте дуже високо, а нижнє листя почне опадати, залишаючи голі стебла.

Рослина необхідно відразу садити у великий горщик, при пересадці радермахера хворіє і погано приживається на новому місці.

Причини втрати листя

Радермахера реагує на будь-які несприятливі зміни, втрачаючи листя. Якщо повітря буде занадто холодним, сухим або земля зволоженою, вона може втратити красу і пишність.

Якщо радермахера таки скине листя, не панікуйте, вони виростуть знову, якщо ви зробите далі все правильно. Насамперед потрібно розрізати стебла, що залишилися, на дві третини навпіл.

Зменшіть полив, щоб уникнути кореневої гнилі, до якої ця рослина особливо чутлива в такому стані. Регулярне обрізування також є частиною догляду за рослиною.

Хвороби радермахери

Найбільш частим захворюванням є коренева гнилизна, що виникає через недостатній дренаж вазону.

Фото рослини Радермахера