Фікус Бенджаміна (150 фото) догляд у домашніх умовах, види, розмноження, пересадка, зовнішній вигляд

Детальний огляд всіх особливостей правильного догляду за кімнатною рослиною Фікус Бенджаміна. Фото, види, розмноження, пересадка, підживлення, як і коли поливати, вибір горщика, де поставити квітку.

Рослина Фікус Бенджамін може принести достаток в будинок. Воно не особливо вимагає ретельного догляду, але занадто нехтувати доглядом не варто, можна нашкодити і зробити прекрасне цвітіння не дуже акуратним і приємним на вигляд. Адже рослини повинні прикрашати і стати справжнім декором у будинку.

Про фікус Бенджаміна

Цей фікус є одним з найпопулярніших різновидів усіх фікусів. Він відмінно підійде не просто поставити на стіл у кімнаті, а й для прикраси офісних інтер'єрів, добре озеленити приміщення та додасть йому свіжості. Особливо це дерево поширилося в Австралії, Китаї, Індії.

Виростає досить у велику довжину на природі, в кімнатах може досягти висоти лише два, три метри. Дерево має прямі пагони, стебло круглої форми, його листя на дотик гладкі, вигляд мають глянсовий, довгастої форми, також овальні з гострою вершиною, має ширину від 2 до 6 метрів, а довжина у них від 6 до 13 метрів.

Як вирощувати

Ви придбали насіння та готові присвятити себе вирощуванню фікуса в домашніх умовах. Перш ніж почати займатися вирощуванням цього дерева, потрібно знати, куди його краще буде поставити, чи любить воно тінь чи світло, більше сонячна рослина або тінелюбна. Фікус любить світло і добре рослині саме на світлі.

Варто уникати надмірно сонячного світла, наприклад, спекотного літа краще не ставити прямо під палючі промені. Опік може сильно зіпсувати зовнішній вигляд листя, варто влітку залишати невелику тінь.

Якщо ви не можете визначитися або сумніваєтеся, подивіться на листя: якщо колір листя яскравий, то місце має бути максимально світлим. Якщо немає можливості забезпечити достатнього рахунку, може скористатися фітолампою. Оберігати рослину від протягів необхідно.

Краще відносити на балкон, якщо є влітку, але простежити, щоб сильно не продував вітер і промені сонця занадто не потрапляли. Фікус може скидати листя восени року, адже умови змінилися, якщо «гуляє» вітер, різко коливається температура і сильний полив води.

Вирощування фікуса бенджаміну передбачає особливості, які ми розглянемо:

Температура

Уникати сильну спеку та холод. Температура має бути оптимальною. Найкраще показник це +22 градуси.

Полив

Багато хто не знає як поливати квітку або рослину правильно, деякі види рослин потребують поливу кожен день, комусь достатньо 1 раз на тиждень, фікус варто поливати, коли підсохне верхній шар.

Вода

Вода точно не повинна бути дуже холодною, інакше може загинути коріння. Краще використовувати теплу та відстояну воду. Деревцю сподобається регулярне оббризкування водою, найкраще, якщо вона буде кип'яченою. У квартирі фікусу потрібні купання: якщо дерево не дуже велике, можна повністю опустити його у воду, приблизно до 6 хвилин.

Підживлення

Слід проводити навесні та влітку 1 раз на два тижні. Потрібно обов'язково використати спеціальні добрива для фікусів, які можна знайти у спеціалізованому магазині. Дивитися на вміст азоту: взимку у добривах має бути більше.

Пересадка

Для молодих особин достатньо щорічно навесні. Дорослих пересаджують раз на 3 роки. Якщо фікус досяг великих розмірів, його не пересаджують, а змінюють верхній шар ґрунту, при цьому посипають свіжої землі. При собі потрібно мати горщики із пластику або кераміки, горщик брати більше на розмір.

Щоб кімнатна рослина радувала домочадців, достатньо дотримуватись цих правил і вона буде радувати ваше око і піднімати настрій.

Як доглядати

Догляд у домашніх умовах передбачає обрізання та формування крони.

Обрізка

Обрізання варто проводити з профілактичною метою. Не варто пускати на самоплив, що достатньо поливати рослину і вона буде добре рости, обрізка також важлива. Обрізаються висохлі гілки або дуже пошкоджені.

Обрізка має назву «омолоджуюча», оскільки вона сприяє гарному розростанню. Для цього зрізається шляхом обрізання "пенька".

Укорочування крони

Варто скористатися цим доглядом у кімнатних умовах, якщо потрібно досягти привабливого вигляду крони дерева. Зробити це досить просто – потрібно регулярно підрізати гілки. Також проводять прищипку верхівок, що допомагає розвитку пагонів, найкраще проводити навесні чи влітку.

Щеплення для крони

Цей спосіб знайомий напевно багатьом любителям та садівникам, щоб виправити недолік: відсутності кількох гілок. Полягає він у створенні крони дерева, за допомогою дроту, також продаються для цієї мети пристосування.

Хвороби

Хвороби не оминули і ця рослина. Чим воно може хворіти?

Грибкові захворювання

Характеризується появою грибків на листі, утворюються чорні плями, можуть загинути листя.

Сіра гнилизна, найчастіше від того, що дуже тепло чи волого – необхідно видалити пошкоджені місця та мати гарну вентиляцію в приміщенні.

Сірий наліт говорить про утворення сажистого гриба – щоб позбутися його потрібно провести обробку губкою з мильним розчином; гниль коренів характерна сірим кольором фікуса, в такому випадку, навряд чи вдасться врятувати дерево, варто позбутися його.

Паразити

Поява паразитів може сильно змінити вигляд фікусу і через них рослина може не вижити. Варто знати:

  • Попелиця – коли вона атакує, листя може придбати жовтий колір, потрібно промити листя мильним розчином за допомогою губки.
  • Тріпс – темні плями коричневого кольору, обробити за допомогою хімічних засобів.
  • Щитування – плями коричневого кольору досить великі, протерти мильним розчином, потім обробити хімічними засобами.
  • Павутинний кліщ – потьмяніла рослина, з'являються сірі плями, накрити поліетеленом і через чотири дні оббризкати настоєм із часнику.

Види

Перш ніж поставити квіти Фікус Бенджамін у себе в квартирі і доглядати за ним, варто визначитися з вибором, а для цього треба знати, які існують види.

Наомі Голд – великого розміру листя, край схожий на хвилю, не відгинається, тонкі гілки, кора має сірий колір, листя строкато-зелене.

Kinky – маленький, листя світлі та зелені щільні прямі, блищать.

Старлайт – зелене та яскравого кольору загнуте листя, деякі мають білий колір, сорт швидко розвивається.

Ніколь – маленькі листочки, стовбур форми зигзагу, гілки звернені вгору, листя зігнуте.

Монік – листя велике, не зігнуте, спрямоване вниз, швидко росте.

Фото Фікуса Бенджаміна