Драцена (150 фото): догляд у домашніх умовах, огляд всіх видів кімнатної рослини

Детальний огляд всіх особливостей правильного догляду за кімнатною рослиною драцену. Багато фото, зовнішній вигляд, розмноження, пересадка, опис видів, цікаві факти.

Драцена – найпопулярніша тропічна рослина, яку можна зустріти у будь-якому будинку. Батьківщиною Драцени вважається центральна Африка. Але цю рослину можна зустріти у Південній Америці, Індії та навіть на Канарських островах.

Ви часто можете зустріти фото Драцени в журналах про дизайн інтер'єрів та архітектуру. Завдяки тому, що стовбур має правильну форму, листя росте у напрямку вгору, а сама рослина має гармонійні поєднання кольорів у забарвленні – воно ідеально вписується в будь-який інтер'єр.

Із зовнішнім виглядом Драцени пов'язана ціла індійська легенда. У ній розповідається історія кохання хлопця та дівчини, яким не судилося бути разом. Проте, хлопець все ж таки наважився попросити руку і серце своєї коханої у її батька. На що батько відповів згодою за умови, що хлопець зможе виростити гарну квітку із сухої палиці. Боги зглянулися на коханих і здійснили диво. Так, за легендою в Індії з'явилися квіти Драцени.

Які види Драцени бувають

Рослина Драцена прийнято відносити до сімейства Спаржових. Загалом у природі відомо понад 160 видів Драцени. Найвідомішими прийнято вважати:

Драцена Маргінату. Одна з найпоширеніших видів драцени. Родом із Мадагаскару, де могла виростати у висоту на кілька метрів. Має міцний стовбур та листя, середня довжина яких досягає половини метра.

Драцена Годсефа. Відрізняється своїм невеликим розміром і незвичайним листям овальної форми з нехарактерними білими цятками замість смужок.

Драцена запашна. Може досягати декількох метрів у висоту, має довге і при цьому широке листя. Вважається найневибагливішою, добре росте навіть у тіні і при невисоких температурах. Коли Драцена запашна відцвітає, від неї залишається насіння, яке можна також посадити.

Драцена Деремська. Має стандартний для Драцени зовнішній вигляд, але відрізняється наявністю червоно-білих кольорів, які мають неприємний різкий запах.

Драцена Сандера Рослина, яка більше нагадує бамбук. Стебла драцени не покриваються корою і залишаються красивими зеленими кольорами.

Як доглядати за Драценою

Догляд у домашніх умовах за Драценою не складає великих труднощів. Однак рослина все ж таки вважається тропічною, а це означає, що необхідно врахувати деякі важливі нюанси:

Світло

Необхідно знайти місце, в якому на листя Драцени не потраплятимуть прямі сонячні промені і при цьому рослина не буде в тіні; чим більше квітка, тим більше вона вимагає світла, тому якщо Драцена досягла розміру півтора метра і більше — взимку їй буде потрібне додаткове освітлення люмінесцентними або світлодіодними лампами.

Полив

Як поливати квітку Вам підкаже зовнішній вигляд Драцени – влітку верхній шар землі в горщику завжди повинен бути вологий, але в холодному приміщенні взимку земля повинна бути сухою, щоб не виникали застої води.

Температура

Незважаючи на те, що рослина тропічна Драцена погано переносить спеку; приміщення, де знаходиться квітка, необхідно часто провітрювати влітку, а взимку не ставити її поруч із батареєю.

Вологість

Драцена любить вологе повітря, для того, тому в кімнаті, де знаходиться рослина, необхідно встановити зволожувач повітря або розташувати поряд з горщиком відкриту ємність з водою, також потрібно регулярно обприскувати листя водою з пульверизатора.

Як удобрювати Драцену

Вирощування в домашніх умовах має на увазі періодичне підживлення рослини для його стабільного росту. Вона проводиться кілька разів на місяць. Взимку в цьому немає потреби. Удобрювати Драцену потрібно в період з весни до кінця літа.

Як правило, для підживлення використовують мінеральні добрива, до складу яких входять кобальт, залізо, цинк, марганець. При підборі добрива слід звернути увагу, щоб у складі не було великої кількості фосфору.

Розмноження Драцени

Драцена, як і інші тропічні рослини, розлучаються кількома способами:

Насіння. Опис квітки не схоже на опис рослин, які дають насіння. Однак кілька видів Драцен активно цвітуть і з цих квітів можна отримати достатню кількість насіння для посадки Драцени.

До таких видів відносяться Драцена запашна, Драцена деремська та Драцена Годсефа. Коли насіння отримане, його обов'язково потрібно обробити — занурити у спеціальному стимулюючому розчині приблизно на добу. Посадити насіння необхідно в ґрунт для пальмових рослин. Для того, щоб здалися перші паростки, потрібно від одного до декількох місяців.

Живці. Необхідно відрізати від міцного стебла черешок довжиною близько 5 сантиметрів із кількома нирками. Живець потрібно посадити в грунт і поставити в теплому, вологому місці. Перші пагони з'являться вже за кілька місяців.

Верхівки. Для цього необхідно зрізати відведення і поставити його у воду кімнатної температури. Через кілька місяців у верхівки з'явиться коріння і рослина буде готова до пересадки.

Загрози та шкідники

Власники цієї рослини часто беруть за хворобу природне пожовтіння листя Драцени. Якщо жовтіє міцне, старе листя — хвилюватися не варто. Раз на кілька років Драцена скидає старе листя і оновлюється.

Якщо ж сохне молоде листя, причин може бути кілька:

  • у кімнаті, де розташована Драцена занадто сухе повітря – листя рослини необхідно зволожувати додатково, обприскувати або протирати вологим рушником
  • в грунті накопичилася сіль і коріння не можуть отримати корисні мікроелементи – це означає, що Драцені буде потрібно пересадка в інший горщик із заміною грунту

Також, якщо у Драцени облітає листя – це вірна ознака того, що рослина перемерзає.

Неналежний догляд у кімнатних умовах може спровокувати появу гнили на листі. Ця інфекційна хвороба з'являється, коли порушені всі умови комфортного існування цієї рослини: відсутнє світло, у приміщенні занадто жарко, рослину заливають водою надмірно.

Серед шкідників, які можуть загрожувати Драцені: трипси, щитівка та павутинний кліщ. Однак, з усіма цими паразитами можна впоратися, якщо їх вчасно помітити. Вірними ознаками шкідників можна вважати: плями та розлучення на листі, ураження стебла, зміну забарвлення рослини.

Драцена – кімнатна рослина, яка здатна стати окрасою в будь-якому приміщенні. Подаруйте їй правильний догляд і турботу, і ця квітка радуватиме Вас своєю красою багато років.

Фото кімнатної рослини драцену