Більбергія (140 фото): догляд у домашніх умовах, цвітіння, пересадка, розмноження, полив

Багато фото красивої кімнатної рослини більбергія. Цікаві факти, особливості правильного догляду, полив, підживлення, розмноження, пересадка, цвітіння.

Більбергія представник сімейства Bromeliaceae – це одна з найпростіших кімнатних рослин для вирощування, але водночас одна з найяскравіших.

Вирощені в домашніх умовах бромелії нарешті привернули до себе увагу, на яку вони заслуговують, завдяки легкій адаптації до звичайних домашніх умов. Фото Більбергії демонструє дивовижне розмаїття кольорів та текстур рослини, а дозрівають вони приблизно за один-три роки.

Навіть якщо не брати до уваги ефектні квіткові композиції, Більбергія – це красиві листяні рослини зі смугастими відтінками червоного, зеленого, пурпурового, помаранчевого, жовтого кольорів.

Загальна інформація

  1. Походження: Аргентина, Бразилія та Уругвай.
  2. Висота: 37,5 см заввишки
  3. Тип рослини: Домашня рослина; епіфіти та наземні види
  4. Зрілий розмір: Залежить від виду
  5. Вплив сонця: Яскраве непряме світло
  6. Тип ґрунту: Швидко дренована ґрунтова суміш
  7. PH грунту: 5 до 6
  8. Час цвітіння: Цвіте один раз; час варіюється
  9. Колір квітки: Червоний, зелений, фіолетовий, помаранчевий, жовтий

Листя може досягати 37,5 см заввишки і приблизно вдвічі ширше, тому дайте рослині Більбергії трохи місця для поширення. Його товсте, смугасте листя вигинається у формі фонтану, роблячи цю тропічну красу витонченою акцентною кімнатною рослиною.

Ви можете очікувати квітки навесні, коли рослина досягне зрілості, зазвичай через 2-3 роки. Квіти Більбергії рожеві, пурпурові, жовті або зелені, оточені червоними або рожевими приквітками. Одна зі своїх загальних назв Billbergia nutans отримала від крапель нектару, які «плачуть» із квітів, коли рослину чіпають.

Більшість є епіфітами в природному середовищі. Часто зустрічається на гілках дерев у тропічних лісах Південної Америки. У них невелике коріння, яке в основному використовується для закріплення на деревах, тому ці дерев'яні рослини збирають вологу і поживні речовини через своє листя.

Світло

Яскраве непряме світло. Якщо ви переносите Більбергію на літо надвір, тримайте її в півтіні. Слідкуйте за ним, щоб листя не почервоніло і не обгоріло від надто сильного сонця.

Вода

Для того щоб знати як поливати квітку, дотримуйтесь простих правил. Використовуйте дощову воду кімнатної температури або дистильовану, тому що цей уродженець тропічного лісу чутливий до хлору та фториду, що додається у воду. Поливайте грунт рівно настільки, щоб коріння залишалося ледь вологим.

Якщо ви поливаєте централізовано, не забувайте регулярно промивати центральну чашу, щоб видалити солі, що накопичилися. Але загалом достатньо поливати ці рослини через ґрунт щотижня протягом вегетаційного періоду та скоротити полив у період зимового спокою. Ніколи не залишайте рослину у стоячій воді.

Епіфітні рослини, вирощені поза ґрунтом, потребують більш постійного поливу; поливайте їх раз на день і дайте їм добре замочуватися, занурюючи їх у воду один раз на тиждень.

Вологість

Намагайтеся підтримувати відносну вологість 40-50% або вище. Коричневі кінчики листя викликані сухим повітрям.

Хоча більбергії більш терпимі до сухого повітря, ніж інші представники виду, при догляді в домашніх умовах їм корисне часте обприскування водою для підвищення вологості. Якщо взимку у вашому будинку особливо сухо, використовуйте зволожувач повітря з прохолодним туманом.

Температура

Навесні та влітку теплі температури 18-27°C. Восени та взимку трохи прохолодніше 16-24°C.

Грунт

Більбергія добре почуваються в швидко дренованому грунті, який утримує вологу. Часто ідеально підходить суміш із 2/3 торф'яного ґрунту та 1/3 піску. Ви також можете використовувати суміш для орхідей, деревне вугілля або ґрунтову суміш.

Ці квіти є епіфітними, можуть рости в контейнерах, або їх можна вирощувати як «повітряні рослини», прикріплені до дошок чи колод (зазвичай за допомогою стяжок чи клею).

Добриво

Догляд у кімнатних умовах передбачає підгодовування кожні 2 тижні навесні та влітку збалансованим водорозчинним добривом, розбавленим наполовину. Восени та взимку підгодовувати раз на місяць.

Якщо хочете, використовуйте добрива для листя. Як ви вже знаєте з опису квітки, вони вбирають вологу та поживні речовини через листя, тому ви можете додати добрива у воду та розпорошити їх на листя.

Розмноження

Більбергії розмножуються відростками, рідше насінням. У природному циклі росту зріла рослина виросте з квіткового шипа, що складається з маленьких, іноді незначних квіток, оточених ефектними приквітками. Це справді приквітки, які подобаються людям у квітках.) Квіткові приквітки часто зберігаються надовго – іноді місяцями.

Після відмирання квітки рослина також починає гинути протягом наступних кількох місяців. Однак батьківська рослина випускатиме одного або кількох маленьких дитинчат у свого заснування. Їх можна акуратно відрізати стерильними ножицями та посадити в індивідуальні горщики.

Слід садити в горщик тільки після того, як вони розвинуть кілька коренів і почнуть формувати центральну чашу, характерну для Більбергії.

Видаліть відростки, які ростуть біля основи рослини, коли вони досягають висоти не менше 15 см, за допомогою гострого ножа в окремий горщик зі свіжою ґрунтовою сумішшю. Зачекайте, поки після цвітіння не заростуть пагони.

Посадка

Молоді рослини слід пересаджувати щороку. Використовуйте суміш з пухкої кори ялиці, наприклад, суміш орхідей або суміш, спеціально призначену для цих рослин. Ніколи не пересаджуйте рослину, доки вона цвіте. Дочекайтеся закінчення цвітіння, щоб пересаджувати саджанці.

Пізно зацвітає?

Більбергії, які не цвітуть, не одержують достатньо світла. Перемістіть рослину у світліше місце. Перенести його на вулицю на літо, частково затінене місце може виявитися саме тим, що йому потрібне.

Ви можете стимулювати цвітіння, додавши щіпку солі Епсома (сульфату магнію) у воду або добриво.

Дайте йому поштовх для цвітіння за допомогою цього простого трюку: помістіть стигле яблуко або кілька яблук навколо рослини і покладіть все це в пластиковий прозорий пакет на тиждень або два.

Дозріваючі яблука виділяють етилен, який сприяє формуванню квіткових бутонів. Тримайте рослину подалі від прямих сонячних променів, поки вона покрита пластиком, щоб не перегрітися.

Фото кімнатної рослини Більбергія