Діффенбахія (140 фото): вирощування та догляд у домашніх умовах

Інструкція з вирощування та догляду за кімнатною рослиною диффенбахія. Особливості пересадки у горщик, полив, підживлення, де розмістити вазон, види, цікаві факти.

Гарний кущик з цікавим плямистим листям потішить багатьох. Достатньо подивитися на фото Діффенбахії, щоби переконатися в її привабливості.

У домашніх умовах ця кімнатна квітка росте не гірше, ніж на батьківщині, у Південній Америці. Головне забезпечити рослині правильний догляд. Цінують квітку не лише за естетику, а й мікроклімат, який вона створює.

Втім, Діффенбахія славиться не лише корисними якостями. У разі бажання «поселити» їх у своїй оселі рекомендують добре подумати, зваживши все «за» і «проти».

Загальна інформація про квітку

Діффенбахія – вічнозелений чагарник із Південної Америки. У природі рослина досягає заввишки до 2 метрів. В умовах приміщення квітка також прагне аналогічної природної висоті. Якщо цьому не перешкоджати, то кущик швидко перетвориться на подобу дерева.

Для зупинки бурхливого росту рослині прищипують верхівку. При регулярному формуванні крони об'єкт буде пишним, що нагадує кущик. Рослина Диффенбахія не втрачає привабливості ні влітку, ні взимку. Її листя завжди зберігає соковитий колір.

Не існує періодів коли кущик блякне або в'яне. Таку стабільність потрібно обов'язково підтримувати за допомогою правильного догляду. Цвітіння Диффенбахії в умовах квартири настає вкрай рідко. Ця обставина зазвичай не засмучує власників.

Квітки рослини не відрізняються особливою естетикою. Вся цінність криється в листі, яке несуть як декоративну, так і практичну користь.

Основні правила догляду

Для вирощування в домашніх умовах Диффенбахії будуть потрібні певні умови. Рослина південна, теплолюбна. Тому холод, протяги, різкі стрибки температури переносяться погано. Навіть із провітрюванням у холодну пору року треба бути акуратнішим.

Літня спека рослині не страшна, але від прямих сонячних променів її краще вкрити. Обов'язково дотримуються режиму поливу. В осінньо-зимовий період квітці треба відпочити. У цей час зменшують полив, рідше вносять підживлення.

Якщо рослині не формувати пишну крону, то вона витягнеться, скине нижнє листя. Зовнішній вигляд стане подібним до дерева. У міру зростання Диффенбахії потрібна пересадка. Робити це рекомендується не частіше 1 разу на 2-4 роки. Рослина схильна до рясного поливу.

У теплу пору року грунт зволожують кожні 2-3 дні. У холодний період полив виконують не частіше 1 разу на 4-5 днів. Не треба забувати про дренаж. Перезволоження, як і затримка вологи в грунті, можуть негативно позначитися на самопочутті квітки.

Показано також регулярне розпушування поверхневого шару ґрунту. Влітку щомісяця, а взимку трохи рідше Діффенбахію треба «балувати» відповідними мінеральними добривами.

Загрози комфортному росту квітки

Для квітів Діффенбахія не потрібний складний догляд. Найголовніше: забезпечити комфортний температурний режим, стабільний мікроклімат. Переохолодження, протяги ризикують негативно вплинути на самопочуття рослини.

Диффенбахія також чутлива до тривалої відсутності вологи або надмірного поливу. Необхідно знати та дотримуватися балансу. Тому треба уважно вивчити як поливати квітку.

При порушенні умов утримання Диффенбахія може захворіти. Часто у разі на листі сохнуть кінчики чи з'являються жовті плями. Це вірна ознака поганого самопочуття рослини.

Нерідко квітку атакують паразити. Тому важливо дотримуватися відповідних умов проростання, а також проводити профілактику від шкідників.

Способи розмноження рослини

Використання насіння – не найкращий спосіб розмноження Диффенбахії. Невисокою ефективністю також має метод пророщування за допомогою укорінення листя. Найбільш актуальним вважається вкорінення верхівки.

Верхню частину зрізають, що нерідко потрібно при оформленні крони. Макушку ставлять у ємність, наповнену водою. Частина ствола повинна містити кілька життєздатних бруньок. Через кілька тижнів у живця з'являються коріння. Після цього посадковий матеріал розміщують у ґрунті.

Для укорінення краще використовувати імпровізовану тепличку. Для цієї мети підійде звичайний целофановий пакет або пластикова пляшка, що обрізає. Після вкорінення рослині забезпечують нормальні умови.

Після появи перших листочків молоду Діффенбахію пересаджують на постійне місце. Займатися розмноженням, як і пересадкою, краще ранньою весною або восени. Взимку або в літню спеку результат може розчарувати.

Недоліки рослин

Перед тим, як поселити Діффенбахію у своїй оселі, треба уважно прочитати опис квітки. Існують «підводні камені», про які важливо знати заздалегідь. По-перше, Діффенбахія має небезпечний сік.

Якщо в будинку є маленькі діти чи вихованці, то краще від неї відмовитись. Можна ненароком відламати, відкусити лист, частину стовбура. Це загрожує не лише опіками, а й отруєнням. Залежно від масштабу лиха наслідки можуть бути не лише сумними, а й трагічними.

Крім того, за повір'ям квітка послаблює чоловічу енергетику та силу. Це може призвести до зниження активності представників сильної половини, навіть безпліддя сімейних пар.

Переваги присутності Діффенбахії у приміщенні

За квіткою догляд у домашніх умовах не становить складності. Якщо дотримуватися запобіжних заходів, то рослина не стане небезпечною.

Диффенбахія має корисну особливість формувати правильний мікроклімат. Вона насичує повітря озоном, бере участь у контролі вологості. Ця тропічна рослина здатна позбавити зайвого пилу, а також деяких небезпечних хімічних сполук. Багато хто стверджує, що квітка корисно заводити алергікам.

Діффенбахії також приписують можливість поглинання негативної енергетики. Її присутність сприятливо відбивається на рівновазі обстановки. Там, де регулярно спалахують сварки та конфлікти, вона просто необхідна. Тому її воліють розташовувати у вітальнях, громадських місцях.

Крім того, це красива кімнатна рослина, яка вдало впишеться в будь-який інтер'єр, урізноманітнить та пожвавить зовнішній вигляд приміщення.

Для багатьох догляд у кімнатних умовах за Діффенбахією зрозумілий та простий. Для цього не потрібні особливі знання та дії. Достатньо ознайомитися з мінімумом, якого нескладно дотримуватись на практиці.

Фото рослини Диффенбахія