Кордиліна (100 фото): інструкція з догляду, вирощування, пересадка, полив, розмноження, види

Детальний огляд з готовою інструкцією, як доглядати кімнатну рослину кордиліну. Багато фото, полив, підживлення, розмноження, пересадка, вирощування, види, цікаві факти, хвороби та шкідники.

Кордиліна – це кімнатна рослина, яка тільки недавно почали відносити до сімейства драценових. Рослина Кордиліна мешкає в тропіках і субтропіках, будучи чагарником і напівчагарником.

Багато садівників з радістю заводять цю рослину в домашніх умовах, тому що догляд за нею відносно простий і нескладний. Ця екзотична гостя вважається деревом королів і радує красивим вічнозеленим листям з червоними розлученнями.

Особливості

Кімнатна рослина кордиліну вважається чагарником та напівчагарником, в умовах будинку вона виростає до півтора метра. У природному середовищі висота цього куща може досягати трьох метрів і більше. Коріння у кордиліни м'ясисті, мають білий колір, саме на них утворюються відростки.

За квіткою нескладно доглядати в домашніх умовах, але, незважаючи на це, росте вона повільно. Доросла кордиліна має вигляд пальми, оскільки згодом нижнє листя зі стовбура опадає, і він оголюється.

Найчастіше листя квітки мають зелений колір, зрідка можна зустріти цю рослину з рожевим листям. У центрі кожного листа добре видно яскраво окреслену жилку.

Догляд

Правильний догляд у домашніх умовах включає створення сприятливих умов для росту рослини.

Квітка дуже любить сонячне світло, але не можна залишати кордилін під прямими променями сонця, а тільки під розсіяним світлом. Якщо листя чагарника темно-зелене, то квітку можна вирощувати без сонця. Різні фото Кордиліни допоможуть визначитися із видом квітки.

У літній період рослину необхідно утримувати у температурі від двадцяти до двадцяти п'яти градусів. Взимку корділіна чудово почуватиметься за температури від п'яти до десяти градусів. Квітка боїться протягів, тому її необхідно оберігати від них.

У теплу пору року полив потрібно здійснювати з просихання верхнього шару землі. Взимку полив здійснюється рідше, але при цьому слід стежити, що земля не пересихала і не страждала від надлишку вологи. Про те, як поливати квітку, важливо знати, що вода повинна бути м'яка і добре відстоятися.

Важливо дотримуватися вологості повітря, так як тропічна рослина дуже потребує її. Кордиліну потрібно обприскувати в літню пору відстояною водою, якщо рослина з субтропіків, то звичайна вологість будинку її цілком влаштує, при цьому повітря не повинно бути пересушеним.

Підживлення здійснюється у весняний та літній період один раз на сім днів, взимку – раз на місяць. Для неї використовується комплексне добриво. Правильний догляд у кімнатних умовах включає використання підгодівлі, але якщо квітка знаходиться в прохолодному приміщенні, можна не удобрювати його.

Захворювання та проблеми

  • Якщо на листі почали з'являтися сухі плями, отже потрібно прибрати квітку від сонячного світла.
  • Коричневі краї листя свідчать про пересушене повітря.
  • На листі з'являються плями коричневого кольору в тому випадку, якщо листя пересохло.
  • Надлишок вологи в ґрунті призводить до загнивання стебел.
  • Якщо нижнє листя надмірно опадає, значить кордиліну потребує сонячного світла.
  • Якщо рослині холодно, її листя стане м'яким і почне скручуватися.
  • Коли листя квітки жовтіє, значить йому не вистачає мінеральних добрив або вологого повітря. Детальний опис квітки допоможе визначитися з тим, від якого захворювання страждає кордилін.

Пересадка

Молода рослина потребує щорічної пересадки, доросліші рослини потрібно пересаджувати не частіше разу на два-три роки. Пересадка здійснюється за потребою, найчастіше тоді, коли коренева система не вміщається у горщик.

На дні горщика обов'язково повинен бути дренаж, який корисно додавати шматочки деревного вугілля. Найбільш сприятливий грунт складається з торфу, піску та садової землі.

Розмноження

Для розмноження кордилін можна використовувати насіння рослини, але при цьому воно втрачає ознаки сорту. Насіння сіє на початку весни, сіянці можуть з'явитися у різний час, як через місяць, так і через три місяці.

При розмноженні живцями потрібно брати зріз із одним вузликом. Вони повинні бути в теплому місці, а через місяць кожен живець висаджується в окремий горщик.

Кордилін також можна розмножити за допомогою поділів коренів. Вони пересідають в субстратну суміш, а після появи коріння кордиліну потрібно пересадити в ґрунт, який призначений для дорослих рослин.

Шкідники

Одним із найбільш небезпечних шкідників для кордиліни є павутинний кліщ. Щоб позбутися павутиння, потрібно протерти листя розчином води та мила, після чого добре виполоскати. Коли рослина атакують щитівки, їх потрібно прибрати руками, до цього покрити ґрунт поліетиленовими мішками.

Потім рослину потрібно промити так само, як і в першому випадку. Іноді кордиліну атакують такі шкідники, як білокрилка та червец борошнистий. Обробка інсектицидними препаратами також не буде зайвою.

Цікаві факти

Така чудова рослина, як кордилін, вважається деревом королів. За легендою, молодий король вирушив на полювання, але був атакований левом. Монарх забрався на перше дерево, що трапилося, яке було кордиліною. Хижак відступив, а монарх, що врятувався, назвав цю пальму деревом королів.

Вважається, що кордиліна є джерелом любові та злагоди. Там, де росте ця рослина, панує сприятлива атмосфера, немає сварок та розбіжностей;

Коли на душі немає світу, досить просто постояти біля цієї квітки і все налагодиться;

З грецької мови «кордиліна» перекладається як «гуль»;

Квіти Корділіна мають білий або фіолетовий колір, а також відрізняються інтенсивним приємним запахом. У природному середовищі існування період цвітіння у ньому можуть утворюватися дрібні червоні ягідки;

Кордиліна дуже часто використовується в декоративному садівництві, оскільки вона не потребує особливо складних умов. У країнах, де росте ця квітка, з бульб кордиліни добувають цукор, з неї також виготовляють канати та мотузки. Знаючи всі нюанси догляду за цією пальмою, вирощування в домашніх умовах буде приємним та простим.

Фото кімнатної рослини Кордиліна