Дизиготека (145 фото): інструкції з вирощування та догляду в домашніх умовах

Особливості вирощування кімнатної рослини дизиготеки. Вчимося правильно поливати, інструкція з пересадки рослини після покупки, вибір горщика, опис походження.

У тексті йтиметься про кімнатну рослину Дизиготека. Походить з Австралії та Океанії, належить сімейству аралієвих. Досить рідко зустрічається в сучасних квартирах, так як квітка має особливий зовнішній вигляд, який не кожному припаде до смаку.

Факт того, що у деяких видів дизиготеки є отруйний сік, змусить зайвий раз задуматися про придбання такої рослини. Належить до деревоподібних вічнозелених рослин, у природі може зростати до шести-восьми метрів, а в домашніх умовах лише до двох.

Види та сорти

Якщо придивитися до фото дизиготека, то можна помітити, що це невеликий вічнозелений чагарник, з прямими стеблами та листям, що нагадують пилки. Незважаючи на неприступний вигляд цієї рослини, вона дуже незвичайно цвіте.

Квіти дизиготека маленькі та зібрані в парасолькові суцвіття, при вирощуванні в домашніх умовах їх можна і не побачити. Види відрізняються між собою кольором та формою листя.

  1. Біанка – листя строкаті, поділені на три – п'ять часток. Край білого кольору, а жилки світло-фіолетові.
  2. Жемини має більш закруглене листя темно-зеленого кольору.
  3. Кастор – невелике листя з округлими зубцями темного кольору з жовтими жилками.
  4. Дизиготека елегантна – має складне довге листя із зазубреними краями.
  5. Вейча має широке листя з хвилястими краями.
  6. Керхова, схожа на дизиготеху Вейча, але з світлішим листям.
  7. Грациллимма має найнижчий зріст, має світле широке листя з хвилястим краєм.

Розведення та зростання

Вирощування в домашніх умовах роблять двома способами: насінням або живцями. Отримання рослини з черешка складне та недостатньо ефективне. У дорослої рослини зрізають верхівку та в парникових умовах, за допомогою фітогормонів, укорінюють.

З насінням справи інакше. Навесні в субстрат з піску та торфу висаджують насіння дизиготеки та накривають плівкою, для досягнення парникового ефекту.

Грунт для висадки можна придбати в квітковому магазині, або приготувати самостійно з дернової, листової, хвойної, перегнійної, торф'яної землі та піску. Для запобігання появі кореневої гнилі в грунт додають керамзит або деревне вугілля.

Для молодої рослини краще вибрати горщик великого розміру, висаджують по два-три втечі, це позитивно позначиться на розвитку кімнатної рослини і добре вплине на зовнішній вигляд.

Кожні два-три роки навесні Дизиготеку пересаджують у нову землю, маніпуляції вона переносить добре, але варто поберегти коріння, перед пересадкою полити рослину, і струшувати з коріння злегка змочену землю буде легше.

Також щороку необхідно підрізати верхівку, щоб квітка не тягнулася вгору, а нарощувала листя біля основи стовбура.

Особливості догляду

Догляд у домашніх умовах має на увазі безліч дій, але вони досить прості. І якщо дотриматися умов для вирощування куща, то догляд за ним приноситиме лише задоволення.

Дизиготека любить кімнатну температуру від вісімнадцяти до двадцяти восьми градусів за цельсієм. За низької температури вона скине крону. Рослина погано переносить навіть незначні перепади температур.

Світловий день для квітки повинен бути не менше десяти годин, необхідне постійне джерело світла, яке випромінюватиме яскраве та розсіяне світло. Дизиготека чудово підлаштовується під штучне освітлення.

Варто врахувати, що влітку, коли на вулиці буде сонячна тепла погода, краще утриматися від бажання винести рослину «подихати на сонечку», від яскравого сонця, що палює, вона може загинути.

Догляд у кімнатних умовах має на увазі постійний полив. Дизиготека любить високу вологість. Поруч із горщиком можна виставити піддон з водою, крону потрібно регулярно зрошувати теплою водою, а на ґрунт у підстави стовбура можна викласти мох.

Поливати ґрунт потрібно часто, але стримано, тому що перелив загрожує хворобами та загибеллю. Тому перед тим як поливати квітку, потрібно переконатися, що верхній шар землі повністю сухий. Також потрібно уважно поставитися до якості води. Вода має бути м'якою — дощовою або профільтрованою та відстояною.

Під час весняно-осіннього періоду раз на два тижні необхідно удобрювати рослину. Підійдуть підживлення для кімнатних рослин.

Хвороби та шкідники

Якщо листя поникло, зав'яло, то це може означати, що в землі надлишок вологи. У такому разі краще скоротити частоту поливу та провітрити приміщення. Якщо вологи дуже багато, необхідно пересадити рослину.

Якщо листя висохло, то це може сигналізувати про дві проблеми — про нестачу води або надлишок сонячних променів. В цьому випадку краще відкоригувати частоту поливу і перемістити квітку в більш тінисте місце.

Блідий колір і невеликий розмір листя повідомляє про нестачу поживних речовин. Це означає, що час провести позачергове підживлення повним мінеральним комплексом. Якщо листя потемніло і поникло, то час перенести рослину в тепліше місце.

Якщо листя, що поникло, навпаки посвітліло, то це говорить про надлишок світла, щоб вирішити цю проблему, необхідно перемістити квітку на місце з найменш інтенсивним світлом, або затінити вже існуюче.

Зі шкідників у дизиготеки зустрічаються — щитівка, білокрилка, попелиця, павутинний кліщ і борошнистий червець. Для профілактики від шкідників можна використовувати мильний розчин, якщо це не допомогло, необхідно скористатися інсектицидами.

Опис квітки

Якщо опис квітки і догляду за ним не шокував, то завести собі цю рослину безперечно варто. Незвичайний зовнішній вигляд дизиготеки дозволить створити по-справжньому унікальну композицію із домашніх рослин.

Дизиготеку можна згрупувати з кучерявим фікусом і марантою або іншими рослинами з аралівого сімейства – араллією, женьшенем, шефлером та іншими, і тоді і без того прекрасна і незвичайна дизиготека заграє іншими фарбами.

Там, де вироджуються квіти, не може жити людина. – Георг Вільгельм Фрідріх Гегель.

Фото кімнатної рослини дизиготека