Плюмерія: догляд у домашніх умовах, фото квітки, як поливати, пересадка, цвітіння

Всі види та особливості вирощування кімнатної квітки плюмерію. Багато фото, цікаві факти про походження, цікаві факти, особливості догляду та підживлення в домашніх умовах.

Плюмерія – досить вибаглива кімнатна рослина, яка потребує величезної кількості уваги. Вирощування їх у домашніх умовах – справа непроста. Причиною є велика кількість добрив, які отримує квітка в магазині.

Тому справлятися з нею вдома стає досить важко, і якщо до цього не було досвіду догляду за квітами, то швидше за все плюмерія стане просто сумним досвідом.

Але, якщо добре розібратися у всій цій темі, догляд за плюмерією може обернутися успіхом, і наша стаття в цьому дуже добре допоможе.

Що робити після покупки?

Просто принести плюмерію додому, поставити та поливати не вийде. Так вона точно загине. І забувати про неї на кілька днів після покупки також не варто. У магазині плюмерію доглядали, вона ніби «звикла» до цього. Тому не можна зменшувати темп і думати, що якщо залишити її на якийсь час без догляду, то нічого не станеться.

Перше, що потрібно зробити вдома після покупки плюмерії – це зняти з неї упаковку, захисну плівку та решту, що перекриває доступ кисню та повітря в цілому рослині.

Далі потрібно не робити фото плюмерії, якою б красивою вона не була, а потрібно видалити секатором засохлі гілки і листочки, а також бутони і суцвіття, що вже розпустилися. Справа в тому, що вони виросли тільки завдяки великій кількості добрив, і в кімнатних умовах, навіть за належного догляду, вони більше не зростатимуть.

Ще потрібно розсадити троянду в різні судини, якщо вона складається з кількох кущиків, оскільки вони заважатимуть один одному. Ну і, звичайно ж, потрібно обробити рослину препаратом від хвороб та шкідників як профілактику, щоб запобігти розвитку інфекційних та грибкових захворювань.

Види

Плюмерія має всього два види, і кожен може вибрати той, який йому до вподоби. Але що робити, якщо людина замовляє насіння в онлайн магазинах і гадки не має, як виглядає той чи інший сорт? Саме для цього в нашій статті є опис сортів цієї прекрасної квітки.

Плюмерія біла. У диких умовах ця квітка може досягати 10 метрів заввишки. Листя довгасте, з виворітного боку на них є білі волоски. Квітки мають білий або жовтуватий колір та приємний аромат.

Плюмерія червона. У даного сорту дуже велике листя, яке як може мати опущення, так може бути гладким. Квіти маленькі та пофарбовані найчастіше в червоний колір. Вони зібрані у суцвіття. Взагалі, у кожного сорту квіти можуть мати свій колір: починаючи від білого і закінчуючи фіолетовим.

Догляд за плюмерією в кімнатних умовах може призвести до незручностей через розмір рослини.

Посадка

Мало легко зняти упаковку з плюмерії, їй ще необхідно адаптуватися до нових умов, в які її принесли. З кімнатних квітів плюмерія – одна з найвибагливіших до умов.

Саме тому після розпакування необхідно зробити таке:

  • Очистити плюмерію від пилу. Зробити це можна вручну вологою губкою, або ж несильним струменем води з душу. Вода обов'язково має бути теплою, щоб не нашкодити рослині.
  • Пересадка. Найкраще проводити пересадку у весняний період після періоду спокою перед цвітінням, коли рослина тільки почала прокидатися після зими. Це потрібно робити або щорічно, або через рік, збільшуючи розмір горщика. Плюмерію пересаджують так само, як і інші квіти. Потрібно бути дуже акуратно, щоб у жодному разі не пошкодити коріння рослини. Також потрібно стежити за тим, щоб в одному горщику був лише один кущ.
  • Профілактика хвороб та шкідників. Потрібно обробити троянду спеціальною сумішшю, яку можна купити в квітковому магазині, так як рослина дуже схильна до інфекцій і навал комах.
  • Видалити сухе листя, бутони та квітки.

Догляд

Догляд – це не тільки про те, як поливати плумерію. Він включає величезний комплекс заходів. Як уже говорилося, з усіх рослин плюмерія — одна з найвибагливіших. Тому догляд за нею в домашніх умовах потребує великої уваги.

По-перше, плюмерія – волелюбна і світлолюбна рослина. Вона любить простір, тому найкраще її поставити на широке підвіконня. Також на плюмерію має потрапляти багато світла, щоб вона активно зростала. Але при цьому сонце не повинно бути надто яскравим або жарким, тому за плюмерією завжди потрібно стежити, щоб вона не згоріла. Влітку найкращим рішенням буде повісити над рослиною невелику фіранку або шторку. Взимку варто відсунути плюмеоію від батарей, а повітря в кімнаті постійно зволожувати. Для рівномірного плюмерію троянду можна періодично повертати на сонці різними сторонами.

Температура в кімнаті повинна коливатися від 25 до 30 градусів, а приміщення має періодично провітрюватись.

Поливати плюмерію потрібно в міру підсихання ґрунту нагорі, а в спеку або суху пору року ще потрібно обприскувати вранці та ввечері. Воду не можна використовувати теплу чи холодну, вона обов'язково має відстоятися та нагрітися до кімнатної температури. Також не рекомендується залишати воду у піддоні, її потрібно зливати.

Восени-взимку можна скоротити кількість поливів, а також можна поливатися через піддон, щоб зволожувати землю в горщику.

Під час початку цвітіння плюмерію обов'язково потрібно удобрювати та обробляти від хвороб. Кошти для цього можна знайти в квіткових магазинах, найкраще перед покупкою порадитись з консультантом або почитати відгуки в інтернеті.

Спокій

Після останнього осіннього цвітіння рослина впадає у сплячку. У цей час листя плюмерії жовтіють і опадають, квітів і зовсім немає. Саме тому в цей період не рекомендується її рясно поливати.

Найкраще залишити плюмерію в прохолодному приміщенні та здійснювати зволоження ґрунту рідко і через піддон, щоб він зовсім не засох. Нижня частина горщика повинна бути в більш-менш теплих умовах, тому плюмерію не можна просто так залишити, за нею все одно потрібно стежити.

Під кінець періоду спокою (він триває до 6 тижнів) плюмерію потрібно поступово повертати до кімнати, але не одразу, а повільно збільшуючи температуру, де вона знаходиться.

Фото кімнатної рослини Плюмерія