Клівія: догляд за квіткою в домашніх умовах, пересадка, як поливати, розмноження (120 фото)

Особливості правильного догляду за кімнатною квіткою клівію. Багато фото, рекомендації щодо вирощування, як і коли поливати, скільки цвіте, як пересадити, розмноження, цікаві факти про походження кімнатної рослини клівію.

Клівія – красива, незвичайна квітуча кімнатна рослина. Ця квітка може привернути вашу увагу своїм гарним цвітінням на початку весни, коли мало що ще цвіте. Однак, як тільки ви принесете її додому, квіти можуть поблякнути, і ви гадатимете, як змусити знову зацвісти. Продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися про цикл цвітіння Клівії та поради, які допоможуть збільшити цей період.

Загальна характеристика

Клівія родом з Африки, де вони живуть у повній чи частковій тіні як субтропічні лісові рослини. Їх можна знайти зростаючими на гниючих колод та інших органічних матеріалах.

Незважаючи на те, що Clivias повільно росте, згодом стає досить великим для кімнатної рослини. Їм може знадобитися десятиліття, щоб дозріти та заповнити велику ємність. Міцне темно-зелене листя красиво згинається один над одним.

Переконатись у красі ефектних кольорів вам допоможе фото Клівії в період цвітіння. Бутони мають розмір від 2 до 7 см. Вони цвітуть близько чотирьох тижнів, оскільки тепла погода, цвітіння зазвичай починається з лютого по квітень.

За цвітінням слідує активний вегетаційний період, коли їм потрібно тепло, непряме сонячне світло і помірний полив. Вони цінують підживлення під час зростання.

Після теплого сезону Clivias потрібно від шести до восьми тижнів спокою. Як тільки почнуться тепліші температури, ви можете почати регулярний догляд і насолоджуватися їх квітковим шоу.

Вимоги до світла

Клівія природним чином пристосована до життя в повному або частковому півтіні на відкритому повітрі. Вони можуть вижити в більш тьмяних умовах, але для цвітіння їм потрібне гарне світло.

Хоча ці квітучі рослини, що не вимагають особливого догляду в домашніх умовах, пряме сонячне проміння швидко опалює їх, тому правильне освітлення важливе для гарного догляду за кливіями. «Засмага» проявляється у вигляді коричневих плям на листі та зіпсованих квітках.

Північна або східна сторона будинку, як правило, ідеальна у приміщенні, але вони добре почуваються в будь-якому сонячному місці, якщо захищені від прямих сонячних променів. Контейнерні рослини переносять на вулицю в теплу пору року, але пам'ятайте, що їм потрібна тінь.

Як поливати

Клівія любить рівномірно вологий ґрунт у період вегетації, але не переносить перезволоження.

Щоб знати, як поливати квітку, візьміть за правило: дайте висохнути верхнім 50% ґрунту перед ретельним замочуванням. Вуличні рослини можна поливати вручну, якщо висохли верхні кілька сантиметрів ґрунту. У міру дорослішання вони стають стійкішими до посухи.

М'ясисте коріння Clivia легко загнивають у сирих умовах. Також уникайте потрапляння води на коронку. Помаранчеві або блідо-зелені плями на листі можуть бути ознакою надмірного поливу.

Коли рослина Клівія переходить у режим спокою в прохолодну пору року, зменшіть полив.

Вимоги до ґрунту

Швидко дренований ґрунт необхідний для гарного догляду за кімнатними квітами Клівіями. Звичайний комерційний ґрунт занадто важкий – вам потрібне повітряне середовище, яке не дасть корінням перезволожуватися.

Якщо ви використовуєте торф'яний мох, додайте аераційні матеріали, такі як перліт або крупний піщаний пісок. Враховуйте свій район: трохи додаткового торфу або іншого водоутримуючого матеріалу підходить для спекотних та сухих місць, але не для більш прохолодного та вологого клімату. Тримайтеся подалі від компактних дрібних частинок.

Коли середовище швидко осушується, віддає перевагу органічному матеріалу у своєму грунті. Компост і листова пліснява чудові. Вони переносять широкий діапазон pH від 6,1 до 7,8 pH, але віддають перевагу помірному кислому значенню. Зверніть увагу, що кора або торф можуть підкислювати ґрунт під час розкладання.

Вимоги до температури

Клівія має комфортний діапазон від 16 ° C до 24 ° C протягом усього вегетаційного періоду. Вони не проти тепла, але віддають перевагу більш прохолодним температурам при догляді в кімнатних умовах.

Дрімота – це час, коли Клівія стає «розбірливішою». Без періоду відпочинку для скидання циклу цвітіння рослина залишиться вічнозеленою, але наступного року не зацвіте.

Як удобрювати рослини Клівії

Після того, як ваша Clivia зацвіла, вони добре почуватимуться при щомісячному годуванні водорозчинною сумішшю ½ або концентрацією 20-20-20 протягом усього вегетаційного періоду. Підійдуть як синтетичні, так і органічні добрива, але застосовуйте сухі гранули або порошок подалі від основи рослини, щоб уникнути токсичності поживних речовин.

Повністю припиніть добриво, коли восени стане прохолодно, і зачекайте, доки не закінчиться період спокою. Вирощуючи в домашніх умовах на відкритому повітрі, їх можна підгодовувати раз на два місяці до закінчення періоду вегетації.

Єдиним винятком із цих правил є добриво відразу після початку цвітіння: помірне посилення на ½ концентрації з формулою з високим вмістом калію, коли рослина виходить зі стану спокою, може дати добрі результати. Але не перестарайтеся.

Після цього раннього підживлення дочекайтеся закінчення цвітіння, перш ніж відновити звичайне внесення добрив у теплу пору року.

Вологість

Клівія – одна з небагатьох тропічних рослин, яким не потрібна висока вологість. Вони процвітають у посушливому середовищі, поки температура залишається в межах їхнього кращого діапазону. Їм ніколи не подобається задушлива, опалювальна кімната. Якщо їхнє листя виглядає млявим, його можна зволожити ніжною губкою.

Цвітіння

Клівії відпочивають після місяців зростання і зацвітуть наступного сезону, коли виходять зі стану спокою.

Цвітіння може статися будь-коли з кінця зими до початку літа. Старіші екземпляри, як правило, дають бутони раніше, але їх терміни можуть змінюватись.

Ось що треба робити до періоду цвітіння

Перемістіть кімнатну рослину у добре освітлене місце у приміщенні до перших заморозків. Поступово зменшуйте полив. У природному середовищі проживання рослини в теплі місяці йдуть дощі – вони очікують на висихання в прохолодну пору року.

Дайте рослині від шести до восьми тижнів холодних температур. Денна температура має бути від 10-13°C, а вночі холодніша, але не дозволяйте їй замерзати.

Після циклу відпочинку перемістіть рослину в тепліше місце з температурою близько 16-18 ° C і обережно почніть регулярний полив. За кілька тижнів має з'явитися бутонізація.

Повертайте контейнер у міру зростання стебла та дозрівання бутонів. Квіти шукають світла та сильно нахиляються до нього.

Витрачені квіти перетворюються на насіннєві коробочки розміром з вишню, які повільно стають червоними або жовтими протягом кількох місяців. Насіння буде родючим, якщо його запилити. Деякі квіткарі залишають декоративні ягоди; інші воліють обрізати стебло біля основи, щоб зберегти енергію рослин – вирішувати вам.

Обрізка

Єдине обрізання, якого потребує Клівія, – це видалення відмираючого листя і квітів. Ви можете побачити рвані листя після періоду спокою, але догляд найкраще проводити у вегетаційний період після закінчення цвітіння.

Зріжте опале листя біля основи стерильними ножицями. Квітучі стебла можуть залишатися більше року, поки їх стручки розвиваються або можуть бути видалені після цвітіння.

Як розмножити

Є кілька способів розмноження Clivias, у тому числі розподілом коренів, зміщеннями та насінням.

Основна проблема при відтворенні – це їхнє повільне дозрівання. Офсетні рослини ростуть швидше, але щоб побачити квіти, все одно потрібно кілька сезонів.

Ось стандартні методи розповсюдження:

Усунення – дозволити пагонам вирости до зрілості. Просто дозвольте їм рости в батьківському контейнері, доки ви не будете готові до пересадки. Молоді пагони без коріння можна посадити в ґрунт для їх вирощування.

Поділ коріння. Згодом рослина виросте з контейнера, і її потрібно буде поділити. Це може бути безладно, але коріння напрочуд живуче. Зазвичай ділять кожні три роки. Розділіть коріння на групи, щоб до кожного прилягало листя і кілька коренів. Помістіть в добре дреновану суміш і доглядайте їх як завжди.

Насіння – виростити із насіння нескладно, це просто повільно. Дайте стручкам висохнути на стеблі: це триватиме близько восьми місяців. Коли будете готові, видаліть м'ясистий наліт зі стручків. Одягайте рукавички, щоб уникнути подразнення шкіри.

Помістіть живильне середовище у тепле місце. Насіння легко загнивають, тому краще вдавіть їх у суміш, а не закопуйте. Тримайте грунт вологим, але не мокрим.

При проростанні з'являється товсте коріння, яке може виштовхнути насіння з ґрунту. Зробіть отвір паличкою і пересадіть, щоб насіння залишалося на (злегка) вологій поверхні. Дайте саджанцям яскраве світло і пересаджуйте, як тільки у них з'явиться кілька справжніх листків.

Поради щодо посадки

Описуючи квітку, можна сказати, що рослина вибаглива до протягів. Занадто великий полив, надмірне добриво чи пересадка можуть перешкоджати цвітінню.

  • Збереження кореневої системи Clivia допомагає їм краще цвісти.
  • Відрегулюйте частоту поливу відповідно до температури. Дайте грунту ретельніше просохнути в прохолодніших умовах.
  • Якщо ви ставите рослини Clivias на вулицю в теплу пору року, розмістіть їх під навісом.
  • Купівля Клівії без квіток ускладнює визначення їхнього відтінку, але колір стебла підказує. Пурпурові відтінки вказують на те, що рослина має оранжеві квіти. Зразки із жовтими квітками зазвичай мають зелені стебла.

Токсичність

Clivias містять лікорин, який досить отруйний для собак і кішок: прийом внутрішньо може спричинити тижневу діарею або навіть смерть. Насіння та ягоди найбільш токсичні.

Хоча рослина не така небезпечна для людини, ви все одно повинні носити рукавички при роботі з нею, щоб уникнути подразнення шкіри та очей.

Фото клівії