Традесканція: 110 фото кімнатної квітки, інструкція з догляду в домашніх умовах, пересадка, підживлення, полив

Повний огляд всіх особливостей кімнатної квітки – традесканція. Багато фото, цікаві факти, цвітіння, як розмножувати, як поливати рослину, зовнішній вигляд, всі види, цікаві факти про походження.

Догляд у домашніх умовах за цією квіткою нескладний. При дотриманні простих правил вирощування традесканція обов'язково порадує вас своєю витонченістю, прикрасить будь-який інтер'єр. Навіть неземну: завдяки чудовій хворобостійкості традесканцію успішно вирощують на навколоземній орбіті — на борту космічного корабля.

Відомо, що ця рослина здатна оздоровити атмосферу приміщення, очищаючи повітря та знижуючи рівень електромагнітного впливу.

Для зростання цієї квітки потрібно зовсім небагато місця, адже традесканція відноситься до ампельних рослин.

Живі гірлянди

Ампельними називаються кімнатні рослини-гірлянди. Їхні стебла красиво звисають, стелиться по ґрунті або повзуть вгору по напрямних. Ампель перекладається як «підвісна ваза для квітів».

Ампелі – судини для вирощування таких рослин – можуть бути будь-якої форми: не лише вази, а й кашпо, горщики, кошики. Ампельні займають мало місця і застосовуються для прикраси вікон, балконів, дверей, зонування приміщень.

Це цікаво

Першоджерелом назві Ампельні послужило давньогрецьке слово «Ампелос», що означає «виноградна лоза». Збереглася красива легенда про юнака, чиє ім'я дало назву цій кучерявій рослині.

Ампелос — син німфи та сатира, був другом бога Діоніса. Спритний юнак за порадою Діоніса заліз на високе дерево, гілки якого обплутала кучерява рослина. Найбільші грона ягід цієї рослини росли майже біля верхівки дерева. Збираючи невідомі, але дуже смачні ягоди, Ампелос так захопився, що впав і розбився на смерть.

Вражений раптовою смертю свого друга, Діоніс не зміг його оживити. Але йому вдалося піднести Ампелоса на небо і перетворити на зірку, яку він назвав Віндеміатрікс (у перекладі російською — «виноградниця»).

Після сходу цієї зірки на небосхилі стародавні римляни навчилися визначати час збирання винограду. А виноградна лоза з того часу стала іменуватися Ампелос. За аналогією, всі кучеряві рослини отримали назву Ампельні.

Бабині плітки

Серед Ампельних найпоширеніші кімнатні квіти – традесканції. У народі їх часто називають «бабині плітки» за подібність стебел, що переплітаються, з витіюватими дамськими інтригами.

У біологічному плані Традесканція – рід вічнозелених багаторічників сімейства Коммелінові. Він поєднує 75 видів, багато з яких культивуються в домашніх умовах.

Батьківщина всіх традесканцій – тропіки та помірні області Америки. У місцях свого природного проживання рослина традесканція віддає перевагу добре зволоженим, злегка затіненим місцям.

Дивовижні факти

Квітка традесканція отримала свою назву від Карла Ліннея у вісімнадцятому столітті на честь англійського вченого Джона Традесканта, який заснував у Лондоні природничий музей та ботанічний сад.

Також відомо, що Джон Традескант служив садівником у герцога Букінгемського. Так-так, того самого, відомого нам за романом Олександра Дюма «Три мушкетери».

Правила вирощування традесканції у домашніх умовах


Ось основні моменти, на які слід звернути увагу:

Освітлення

Місце для ампелі із традесканцією необхідно вибрати помірно світле. Уникайте прямого сонця і похмурого слабкого освітлення.

Полив

Воду використовують кімнатну температуру. Як поливати квітку: у теплу пору року – рясно, як тільки підсохне грунт. У холодний період – через 3-4 дні після висихання верхнього шару. Не можна допускати застоювання води у горщику.

Способи розмноження

Найпростіший – живцювання: зрізані стебла традесканції завдовжки не більше 15 сантиметрів необхідно прикопати у ґрунті та періодично поливати. Живцювання проводиться в будь-який сезон року, в один горщик висаджується 5-10 живців.

Інший, щонайменше ефективний спосіб – розподіл кореневища. Його застосовують у теплу пору року при пересадці рослини. І, нарешті, третій спосіб – насіннєвий. Посів насіння у земляну суміш проводиться на початку весни.

Грунтова суміш

Для вирощування традесканції змішують листяну, перегнійну та дернову види ґрунтів, річковий пісок у співвідношенні 2:1:1:1. Обов'язково дезінфікують приготовлену ґрунтову суміш шляхом пропарювання або заморозки, обробки марганцевокислим калієм. На дно горщика необхідно укласти дренажний шар із керамзиту або дрібних каменів.

Добриво

Підживлення традесканції проводиться лише навесні та влітку двічі на місяць, при цьому слід чергувати мінеральні та органічні добрива.

Обрізка та пересадка

Щоб кущик став гіллястим, йому необхідно щовесни обрізати верхівкові частини стебел. Цю операцію можна проводити одночасно з пересадкою. Молоді рослини пересаджують щорічно, старші – раз на три роки. Сік традесканції їдкий, тому необхідно добре вимити руки після обрізки і пересадки.

Хвороби

Традесканція при правильному догляді відмінно протистоїть захворюванням. Але за несприятливих умов утримання її стійкість може похитнутися. При застоюванні води в горщику коріння уражається гниллю.

При цьому рослина зникає, а потім гине. Тому необхідна термінова пересадка традесканції, що загнила, шляхом черенковання. При нестачі води, добрив, поганого освітлення на листі утворюються жовті та коричневі плями, або вони зовсім опадають.

Зі шкідників для традесканції небезпечні павутинні кліщі, трипси, щитівки. При виявленні членистоногих паразитів необхідно обробити квітку розчином господарського мила або спеціальним інсектицидним препаратом.

Різноманітність форм та розмальовки

Існує понад сто видів та підвидів традесканції. Найпоширеніші: Віргінська, білобарвна, річкова, зебрина, строката, Андерсона, покривальчаста, фіолетова, дрібнолиста.

Фото кімнатної рослини Традесканція