Бакопа: опис рослини, догляд в домашніх умовах, фото

Особливості кімнатної рослини бакопа, правила догляду та поливу. Багато фото, цікаві факти та походження квітки, правила з розмноження та пересадки рослини.

Квітка бакопа – це новинка серед ампельних рослин, яку оцінила більшість садівників. Розрізняють рослину невибагливість, швидке зростання, пишна крона та яскраві суцвіття з насиченим забарвленням.

Ця культура може зростати як в умовах відкритого грунту, так і в кімнатних умовах. Широко використовується в ландшафтному дизайні завдяки своєму красивому вигляду та простим правилам догляду.

Фото бакопи дозволить оцінити всю красу цієї культури в домашньому інтер'єрі.

Загальна характеристика рослини

Рослина сімейства Подорожникові з'явилася на території Європи відносно недавно, близько 20 років тому. На сьогоднішній день відомо понад 110 сортів квітучої рослини.

Опис для найвідомішого гібридного сорту квітки включає наступні характеристики:

 1. Пишний кущ, який швидко розростається завширшки.
 2. Листя розташоване попарно, маю форму еліпса.
 3. Квітка у формі витягнутого дзвіночка, може мати махрову поверхню. Фарба суцвіть найрізноманітніша: від білих та фіолетових до малинових відтінків.

Для кімнатних квітів бакопи характерний хвилеподібний цвітіння. Кожна хвиля триває близько 30 днів, а перерва до наступного цвітіння сягає 1,5 тижня. У будь-яких умовах (відкритий ґрунт чи кімнатне вирощування) рослина має коротку тривалість життя, що потребує постійного вегетативного розмноження чи висаджування насіння.

Вирощування з насіння

Найчастіше квіткарі вдаються до такого способу розмноження, як висаджування насіння. Насіння рослини бакопа можна придбати в спеціалізованому магазині або розпліднику.

Незважаючи на невибагливість у догляді, вирощування рослини з насіння має підкорятися низці вимог:

 1. Для висадки знадобиться ґрунт, який має слабокисле середовище.
 2. Ґрунт безпосередньо перед висаджуванням необхідно прожарити, щоб повністю позбавитися живих шкідників і суперечка бактерій, грибів.
 3. Насіння висаджують у поверхневі шари ґрунту та вкривають плівкою.
 4. В очікуванні сходів здійснюють помірний (можливо, краплинний) полив. Також велика увага приділяється регулярному провітрюванню паростків під плівкою чи склом.

Перші паростки при правильному догляді з'являються вже за два тижні.

Інші способи розмноження

Ще кілька методик розмноження можна здійснювати в домашніх умовах:

Живцювання. На практиці використовуються переважно верхівкові живці, які після зрізання опускають у зволожений ґрунт. Для оптимального зростання достатньо зрізати живець довжиною 7 см. Допустимо проводити подібні заходи у весняно-літній період.

Розмноження відведеннями. Для здійснення цього задуму необхідно підготувати ще одну ємність із прожареним ґрунтом. Гілочка від материнського куща укладають на сусідній горщик, і зверху злегка присипають ґрунтом.

Можна додатково фіксувати відведення шпилькою. Як тільки у відведення з'являються коріння, нову рослину можна відокремлювати від материнського куща.

Розмноження даної ампельного квітки не становить труднощів, важливо лише дотримуватися загальних правил догляду за живцями, сходами та відведеннями.

Організація поливу

Початківцям квітникарам важливо зрозуміти, як правильно поливати квітку. Рослина любить зволожений ґрунт, проте застою води в горщику не переносить.

Постійний надлишок вологи може призвести до загнивання коренів, а переохолодження кореневої системи – зниження імунітету. Часті поливи доповнюють регулярним розпушуванням ґрунту, що сприяє рівномірному розподілу рідини у шарах ґрунту.

Слід пам'ятати, що коріння рослини розташовується в поверхневих шарах ґрунту, а значить, їх легко можна пошкодити. З цієї причини розпушування варто проводити з максимальною обережністю.

Внесення добрив

Як і більшість кімнатних рослин, дана культура потребує регулярного підживлення. Для бакопи подібна процедура є обов'язковою, зважаючи на постійний і тривалий період цвітіння. Найбільш оптимальна частота підживлення становить 1 раз на 10-14 днів.

Про позитивний ефект

свідчить пишне цвітіння і яскраве забарвлення суцвіття. Для добрива ґрунту використовують готові комплексні препарати, придбати які можна в будь-якому магазині товарів для саду та квітів.

Де розмістити квітку

Догляд у домашніх умовах за рослиною включає організацію правильного розташування. Ця квітуча культура відноситься до дуже невибагливих рослин, проте навіть для освітлення є ряд правил:

 • Не слід розміщувати квітковий горщик на яскравому сонці.
 • Також не слід ховати рослину в тіні. Необхідно вибрати таке місце, де буде інтенсивне освітлення, але без прямого сонячного проміння.
 • Важливо дотримуватись тривалості світлового дня, яка для бакопи перевищує звичні межі. Для досягнення гарного та пишного цвітіння можна використовувати лампи денного світла ввечері та вранці (особливо в регіонах з нетривалим денним освітленням).

Температурний режим не відіграє такої важливої ролі. Квітуча ампельна культура чудово почувається на балконі, на відкритому вікні, може стійко переносити невеликі перепади температури повітря.

Дотримання правил вирощування квітучої культури в домашніх умовах дозволить протягом тривалого терміну насолоджуватися пишним цвітінням куща.

Інфекційні захворювання для рослини

Будь-яка, навіть найневибагливіша культура, схильна до дії шкідників і низки інфекційних захворювань. Існують фактори, що сприяють активному розвитку захворювань:

 1. Переохолодження внаслідок поливу холодною водою, застою вологи в квітковому горщику або надмірних перепадах температури повітря.
 2. Відсутність регулярних підживлень і, як наслідок, виражений дефіцит мінералів та органічних речовин.
 3. Пошкодження листя та стебла може спостерігатися при сонячному опіку.

Всі ці фактори призводять до зниження імунітету та швидкого приєднання збудників інфекційних захворювань. Найбільш характерними для бакопи є такі шкідники:

 1. Патогенні плісняві грибки, які не лише паразитують на частинах куща, а й самі знижують імунітет рослини.
 2. Попелиця покриває листя рослини плівкою, яка робить поверхню непроникною для повітря (порушує клітинне дихання). Крім того, джерелом живлення для попелиці стає тканинний сік рослини, що швидко призводить до загибелі куща.

Павутинний кліщ і білий мотиль також не проти поласувати соковитим листям, пошкоджуючи рослину, порушуючи її зростання і розвиток. З появою перших ознак захворювання виробляють 2-3 обробки куща інсектицидами, акарицидами чи протигрибковими складами.

Фото кімнатної рослини Бакопа