Фіттонія: догляд за кімнатною рослиною в домашніх умовах, як і коли поливати, пересадка, підживлення

Детальний огляд з фото та описом усіх особливостей догляду за кімнатною рослиною фіттонію. Багато фото, інструкція поливу, вирощування, пересадка, вирощування, види та особливості рослини.

Невелика кімнатна рослина родом з Південної Америки, що об'єднує близько 4 споріднених видів. Особливий інтерес становить назву. Названий на честь двох сестер Фіттонії, які написали перший класичний підручник з ботаніки. У Росію Фіттонія потрапила нещодавно, але вже набула статусу невибагливої та красивої кімнатної рослини.

Опис

Опис квітки відрізняється від виду на вигляд, але загальні риси у них схожі. Кущики у квітів невисокі з невеликим опушенням. Листи колосоподібні. Зростають поодинці, мають жовте забарвлення. Об'єднані квіти тяжіють до червоного забарвлення.

Стебла мають відмітний зелений колір, з ледь помітними фіолетовими переливами в прожилках. Рослина легко приживається, правила догляду та вирощування традиційні. При нормальній температурі та достатній кількості світла вже через місяць квітка дасть сходи.

Догляд

Догляд у домашніх умовах вимагає неухильного виконання нескладних правил, незважаючи на невибагливість, мінімум акцій турботи необхідний, щоб отримати здорову та здатну до розмноження рослину. Квіти Фіттонія за нестачею догляду загинуть тільки через тиждень, в який ще є можливості врятувати рослину.

Список необхідних для вирощування Фіттонії умов:

Світло

Фіттон любить багато світла, що взимку, що влітку. Має бути він не прямим, а розсіяним. Рекомендується ставити квіти у самій освітленій кімнаті. Не рекомендується залишати на вікнах, якщо вони звернені на південь, де багато сонця. Якщо вікна дивляться на Захід або Північ, дозволяється там залишити Фіттонію.

Температура

У місці проживання Фіттонії необхідно підтримувати температуру трохи вище за звичайну кімнатну, влітку це 24 градуси. Взимку достатньо 20 градусів. Перепади температури погано впливають на процес вирощування у домашніх умовах.

Поливка

Поливати потрібно систематично. Влітку це робиться відразу, як підсохне верхній шар ґрунту. Взимку ж рекомендується почекати, дочекатися поки ґрунту висохне.

Вологість

Поряд із поливанням, особливу важливість становить вологість повітря. Рекомендується підтримувати вологість обприскуванням кольору протягом дня. Не зайвим буде волога галька або посуд наповнений водою поряд з квіткою.

Добриво

Використовуються стандартні мінеральні добрива для декоративних рослин. Удобрюється з періодичністю 1 раз на 15 днів. Дозування використовується в половину менше від рекомендованого виробником. Взимку удобрюється один раз на місяць.

Обрізка та пересадка

Обрізають шматки в літній-весняний час, відрізаючи верхні стебла. У цей же час, 1 раз на рік, рослини пересідають на дерновому та хвойному грунті з піском і торфом.

Рослина при правильному догляді зберегти декоративний вигляд щонайменше 1 або 2 роки. Від неправильного догляду рослина в'яне або просто втрачає декоративний вигляд від старості.

Детальний опис догляду

Догляд за Фіттонею не вимагає докладати якихось спеціальних зусиль. У той же час, маючи на меті виростити рослину належної якості та краси необхідно враховувати специфічні особливості у догляді, як поливати квітку, удобрювати і т.д. А складаються вони в наступному:

Освітлення

Фіттонія як будь-які декоративні рослини чутливі до світла. Недолік чи перенасичення сонцем веде до втрати декоративного вигляду. Вкрай не рекомендується ставити квітки Фіттонії на підвіконня, звернені на південь. Рослини можуть згоріти. Якщо доводиться залишати квітку там, краще поставити її подалі від вікна.

Якщо ж залишити Півночі, ймовірний недолік сонця, залежно від особливостей світлового дня місцевості. Найкращий варіант поставити квітку на підвіконня звернене до Сходу.

Температура

Будь-який перепад температур спричиняє розвиток шкідливих паразитів. Ідеальна температура у кімнаті від 20 до 24 градусів. Суворо забороняється переносити Фіттонію в сад або на вулицю.

Рослина є декоративним і навіть нетривале знаходження на вулиці призведе до ураження листя та зараження коріння. Правильним буде лише догляд у кімнатних умовах.

Поливка та вологість

Грунт Фіттонії не повинен бути сухим. Інакше вона скидає листя, а відсутність вологості веде до появи паразитів. Тому потрібно систематично поливати і обприскувати. Вода повинна бути відстояною і трохи теплою, але не гарячою.

Добриво

Фітттонія не любить багато добрив. Але вони все одно потрібні. Рекомендується використовувати стандартні, мінеральні комплекси для декоративних рослин, але в ½ від рекомендованого виробником дозування. Навесні та восени — 1 раз на 15 днів, взимку 1 раз на 30.

Обрізка

Щоб зупинити зростання рослин і зберегти декоративність верхні стебла обрізаються. Все листя обрізати не можна, інакше це призведе до деградації зростання, тому обрізання поділяється на кілька етапів. Проводиться наприкінці березня разом із пересадкою.

Пересадка

Оновлення ґрунту не менше необхідне Фіттонії. Разом із обрізанням проводиться наприкінці березня. Береться довга та низька ємність, на дні лягає дренажний шар із каменів та кераміки.

Зверху засипається ґрунт із торфу та піску щодо 1:1, дерновий та хвойний ґрунт у 2:2. Рослина швидко приживається, але якщо хоч один із пунктів догляду не виконується, квітка може почати відторгати ґрунт, в результаті загинув.

Розмноження

Квітка з часом втратить свої декоративні властивості, тому ще раніше потрібно зробити розмноження або купити насіння. Існує кілька способів розмноження.

Поділ

Найпростіший і найвідоміший спосіб. Під час пересадки потрібно зібрати невелику кількість кореневих стебел і помістити в готовий ґрунт. На цьому місці незабаром виростити ще одну втечу Фіттонії.

Живець

Верхня втеча зрізається, поміщається в ґрунт, так щоб було видно лише листя. Створюються парникові умови, з рідким поливом та обприскуванням. Через кілька днів живець має пустити коріння. Тепер його можна пересаджувати.

Відведення

Один із старих стебел вкопується в землю поряд або в сусідньому горщику. Потрібно зафіксувати. Незабаром закопана верхівка дасть коріння. Батьківське стебло відрізається, а коріння скоро почне нести пагони.

Оригінальні рішення

Рослина Фіттонія – оптимальне рішення в ролі нехитрої, але красивої кімнатної рослини. Підійде як зайнятим, не сильно захоплюються розведенням квітів, так і затятим флористам.

Рослина вписується як у робочу, і у святкову обстановку. Буде чудово виглядати у спальній, вітальні чи особистому кабінеті. Колірна гамма достатня. Від яскравих до сірих кольорів, залежно від виду.

Фото Фіттонії