Ірезині – 125 фото квітки, а також докладна інструкція з догляду в домашніх умовах (полив, пересадка)

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів догляду за рослиною та гумою. Рекомендації щодо пересадки, як і коли поливати, цікаві факти, фото.

Ця ефектна рослина може стати для вас чудовою акцентною кімнатною квіткою. Його яскраво-червоне листя з виступаючими червоними прожилками – головна пам'ятка бразильської рослини. На щастя для нас, цей тропічний уродженець добре адаптується до перебування у приміщенні та напевно займе почесне місце у будинку.

У багатьох сортів листя має форму списа, як видно на цьому фото і гуми, але в деяких більш округлі. Листя виростає на 8-16 см в довжину супротивними парами. Влітку можуть з'явитися дрібні зеленувато-білі квіти.

Цілий рік догляд

Квітці і гумі для життя необхідні тепло, вологість і багато світла. Помістіть його біля вікна, щоб зберегти яскравий колір. Якщо ви встановите влітку на ганку, тримайте його в тіні від прямого сонячного проміння.

Пересадіть навесні. Коли ви бачите, що з дренажних отворів виростає коріння, настав час пересаджувати. Перемістіть його в контейнер розміром всього на 2-5 см більше, використовуючи горщик з дренажними отворами, щоб запобігти намоканню ґрунту.

Якщо ви бажаєте використовувати ємність без дренажних отворів, використовуйте її як кашпо. Просто помістіть у кашпо простий дитячий горщик. Коли вода випаровується, вона підвищує вологість навколо рослини і цьому тропічному уродженцю це сподобається.

Обрізання. Весна – найкращий час для обрізання цього чагарникового багаторічника. Рослина і гумі швидко росте і добре піддається обрізці. Коли старе листя опадає, воно стає довгоногим у міру зростання. Обріжте м'які кінчики стебел, щоб і гумі залишався компактним. І ці живці не викидайте. Підсадіть їх, щоб виростити більше рослин.

Слідкуйте за попелицею. Цих крихітних шкідників залучають м'які новоутворення рослин. Попелиця харчується, висмоктуючи сік із рослини, послаблюючи його та викликаючи спотворення листя. Негайно лікуйте будь-яке зараження.

Світло

Яскраве світло необхідне запобігання вицвітання насиченого кольору листя. Притіняйте рослину від спекотного прямого літнього сонця. Добре росте під час догляду в кімнатних умовах. Довгоногі рослини не отримують достатньо світла.

Коли ви саджаєте квітку, ви спочатку повинні переконатися, що його місце буде достатньо освітлене. Йому подобається знаходитися на відкритому сонці або в півтіні, але зазвичай він дає яскравіші кольори, якщо знаходиться на повному сонці.

Взимку вони можуть переносити менше світла, тому не рекомендується тримати їх біля вікна. Зверніть увагу на зміни в стеблі, якщо він стає занадто нерівним, це вказує на те, що він може отримувати недостатньо світла.

Вода

Для того щоб знати, як поливати квітку, достатньо, щоб грунтова суміш завжди залишалася злегка вологою. Спорожніть дренажний піддон, щоб запобігти промокання ґрунту.

Кімнатну рослину потрібно ретельно поливати, тому що вологий ґрунт для нього важливий. Щоб перевірити, чи потрібно поливати рослину, притисніть палець до ґрунту на глибину приблизно 3 см. Якщо ґрунт здається сухим, глибоко полийте і злийте зайву рідину.

Додавання 5-7 см шару органічної мульчі допоможе зберегти вологу в грунті. Взимку вам потрібно буде менше поливати, але слідкуйте за тим, щоб грунт повністю не висох.

Обов'язково злийте воду із блюдця під горщиком приблизно через 20 хвилин після поливу, тому що коріння рослини може почати гнити, якщо залишити їх у рідині.

Вологість

Намагайтеся підтримувати відносну вологість 50% або вище. Використовуйте піддон для вологості або кімнатний зволожувач, щоб підвищити вологість повітря навколо нього.

Температура

Вирощування в домашніх умовах відбувається за теплої кімнатної температури 18-27 °C. Не піддавайте і гумі вплив температури нижче 13 °C. Цей ніжний багаторічник, як і ми, вважає за краще залишатися в теплі.

Грунт

Ця рослина чудово почувається в грунті, багатому на органічні речовини, який можна приготувати з компосту або витриманого гною. У приміщенні рослину слід садити біля світлого вікна, що бажано виходить на південь.

Добриво

Підживлюйте кожні 2 тижні з весни до осені збалансованим водорозчинним добривом. Не підгодовуйте взимку, коли зростання сповільнюється.

Розмноження

Розмножувати можна як насінням, так і живцями. Ви можете легко розмножити цю рослину за допомогою живців. Для досягнення найкращих результатів зріжте м'ясистий кінчик стебла на початку весняного сезону.

Переконайтеся, що розмір стебла повинен бути не менше 8-10 см. Зануріть кінець черешка в гормон укорінення, а потім посадіть його в ємності з вологим перлітом. Обов'язково помістіть саджанець у тепле місце з високою вологістю.

Накрийте контейнер поліетиленовим пакетом, щоб не залишалася волога. Ви можете видалити його, коли рослина почне утворювати нове зростання. Живці досить легко почнуть укорінюватися. Як згадувалося раніше, він швидко розвивається і добре піддається обрізці.

Рослина слід пересаджувати один раз на рік, поки вона не досягне зрілого розміру. Після цього його можна пересаджувати кожні два роки або знову розмножувати, щоб створити нові рослини, перш ніж викинути.

Зазвичай він використовується як підстилка у тропічних ландшафтах. Вирощування їх у змішаному контейнері разом з іншими тропічними рослинами створює яскраву та живу композицію.

Пересадка

Найкраще пересаджувати цю рослину навесні, коли коріння стане довшим і досягне дна контейнера. Якщо ви плануєте вирощувати його в приміщенні або просто заносите на зиму, його слід посадити у суглинний ґрунт. Ви можете помістити рослину назад на вулицю, коли сезон стане теплішим.

Обрізка

Для цього рослини відмінно підходить обрізка, особливо навесні, тому що воно швидко росте. Старе листя почне опадати, і стебло здаватиметься довшим і розпатланим. Доглядати його можна, відрізавши м'які кінчики стебла рослини. Не викидайте ці живці, тому що ви можете використовувати їх для розмноження.

Шкідники

У нього немає проблем зі шкідниками чи хворобами, але він приваблює попелицю, борошнистих червців, лусочок та білокрилку. Попелиця, зокрема, харчується, висмоктуючи сік із рослини, послаблюючи його та викликаючи деформацію або низькорослість листя.

Цих крихітних та майже непомітних шкідників приваблює нове м'яке зростання рослини. Перевірте, чи немає цих комах на нижній стороні листя рослини.

Ви також можете зрозуміти, що є попелиця, якщо здається, що листя та стебло покриті липкою речовиною. Завжди краще негайно обробити зараження, але використовуйте найменш токсичний варіант, щоб мінімізувати пошкодження рослини.

Якщо вам вдасться отримати цю чудову рослину, ви повинні скористатися цією можливістю. Важко знайти інший вид флори, який міг би відповідати жвавості та яскравості.

Ця тропічна красуня легко адаптується до перебування в приміщенні, що робить її чудовою рослиною для дому з мінімальним доглядом у домашніх умовах. Якщо ви дасте йому необхідну кількість вологості, тепла та світла, він зможе бути у чудовій формі.

Для того, щоб мати цю рослину, вам може знадобитися трохи більше зусиль, але вона того варта. Перш ніж прийняти рішення про його придбання, ви повинні мати на увазі, що вам потрібно буде обрізати та пересаджувати цю рослину за потреби. Цей представник флори швидко росте, як ви вже зрозуміли з опису квітки, тому переконайтеся, що ви повністю налаштовані та готові дати цій рослині те, що їй потрібно.

Зрештою, незалежно від того, чи вирощували ви його у приміщенні чи на відкритому повітрі, ця кімнатна рослина напевно зачарує та вразить вашу родину, друзів та гостей.

Фото Ірезіна