Врієзія (100 фото): догляд та вирощування в домашніх умовах, пересадка в горщик, пересадка

Опис всіх видів рослини врізія, фото, особливості. Правила догляду та вирощування в домашніх умовах, як поливати і підгодовувати, розмноження, пересадка.

Врієзія – кімнатна рослина, яка відноситься до групи рослин ананасу. Відрізняється яскравим колосоподібним суцвіттям.

Врієзія (вона ж фризея) (лат. Vriesea) – приваблива кімнатна рослина, що походить з тропічних регіонів Центральної та Південної Америки. Це епіфіт – у природі росте на деревах. Проте не паразитує, а харчується самотужки.

Рослина врієзія утворює характерну розетку листя, з центру якої виростає втеча суцвіття, що складається з яскраво забарвлених, близько розташованих квіткових бутонів. Суцвіття нагадує колос. Між бутонами видно маленькі жовті квіти. Листя у фризеї жорстке, темно-зелене з коричневими поперечними смугами, краї рівні.

Маточна рослина після цвітіння гине, але перед цим утворює кілька дрібних присосок. Найкраще купувати рослину, коли суцвіття тільки починає виходити з розетки і ще не забарвилося. Якщо купити квітуча рослина, залишиться недовго радіти, тому що вона скоро засохне.

З центру розетки виростає оранжево-червоне суцвіття, яке з'являється лише через кілька років вирощування, коли рослина стає дорослою. Рослини, вирощені з насіння, зацвітають лише за кілька чи кілька десятків років вирощування.

Жовті або білі непомітні квіти врізії з'являються серед бутонів найчастіше влітку. Жовті квіти розпускаються вдень, а вночі білі. Вони не пахнуть. Після цвітіння видаляють засохлі суцвіття.

Незвичайний зовнішній вигляд

Як видно з опису квітки, врієзія дійсно виглядає незвичайно. Ці масивні та барвисті багаторічники цінуються в європейському кліматі як кімнатні та тепличні рослини – їх нелегко вирощувати, але їх незвичайний зовнішній вигляд приваблює любителів квітів.

У врієзії довге і широке листя, розташоване у вигляді розетки, між якими виростає втеча суцвіття, що нагадує колос. У цьому можна переконатися, подивившись фото врізії в інтернеті.

Забарвлені квіти найчастіше червоні, хоча зустрічаються і види з жовтими, помаранчевими та рожевими відтінками. Жорстке листя темно-зелене з поперечними коричневими смугами.

Фризеа – умови вирощування

Перед покупкою слід уважно вивчити, як здійснювати вирощування в домашніх умовах. Фризея добре росте на яскравому та сонячному місці, але світло має бути розсіяним – тоді листя та квіти забарвлюються інтенсивніше.

Оптимальна температура вирощування влітку 20-25 градусів тепла за Цельсієм, взимку 18-20 градусів тепла. Оптимальна вологість повітря має бути вищою 60%.

Фризеа – догляд

Як поливати квітку? Поливати фризею слід м'якою (кип'яченою) теплою водою – влітку 3 рази на тиждень, взимку 1-2 рази на тиждень, щоб субстрат завжди був вологим, але не мокрим. Не можна лити воду в період, коли з розетки виростає суцвіття (бо у воді воно гниє) і коли температура в кімнаті нижче 18 градусів.

Вріезію удобрюють у період росту листя та суцвіть кожні 2 тижні половиною рекомендованої дози. Горщик із рослиною добре поставити на підставку, наповнену галькою або вологим торфом. Рослина також слід часто обприскувати водою.

Ці вимоги пов'язані з природним способом життя фризеї, яка, зростаючи на інших рослинах, ніколи не стоїть у воді, забираючи її з навколишнього середовища, тобто повітря та дощу.

У період інтенсивної вегетації додають у воду рідкі добрива для екзотичних рослин у концентрації, удвічі меншій за рекомендовану на упаковці. Висаджують рослини в горщики з пухким ґрунтом на основі торфу та піску або в готову субстратну суміш для вирощування екзотичних рослин.

Однак, оскільки врізії є епіфітами, можна спробувати вирощувати їх на спеціальних гілках.

При правильному догляді рослини цвітуть навесні чи влітку, які квітки зберігаються понад місяць. На жаль, після цвітіння доведеться попрощатися із рослиною, бо основна розетка відмирає.

Хоча раніше він дає молоді пагони, не завжди вдається виростити з них дорослий екземпляр. Навіть якщо це вийде, він зацвітає приблизно за 3 роки. Перед посадкою саджанці слід трохи підсушити (приблизно 1-2 дні). Фрізеї часто розмножують насінням.

Фризея – розмноження

Найпростіший спосіб відтворити фризею – отримати нові рослини з присосок, що утворилися у материнської рослини. При догляді в кімнатних умовах їх відокремлюють навесні або влітку, але тільки коли вони досягають половини розміру дорослої рослини.

Молоді присоски обов'язково повинні мати своє коріння. Висаджують їх у горщики з легким, добре дренованим торфовим грунтом, змішаним з піском. На дно горщика потрібно покласти шар дренажу. Поміщають молоді рослини в тінь на два дні, потім переміщують у світліше місце.

Слід підтримувати температуру 24 градуси та підвищену вологість повітря протягом трьох тижнів. Пересаджують наступної весни (коли рослина досягне розмірів дорослого, але ще не зацвіте).

Можливі симптоми проблем

Фрізе не любить гарячий дим від газових та вугільних печей. Добре почувається в компанії всіх рослин, що створюють вологий мікроклімат.

Про те, що з рослиною щось не так, можуть свідчити зміни її зовнішнього вигляду:

Верхівки листя буріють, сохнуть і морщаться – надто сухі – необхідно більше поливати, зволожувати та підвищувати вологість навколишнього середовища.

Листя в'яне, під листом видно павутиння – так званий павутинний кліщ. Обробити відповідними ліками та підвищити вологість повітря.

Розетка не росте – природне явище після цвітіння. Як відтворювати цю рослину можна знайти в інтернеті.

Суцвіття виросло, але гниє – надто багато води в розетці за дуже низької температури. Необхідно вилити воду з розетки та перенесіть рослину в тепліше місце. Якщо це не допоможе, рослина вже буде важко врятувати.

Через особливі вимоги до тепла та вологості рослина ідеально підходить для вирощування на квіткових вікнах. Це слід враховувати під час догляду в домашніх умовах. Висаджувати слід у горщиках цілком, оскільки надзвичайна краса і цілком певні вимоги не роблять врізію хорошим компаньйоном для інших рослин.

Навіть якщо не вдасться успішно відтворити красиву кімнатну рослину фризею, а після цвітіння розетка листя поступово припинятиме вегетацію, варто мати цю рослину у своїй колекції. Це буде надзвичайно оригінальною окрасою квартири.

Фото Врієзії