Стреліція (150 фото квітки): інструкція з догляду в домашніх умовах

Особливості вирощування кімнатної рослини Стріліція. Детальний опис, як доглядати, пересадка, розмноження, цікаві факти, види, фото, особливості та рекомендації флористів порталу.

Рослина Стреліція Королівська відноситься до сімейства Стреліцієвих. Вона складається із 5 видів, які поширені на території південної Африки. Вперше його побачив ботанік із Шотландії Френсіс Массон. На територію Європи його завезли на початку 1810 року. Декоративна велич зробила його королівською квіткою.

Свою назву ця квітка заслужила завдяки королеві Великобританії. Її ім'я до моменту шлюбу була Шарлота Стрілецька. Один із різновидів перекладається, як королівський. У неї ідеальний зовнішній вигляд, що поєднує кілька відтінків.

Опис декоративної культури

Сьогодні Стреліцію використовують для вирощування у домашніх умовах. Така кімнатна рослина додає в інтер'єр яскравих нот та вишуканих деталей. Однак при виборі квітки необхідно враховувати висоту дорослої рослини. Вона може перевищувати 2 м. Листові пластини мають довжину від 50 до 90 см. У нижній частині вони щільно розташовуються навколо кореневої шийки.

Згідно з описом квітки його суцвіття розташовуються на довгих квітконосах. Вони мають пазущу будову, зовні нагадують стебло, що триває. У будові квітки спостерігають несиметричну оцвітину, яку доповнюють шість частин.

Квіти поєднують у собі яскраво-оранжевий, синій та червоний відтінок. Їхня довжина може досягати 10-20 см. Період цвітіння від 1 до 3 місяців. У віці 4 років квітка може зацвітати двічі на рік. На фото Королівської Стреліції представлена квітуча рослина.

У дикій природі ця декоративна культура є густими чагарниками з вічнозелених багаторічників. Деякі види можуть досягати заввишки понад 3 м.

У рослини красиві суцвіття та потужне листя. Усередині них розташовується соковита і рідка м'якоть. Листова маса має овальну форму. Відтінок листа може змінюватись в межах від темно-зеленого до сизо-блакитного кольору.

Зовні вони мають деяку подібність із банановим деревом. Їхні черешки набагато довші. Вони становлять від 40 до 65 см завдовжки. Для домашнього вирощування вибирають сорти, що мають компактні розміри. Доросла рослина при дотриманні всіх рекомендацій не перевищуватиме 1,5 м у висоту.

Тонкощі домашнього вирощування

Догляд у домашніх умовах складається з кількох важливих факторів. Дотримання рекомендацій дозволяє насолоджуватись декоративними якостями квітки протягом тривалого часу. Вони полягають у таких вимогах:

Дотримання температурного режиму

Кімнатна рослина сильно залежить від температури у закритому просторі. Фахівці рекомендують дотримуватися 22-25 градусів улітку. У період спокою квітка потребує температури не нижче 10 градусів.

Стреліція комфортно почувається на свіжому повітрі. Саме тому кімнату, в якій розташовується ємність з квіткою, необхідно регулярно провітрювати.

Освітлення

Рослини потребують яскравого освітлення. Влітку знадобляться додаткові пристрої, що дозволяють розсіяти світлові промені;

Регулярність поливу

Як поливати квітку? Для активного росту та рясного цвітіння необхідно регулярно зволожувати ґрунтовий субстрат. Для цього використовують відфільтровану рідину кімнатної температури. Наповнювач повинен мати дренуючі компоненти, що дозволяють видаляти надлишок вологи. У період з жовтня по лютий полив скорочують і 1 раз на тиждень.

Рівень вологості

Райська культура потребує високої вологості. Її показник має досягати меж 60-70 відсотків. Спекотного літа листя повинні регулярно обприскувати водою. Особливу увагу потрібно приділити чистоті листових пластин. Наявність пилу скорочує швидкість зростання та обмінних процесів.

Склад грунту

Стреліція королівська віддає перевагу поживному субстрату. Його pH має бути нейтральним. При пересадці необхідно приготувати самостійно наповнювач для кашпо. Для цього використовують одну частину перегною, річкового піску, дві частини в лісовому перегною та компості.

Фахівці рекомендують купувати ґрунт для посадки декоративної культури у спеціалізованих відділах для садівництва.

Вибір ємності

Фахівці радять набувати ємностей великого обсягу. Справа в тому, що коренева система біля кімнатних квітів Стреліції швидко розвивається. Головний корінь є стрижнем. Другорядні кореневі відростки поступово заплітаю все коло.

Рекомендується пересаджувати квітку після 5 років. Особливу увагу рекомендують приділити дренажним отворам у нижній частині виробу. Вони дозволяють видалити надлишки вологи після поливу.

Діаметр горщика повинен бути вдвічі більшим, ніж розмір кореневої системи. Такого простору буде достатньо до наступної пересадки.

Частота підживлення

Під час активного зростання Стреліція потребує регулярного підживлення. Для цього використовують органічні та мінеральні склади комплексних добрив. Підбір дозування розраховується виходячи із віку квітки та її особливостей. На звороті упаковки, як правило, представлена докладна інструкція з експлуатації мінеральної продукції.

У період із вересня по грудень внесення поживних речовин припиняють. У цей час рослина починається період спокою. Внесення будь-яких поживних складів не принесе належного результату, а навпаки може скоротити швидкість формування квітконосів та зменшити період цвітіння.

Пересадка Стреліції

Молоді саджанці Стреліції Королівської рекомендують пересаджувати один раз на п'ять років до періоду вегетації. Для цього підбирають ємність, яка має бути вдвічі більшою, ніж діаметр коренів.

Пересадка дорослих кущів досить складний та копіткий процес. У разі використовують метод перевалки, щоб скоротити навантаження на кореневу систему. Дренажний злив необхідно збільшити у півтора рази. Фахівці радять видаляти стару гальку, керамзит.

У новому горщику необхідно замінити ґрунтовий субстрат та компоненти дренажу. Таким чином, вдається запобігти розмноженню патогенної мікрофлори на поверхні кореневої системи декоративної культури.

Якщо коренева система у дорослої рослини сильно вражена або має гнилі частини, ці ділянки видаляють за допомогою гострого ножа і обробляють місця зрізів марганцем або деревним вугіллям. Таким чином вдається запобігти загибелі всього куща.

Фото стрілиції