Кринум – догляд та вирощування в домашніх умовах, фото квітки, полив, пересадка в горщик

Особливості правильного вирощування кімнатної рослини кринум. Багато фото квітки, цікаві факти, як і коли поливати, пересадка, розмноження, догляд, коли цвіте.

Ця красива кімнатна квітка Кринум здатна прикрасити своїм виглядом не тільки клумби, а й підвіконня офісів та житлових будинків. Через різноманітність виду рослина затребувана як декоративна, яку вирощують та розмножують у домашніх умовах.

Рослина Кринум особливо люблять квіткарі та флористи, оформляючи квітами будинки, громадські приміщення, паркові зони тощо.

Загальні відомості

Кринум (у перекладі з латинського «волосся») є цибулинною культурою з роду Амарилісових. У живій природі зустрічається у субтропічних та тропічних областях, з підвищеною вологістю повітря. Любить вологий грунт, схильний до періодичного затоплення, тому в основному росте на берегах річок і озер і іноді біля моря.

Цвітіння рослини починається навесні і продовжується до перших місяців осені.

Кринум – багаторічник, при правильному догляді рослина радуватиме свої цвітіння до 10 років і більше.

Зовнішній вигляд

Лінійна або мечоподібна форма досить довгого листя дуже схожа на волосся, звідси і така цікава назва. Звисаюче листя може досягати довжини до 150 см, але молоді пагони нагадують згорнуті зелені трубочки. Іноді опису квітки недостатньо, тут на допомогу приходить інтернет, де можна знайти різноманітні фото кринума.

Квітки культури, переважно, однотонні, зібрані в суцвіття від 15 до 20 штук. Найпоширеніший забарвлення – рожевий чи білий. Дуже часто квіти плутають з ліліями або дзвіночками через їхню схожість.

Корінь у формі цибулини може бути до 1 метра в довжину, при невеликому діаметрі до 25 см.

Коли закінчується період цвітіння, у насіннєвій коробці у квітки утворюється насіння великих розмірів. Великий розмір насіння пояснюється тим, що в них міститься рідина, що дозволяє зберігати їх у різних умовах зберігання. Вони залишаються життєздатними на тривалі терміни навіть без вологи та за низьких температур повітря.

Рослина найчастіше використовують для облагородження палісадників і клумб, але вона так само є популярною кімнатною культурою. У офісних приміщеннях, де температура цілий рік однакова, квітка не рідкісний гість. Квітники – любителі прикрашають вікна та підвіконня у своїх квартирах.

Цікаві факти

  • На сьогоднішній день існують види кринуму, що вирощується в акваріумах.
  • Його не рідко можна зустріти входить до складу лікарського засобу в народній медицині.

Види рослини

У кринуму виділяють два види: садовий та домашній.

Садова група культивується у відкритому ґрунті, чудово ростуть у приміщеннях із низькою температурою повітря. Існують виведені сорти для зимівлі на відкритому просторі в палісадниках та клумбах, але для цього восени спеціально мульчують ґрунт.

У природі у цибулинної культури більше двохсот видів, але лише три різновиди вирощують у приміщеннях.

Вирощування та догляд у домашніх умовах

Найбільш привабливо рослина виглядає в період цвітіння, решта часу вона знаходиться у фазі напівсну. Саме в цей період квітці необхідний підкоригований догляд.

Нерегулярний полив ніяк не впливає на зростання кринуму, він досить стійкий до посухи.

Ця цибулинна культура не примхлива, але все ж таки існують деякі правила догляду в домашніх умовах.

Правильне освітлення

Кринум дуже світлолюбна рослина, що не боїться перебувати під прямим сонячним промінням, саме тому для кращого цвітіння і росту, слід розташувати його на сонячних і максимально освітлених підвіконнях (бажано розташованих на південній стороні). Навіть у фазі спокою сонячне світло не є згубним для культури.

Якщо з якоїсь причини природного освітлення мало, необхідно використовувати фітолампи для додаткового підсвічування (найчастіше такий спосіб використовують для сортів, що вирощуються в акваріумах). Таким чином, можна збільшити отримання світла з 12 до 16 або навіть 17 годин.

Температурний режим

Більшість видів теплолюбні і найнижчим і комфортним температурним кордоном є позначка +14 градусів. Існують і стійкі сорти, що стійко переносять морози до – 5 градусів. У період вегетації рослини чудово розвиваються в кімнатах за температури до +22-23 градусів.

У зимовий період рекомендують температурний показник знизити до + 18. У літні місяці крінуми переносять на балкони, сад та криті тераси. Зміна розташування ніяк не впливає на зростання і цвітіння кімнатної рослини, воно стійко переносить легкий дощ та протяг.

Як поливати квітку

Рясний та регулярний полив необхідний цибулинній культурі, коли він цвіте та нарощує зелену масу. Не слід допускати повного висихання ґрунту в горщику. По завершенню періоду цвітіння, поливи можна трохи скоротити, таким чином підготувати квітку до зимівлі.

У холодні місяці року не потрібно перевантажувати рослину часто і рясно поливаючи її. Головне правило поливу – не допустити в'янення листя. Рідина для поливу має бути помірно теплою.

Вологість

Вологість повітря не має для кринуму особливого значення, але протирання листя від пилу є обов'язковим.

Добриво

Підгодовують рослину щотижня в період активного росту та цвітіння. В основному використовують спеціальну комплексну мінеральну добавку для вирощування в домашніх умовах. Такі склади можна придбати у спеціалізованих магазинах. Припиняють підживлення після в'янення старого листя.

Для підвищення декоративної привабливості проводять обрізання, видаляючи сухе листя та квіти. Такі дії сприяють утворенню та нарощуванню нової зелені.

Пересадка та заміна ґрунту в горщику рекомендується раз на 3 роки, якщо в частій заміні немає необхідності. Пересаджують квітку в період відпочинку до того, як вона почне активно розвиватися.

Цибулева культура спеціального ґрунтового складу не вимагає, але флористи все ж таки рекомендують користуватися спеціальною універсальною сумішшю для догляду рослин у кімнатних умовах.

При пересадці уважно огляньте цибулину: видаліть погане коріння та нарости. Розміщувати цибулину в новому горщику необхідно не повністю, вона повинна на 1/3 знаходиться над ґрунтом. Сама ємність для пересадки має бути широкою і мати дренаж.

Найвідоміші види кімнатного крінуму: крінум азіатський, коханий, крінум Мура, Пауелла, великий, абіссінський.

Фото кімнатної рослини Кринум