Хамелаціум: догляд у домашніх умовах, фото, пересадка, розмноження, полив

Особливості вирощування квітки хамелаціум. Багато фото, цікаві факти про походження, як і коли поливати, пересадка, розмноження, догляд за квіткою в домашніх умовах.

Рослина хамелаціум була завезена до нашої країни з Австралії. Хоча до рід миртових входять 14 видів цього чагарника, але в кімнатних умовах добре росте один вид – восковий мирт.

У природному середовищі він росте на південному заході Австралії, любить піски та кам'янисті пагорби. Культура вибаглива до догляду, тому підходить для вирощування квітникарам з досвідом.

Різні фото хамелаціуму дозволять вам здійснити відповідний вибір. У статті розповідатиметься про догляд, вирощування та розмноження рослини.

Опис

Опис квітки починається з того, що існують різні види кущів, які висотою витягуються від 0,3-3 метрів. У хамелаціуму листя по 3 см завдовжки, зеленого кольору, голчастої структури, густо розташовані на гілках куща.

Коли рослина дорослішає, листя на ньому потроху опадає і на їх місці з'являються нові листки. Вони видають ялиновий аромат, який надає корисний вплив тим, що очищають довколишнє повітря від шкідливих мікробів та бактерій. На кущі з'являються квіти округлої форми, діаметром вони досягають 1,5-2 см.

Кімнатні квіти хамелаціуми забарвлюються в білястий, бузковий, світло-рожевий, блідо-жовтий, темно-червоний відтінки. Красиві суцвіття кущів нагадують суцвіття у фруктових дерев. Перебуваючи серед голок, вони чудово виглядають на гілці і випромінюють приємний мигдально-лимонний аромат.

Догляд за рослиною

Фахівцями вирощування в домашніх умовах хамелаціуму вважається дуже складним заняттям. Він має велику чутливість до різних змін умов вирощування або несприятливого для нього середовища проживання і дуже не любить цього.

Своєчасно зрозуміти, що кущ захворів або дізнатися, чому він погано росте, під силу тільки квітникареві зі стажем. Догляд в кімнатних умовах за хамелаціум вимагає відповідального підходу до його вибору в магазині.

Вибір повинен пасти тільки на повністю здорову рослину, тоді вона успішно перенесе переїзд і акліматизується в нових умовах зростання. Потрібно добре перевірити рослину, її бутончики не повинні виглядати зморщеними, а темні плями на листках та їхнє опадання показує те, що насадження не цілком здорове.

Варто перевіряти ґрунт у вазоні, він не повинен бути надто сухим або мокрим, а зволожувати у міру висихання землі.

Пересадка

Радиться нечасто пересаджувати доросле насадження, воно це погано переносить. Після придбання культури в магазині слід не поспішати з його поселенням у нові умови. Спочатку його потрібно потримати в ізоляції. Вазон із квіткою потрібно покласти в пакет, не закриваючи його.

Не варто перегрівати кімнатну рослину, якщо їй спекотно піде виділення специфічного запаху. Якщо це станеться, потрібно приспустити плівку. Потім вазон з квіткою ставиться на світле і провітрюється на 7 днів.

Помістити квітку в новий вазон можна дбайливо переваливши його в інший горщик, не порушуючи коріння. Потім знову накрити лоток із рослиною плівкою на два дні. Цілком зріла рослина пересідає через 3 роки. Якщо коріння насадження добре поміщається у ємності, то пересаджувати немає необхідності.

Грунт

Перед пересаджуванням на дно горщика міститься дренаж. Для цього береться бита цегла, керамзит. Квіткову суміш можна придбати у спеціальному магазині або можна самому її зробити, для цього потрібно змішати:

  • мох;
  • Торф;
  • листя;
  • перегній;
  • Великий пісок;

Рослина перевалюється разом із грудкою землі у новий вазон. На 5 днів квіткове насадження потрібно помістити у мініатюрну парник.

Підживлення

Рослини потрібне підживлення протягом активного зростання в період весни, літа. Весною вона проводиться чергуванням двох тижнів. До періоду зацвітання насадження живлять мінеральними добривами без утримання вапна. Коли досягнуто час цвітіння, вносяться калійні та фосфорні суміші.

Розмноження насінням та пагонами

Квітникарів перевірено на досвіді, що розмноження хамелаціуму насінням приносить мало результату. Розглянемо кілька способів розмноження пагонами:

  • Найбільш затребуваний спосіб розмноження – це дати зрізаним живцям укоренитися. Для цього навесні зрізуються гілки по 5-6 см з наполовину одерев'янілою корою. Зріз радиться робити навскіс. Потім обприскати його будь-яким стимулятором зростання;
  • Гілка ставиться в посуд з водою, при температурі +20-27 градусів на глибину 2 см. Тут потрібно вибрати добре освітлене і провітрюється місце, вона періодично накривається поліетиленом. Чекати, коли вона випустить хороше коріння;
  • відрізана та оброблена гілка вставляється в торф'яний та піщаний грунт. Вазон із чубуком переміщається на освітлене підвіконня, намочується земля та накривається поліетиленом. Потрібно стежити, щоб грунт був мокрим і не висихав повністю. Почекати поки що через 1,5-2 місяці з'явиться коріння.

Для більшої результативності варто поставити кілька гілок у ґрунт чи воду.

Поливка

Виникає питання, як поливати квітку? Молодим насадженням полив потрібно проводити регулярно і рясно, адже їхня коренева система росте і їм потрібно більше води. Для цього потрібно брати теплу та відстояну воду.

Поливати кущ потрібно не дуже багато, тому що він не любить застій вологи. Навесні та влітку, коли рослини активно ростуть, їх поливають при висиханні ґрунту на 3-4 см.

Варто зауважити, що пересушування повітря в квартирі нестрашне хамелаціуму, а вологе повітря шкодить йому

Пересушування землі і навпаки дуже рясна поливання, через що з'являється застій води – все це чагарник не любить. Через пересушування ніжне коріння може засохнути або можливе опадання листків. Для кращого росту та розвитку рослини, у воду для його поливу додається трохи лимонної кислоти або оцту.

Хвороби та паразити

У кущі хамелаціуму знаходиться чималий вміст ефірних олій, тому його мало турбують хвороби. Властивий йому специфічний запах відвертає різних мошок, шкідників.

Але захворювання на фітофтороз часто його супроводжує. Тому при поливанні та оббризкуванні важливо не допустити багато вологи, через яку він може покритися гниллю. Догляд у домашніх умовах при ураженні гниллю передбачає обробку рослини фунгіцидом, інакше захворювання може призвести до загибелі.

Фото рослини Хамелаціум