Хризалідокарпус: догляд у домашніх умовах, як і коли поливати, пересадка, особливості кімнатної рослини

Огляд цікавих фактів про походження рослини хризалідокарпусом. Багато фото, правила догляду в домашніх умовах, посадка, вирощування, як поливати, вибір горщика, де розмістити у квартирі чи приватному будинку.

Пальма Хрізалідокарпус – поширена рослина із сімейства арекових. У природі зустрічається у Мадагаскарських джунглях. У давньогрецькій мові рослина хризалідокарпус означає «золоті плоди». Така назва вийшла із світло-жовтих плодів.

Стовбур пальми може мати багатоствольну та одноствольну структуру. Гранична висота квітів хризалідокарпусу складає 9 метрів. Вертикальне стебло має гладку поверхню. Також зустрічаються опушене стебла, що не гілкуються. Деякі з них дають бічні пагони. Ланцентне листя розташовується на кінці стебла в середньому по 50 пар. В основі пальми гілки з груповані в щільний кущ.

Через різноманітність видів зустрічаються різні описи квітки. Пальма досить вологолюбна, але невибаглива у догляді. Це робить її затребуваною в офісах і великих квартирах. Квітка не тільки тішить око, а й зволожує повітря своєю густою кроною.

Як доглядати

Пальма хризалідокарпус любить рясне світло. Вона, що росте поблизу екватора, легко переносить надлишок тепла. Але для молодих рослин, яким лише кілька років, тривала спека завдає шкоди.

Кінчики листя починають в'янути і жовтіти, а за ними гине і все стебло. Тільки зміцніла пальма від 5 років і старша, здатна тривалий час стояти під сонцем.

Щоб у пальми рівномірно з усіх боків пускала гілки, необхідно кілька разів на місяць повертати тіньову сторону до світла. Інакше пальма виросте однобокою і втратить свій шикарний природний вигляд.

Молода пальма хризалідокарпусу не здатна витримати тривалі протяги зі зниженою температурою. Взагалі температура нижче 16гр не прийнятна для цієї рослини. Гілкам, які не досягли зрілого віку, не слід перебувати в прохолодному приміщенні. Температура до 25гр вважається оптимальною для молодої квітки. У періоди похолодання рослина добре почуватиметься в теплому середовищі від 18гр і вище.

Як поливати квітку будинку, якщо хризалідокарпус вважається тропічною рослиною? Дійсно, пальма любить підвищену вологість повітря та ґрунту. Але не треба забувати провітрювати приміщення, щоб не допустити виникнення грибків плісняви.

Хризалідокарпус – кімнатна рослина, і витримати зимовий період на вулиці не здатне. Також вологість слід знизити, адже коли не вистачає світла та тепла квітка майже не розвивається.

Частий полив необхідно проводити влітку. Не варто забувати про стебла та листя. Їх обприскують водою кілька разів на тиждень. Також прибирають із гілок пил, протираючи їх вологою ганчіркою. Жорстку воду у своїй використовувати не можна.

Догляд у кімнатних умовах має на увазі підживлення добривами протягом усього періоду зростання. Для цього підійдуть мінеральні добавки для пальмових рослин або звичайні підживлення для декоративних квітів.

Достатньо кілька разів на місяць вносити добрива в ґрунт. Також можна обробляти верхню частину пальми, для кращого зросту та дихання листя. На фото хризалідокарпус може виглядати як масивна пальма, але щоб досягти такого результату повинен пройти не один рік копіткого і дбайливого догляду.

Як вирощувати

Існує 2 варіанти вирощування хризалідокарпусу в домашніх умовах. Відразу варто відзначити, що пророщувати прикореневі відростки набагато простіше, ніж доглядати насіння.

Якщо під рукою немає молодих пагонів, тоді необхідно наступне:

 1. Придбати насіння, бажано найсвіжіше;
 2. покласти їх у воду, і поставити ємність із насінням у тепле місце, щоб вода завжди залишалася теплою. Це допоможе насіння швидше проклюнутися;
 3. через 3-4 дні як правило насіння починає проростати. Їх дістають із води та просушують;
 4. у невеликій тарі роблять міні-теплицю, і садять у неї насіння. Контейнер повинен знаходитись на сонячному вікні;
 5. щодня насіння провітрюють, якщо потрібно, зволожують ґрунт.

Сходить насіння довго, перші сіянці можуть з'явитися не раніше ніж через 4 місяці. Весь цей час за ними потрібен догляд. Тому таке розмноження вважається трудомістким способом. Сіянці, що досягли довжини 10см, потрібно розсаджувати в окремі горщики.

Набагато простіше вирощувати прикореневі відростки, які виростають у основу квітки. Їх відокремлюють ножем від основного кореня, і пересаджують у горщик.

За сприятливих умов, коли дотримується вологість повітря і грунту, і навіть регулярно вносяться добрива грунт, прикореневі відростки здатні проростати протягом усього теплого періоду. Але сприятливий час посадки відростків – це весна та початок літа.

Вимоги до ґрунту

При посадці декоративної пальми необхідно дотримуватися не тільки зовнішнього клімату, але й складу землесуміші. Можна піти більш простим способом і купити готовий ґрунт для пальм.

Тим, у кого такої можливості немає, слід змішати різні типи ґрунту в наступній пропорції:

 • глинисто-дерновий грунт (2);
 • мульча (2);
 • Торф (1);
 • крупнозернистий пісок (1);
 • Деревне вугілля (1).

Для пальми добре підходять кислі або нейтральні ґрунти. У ґрунті з підвищеним лугом квітки важко всмоктувати поживні речовини, тому його зростання уповільнюється, або зовсім припиняється. При посадці в горщик слід зробити хороший дренаж, щоб волога не застоювалася, і ґрунт не закисала.

Захворювання квітки

Хризалідокарпус вимагає повноцінного догляду в домашніх умовах, що включає боротьбу зі шкідниками і хворобами:

 • Поява грибкової інфекції, що супроводжується овальними, бурими плямами на листі. Це захворювання характерне для високої вологості, тому після обробки листя фунгіцидами, зволоження листя на якийсь час припиняють;
 • Якщо лист почав жовтіти, при цьому пальма не знаходилася під сонцем, то це ознака появи черв'яків. Вони селяться на нижній стороні аркуша, який протирають спиртовим розчином. У боротьбі з комахами використовують інсектициди;
 • в'янення листя, що супроводжується жовтими цятками характерно для кліща, що оселився. Для лікування використовують акарициди з додатковим зволоженням листя.

Щоб декоративна пальма не ослабла від стресу при пересадці, слід мінімізувати пошкодження земляної грудки. Якщо нижнє коріння звисає у великій кількості, то його обрізають. Молоді квіти швидко ростуть, їхню пересадку проводять щорічно.

Фото Хрізалідокарпусу