Квітучі кімнатні квіти (120 фото): список невибагливих видів кімнатних рослин

Огляд найкрасивіших і найвибагливіших квітучих кімнатних рослин. Багато фото, рекомендації щодо догляду, вирощування, пересадка, вибір горщика, інструкція поливу.

Найчастіше вирощують у домашніх умовах декоративні рослини, які цвітуть. Існує дуже широкий асортимент таких кольорів за сортами та видами. Кожен із них вимагає особливого догляду, певного місцезнаходження, буває навіть обмеження вирощувати деякі види квітучих поряд один з одним.

Домашні квіти за часом цвітіння

Кімнатні квіти поділяються на дві категорії за цвітінням: з коротким терміном і довгим терміном цвітіння. Більшість цих рослин відцвітає менше ніж за місяць, як правило, у серпні чи вересні.

Найпопулярніші з них:

 • Камелія – кімнатна рослина, яка прикрасить собою будь-який інтер'єр. Цвіте камелія в період листопада-грудня, потребує особливого догляду, не переносить сухе та надто гаряче повітря;
 • гіацинт – найчастіше ця квітка радує своїм цвітінням 10-14 днів, але при цьому дуже красива і не дуже примхлива у догляді;
 • Індійські азалії – найчастіше цвітуть у другій половині вересня і приковують погляд своїм повітряним виглядом. Варто відзначити, що така квітуча рослина потребує особливого догляду.

Квіти, які радують своїм цвітінням більше місяця, відносять до категорії довго квітучих рослин. Багато представників цієї категорії не вимагають значного догляду та добре переносять різні кліматичні умови.

Одні з найпопулярніших кольорів цієї категорії:

 • герань – квітка, яка вимагає найпростішого догляду в домашніх умовах. Якщо розмістити його у світлому місці, де температура повітря не нижче +8 і не вище за +25 градусів Цельсія, при цьому систематично поливати, то може цвісти протягом усього року;
 • бальзамін – дуже красиво виглядає в період цвітіння, а при правильному догляді здатний цвісти цілий рік. Ця квітка дуже сильно любить світло, але не варто допускати попадання прямих сонячних променів, також потрібно регулярно поливати та влаштовувати водний душ; б
 • бегонія красивоквітуча – одна з найкрасивіших квіток для домашнього вирощування. За природою така бегонія цвіте з настанням літа і до осені, але якщо вчасно удобрювати і систематично поливати, то вона може радувати своїм цвітінням набагато довше.

Домашні квіти за кольором

Фото квітучих кімнатних рослин тішить своєю широкою палітрою кольорів. Серед їхньої кольорової гами найчастіше лідирує рослини з рожевим, білим, червоним, помаранчевим і жовтим цвітінням. Причому один вид може цвісти різними відтінками.

Серед домашніх квіток із рожевим цвітінням виділяють:

 • Фуксія – вважається напівчагарником, але дуже красиво і довго цвіте;
 • Гортензія – цвіте з весни і до глибокої осені, для яскравішого кольору її поливають розчином марганцівки або посипають під кущем крейдою.

Серед домашніх білих квітів найчастіше віддають перевагу:

 • Гарденія – цвіте досить-таки великими квітками, не переносить підвищену вологість;
 • восковий плющ – вимагає мінімального догляду, виростає в довжину понад 3 м;
 • жіноче щастя – квітка, якій необхідний частий, але помірний полив, не переносить протяг і занадто світлі місця;
 • біла лілія – має характерний аромат під час цвітіння.

Одні з найпопулярніших домашніх рослин, що цвітуть червоним кольором:

 • Гібіскус – декоративний кущ, не дуже вибагливий у догляді, але вимагає систематичної пересадки;
 • кімнатний гранат – дуже екзотично виглядає, але дуже барвисто цвіте і не потребує надто клопітного догляду;
 • Лисий хвіст – вимагає досить світлого місця, але в жодному разі не можна допускати попадання прямих сонячних променів.

Серед помаранчевих та жовтих домашніх рослин особливу популярність завоювали:

 • кімнатний клен – при своєчасному поливанні і достатній кількості світла здатний цвісти цілий рік;
 • жовта бегонія – під час цвітіння нагадує букет маленьких жовтих троянд;
 • жовта калла – має характерний ванільний аромат.

Домашні рослини з дрібними квітками

Окрема група домашніх квітучих рослин – квіти із дрібними суцвіттями. Найбільшу популярність вибороли:

 • Каланхое – відрізняється досить-таки простим доглядом і довгим терміном цвітіння;
 • Квітка декабрист – відноситься до сімейства кактусів, але замість голок має дрібні листочки, як правило період цвітіння настає в перший місяць зими;
 • кімнатний жасмин – один із найкрасивіших і ароматних представників цієї категорії.

Квіти, які люблять тінь

Є достатня кількість домашніх квітів, які зовсім не переносять сонце і потребують постійної тіні. Як правило, такі рослини зовсім невибагливі у догляді і при цьому дуже барвисто цвітуть. Найпопулярніші серед них:

 • Фуксія;
 • тещин мову.

Більшість домашніх кольорів цієї категорії не переносять протягів, занадто сухе повітря.

Поради щодо вирощування

Вирощування та догляд у кімнатних умовах квітучих рослин можна полегшити та спростити якщо брати до уваги рекомендації фахівців:

 1. Не варто використовувати добрива для домашніх квітів із вмістом азоту.
 2. Усі мінеральні комплекси найкраще купувати, де є склад у відсотках кожного елемента.
 3. Перед тим, як поливати квітку воду, бажано відстояти.
 4. Краще віддати перевагу добривам у рідкому вигляді.
 5. Рослина може почати гнити, якщо занадто підвищена вологість або використовувалися добрива з великою кількістю азоту в складі.
 6. При розташуванні квітки обов'язково варто враховувати, чи можна їй перебувати в сонячному місці.
 7. Деякі насіння можна зібрати, висушити і потім посадити, але це стосується лише певних видів квітів.

Нюанси розміщення кімнатної квітки

При розміщенні домашньої рослини обов'язково варто враховувати скільки денного світла їй потрібно, температуру та вологість повітря.

Також при розміщенні квітів варто звертати увагу під час цвітіння чи є аромат і якою інтенсивністю. Якщо цвітуть дуже ароматно, то не варто ставити такі квіти до спальні або дитячої кімнати.

У дитячій бажано розмістити квіти з легким ароматом та не надто великі за габаритами. У вітальні або передпокої можна поставити великогабаритні рослини.

Найкращі варіанти для спальної кімнати – декоративні троянди, орхідея, герань, жіноче щастя. У їдальні і кухні дуже гармонійно виглядають квіти кучерявого типу.

Вибір кімнатної квітки

Вибір кімнатної рослини варто робити обдумано і зваживши всі моменти, адже якщо не створити правильні умови для росту, а для цього необхідно прочитати опис квітки, то квітка просто загине або не цвістиме.

Що необхідно враховувати при виборі декоративної рослини:

 1. Зовнішній вигляд рослини.
 2. Інтенсивність аромату квітки.
 3. Чи вимагає особливого догляду.
 4. При виборі кількох рослин варто дізнатися чи можна їх вирощувати поруч один з одним.
 5. Якщо є домашні улюбленці, то необхідно з'ясувати, чи не буде рослина небезпечна для тварини, якщо вона з'їсть пару листочків.
 6. Чи потребує рослина в періоді спокою.

Квітучі кімнатні рослини – один з найпопулярніших і найкрасивіших елементів декору, які доповнюють інтер'єр, надають йому нових фарб. Варто відзначити, що не всі красиві квіти вимагає великої кількості часу для догляду, цілком можна створити барвистий живий куточок з мінімальними турботами.

Фото квітучих кімнатних квітів