Гортензія кімнатна (145 фото)6 догляд у домашніх умовах, пересадка та розмноження квітки

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів правильного догляду за гортензією кімнатою кімнатна. Багато фото квітки, особливості поливу, підживлення, вибір горщика, цікаві факти про походження рослини.

Рослина гортензія кімнатна відноситься до роду Гортензієвих. Дане сімейство налічує понад 85 сортів, представлених у вигляді чагарників та компактних дерев.

У природних умовах вона зустрічається на території континентів із спекотним кліматом. В основному в Америці, Японії та південній Азії.

Свою назву вона заслужила на честь принцеси Римської імперії. З латинської мови гортензія означає «ємність із чистою водою». Саме тому квітка так реагує на вологість ґрунту та навколишнього середовища. Його відносять до вологолюбних сортів.

Тонкощі вирощування

Догляд у домашніх умовах потребує дотримання кількох важливих правил. Вони полягають у таких факторах:

Висвітлення. Квітка вимагає яскравого освітлення. Декоративний чагарник добре почувається при розсіяному світлі. Кашпо з гортензією розміщують на вікнах із південного боку.

Температурний режим. Протягом усього вегетаційного періоду температура всередині простору має бути не вищою за 22 градуси. Під час спокою декоративний кущ рекомендують виносити на закриту лоджію або прохолодне приміщення, де температура не підніматиметься вище 10 градусів.

Частота поливу. Як поливати квітку в домашніх умовах? У літній час квіткові кущі вимагають регулярного і частого поливу. В осінньо-весняний період ґрунтовий субстрат зволожують один раз на тиждень. У цей час головне не перезволожити кореневу систему та не спровокувати її гниття.

Рівень вологості у приміщенні. Гортензія потребує зволоження листя, суцвіть та прикореневої зони. Спекотного літа квітучий кущ необхідно обприскувати з пульверизатора.

Внесення добрив. Кімнатні квіти гортензії позитивно реагують на додаткове харчування. Проводити підживлення рекомендується у певний період із лютого по жовтень. Для цього використовують мінеральні комплекси спеціально розроблені для квітучих культур. Виносити живильні гранули необхідно двічі на місяць. Взимку проводити підживлення немає сенсу.

Дотримання періоду спокою. У цей час не варто робити жодних маніпуляцій із рослиною.

Правильна пересадка. Кімнатну рослину рекомендується щорічно пересаджувати. Тривалість життя в середньому становить від 3 до 5 років при правильному догляді.

Періодичність обрізки. Проводити цю маніпуляцію необхідно у період, коли гортензія відцвіте. На кущі вирізують слабкі гілки. Потужні пагони вкорочують приблизно на 1⁄4 від їхньої довжини. Провесною рекомендується вирізати всі слабкі частини рослини, які витягувалися весь період спокою.

Розмноження декоративної культури. При вирощуванні в домашніх умовах виділяють три способи, що дозволяють отримати нову рослину. Вони включають: живцювання, розподіл кореневої системи і насіння.

Запобігання захворюванням. Особливу небезпеку для кімнатної гортензії становить пероноспороз та блакитна гнилизна. При виявленні початкових симптомів рекомендується використовувати склади, що дозволяють знищити грибкову та вірусну мікрофлору.

Опис домашньої гортензії

Даний сорт рослини є багаторічним напівчагарником. У нього спостерігають супротивне розташування листових пластин. Вони мають овальну форму з яскраво-вираженою зубчастою облямівкою. Довжина листа гортензії становить від 10 до 16 см, залежно від сорту.

Опис квітки свідчить про наявність великих суцвіть кулястої форми. Вони щільні на дотик. Квітки з'єднані у невеликі пензлі, які можуть налічувати від 5 до 10 штук.

Суцвіття реагують на склад ґрунтового субстрату, а точніше на його рівень PH. Чим кисліше ґрунт, тим яскравіше забарвлення. Наприклад, кислий грунт надає блакитнуватого відтінку, нейтральний робить квітки кремовими або білими.

Після цвітіння на місцях суцвіть утворюються коробочки із насінням. Надалі їх можна використовуватиме розмноження декоративного куща. Зрілі частини мають темно-сірий відтінок.

Тонкощі поливу

При вирощуванні декоративної гортензії в домашніх умовах важливо стежити за якістю та періодичністю поливу. Для цього використовують очищену воду з додаванням речовин із кислим середовищем. Наприклад, лимонна кислота, галун і оцет. При додаванні цих компонентів необхідно дотримуватись їх пропорційності. Деякі квіткарі вважають за краще використовувати м'яку воду, отриману з опадів або талого снігу.

Для збільшення яскравості забарвлення суцвіть необхідно регулярно підгодовувати декоративний кущ мінеральними добривами. При виборі квіткової продукції рекомендують приділяти увагу комплексам, спеціально розробленим для азалії та гортензії.

Важливо стежити за станом ґрунтового субстрату та запобігати його повному пересиханню. Даний фактор може спровокувати опадіння суцвіть та загибель листя.

Для підтримки декоративного стану рекомендують скористатися пульверизатором та зволожувачем. Це забезпечить комфортні умови для активного зростання та збільшить періодичність цвітіння.

Що враховувати при підживленні?

Весь вегетаційний період гортензія повинна регулярно годуватись. Періодичність внесення поживних речовин має становити двічі за 15 днів. Фахівці рекомендують вибирати спеціально розроблені мінеральні склади. Об'єм речовини повинен розраховуватися виходячи із віку куща та його розміру.

Перше підживлення має здійснюватися на початку лютого. На кущі у цей час формуються молоді пагони. У період із жовтня по грудень вносити підживлення заборонено. Вони можуть спровокувати зниження швидкості росту та формування квіток.

Багато квітникарів вважають за краще експериментувати в фарбуванні суцвіть. Наприклад, з одного боку під кущ вносять комплекси на основі вапна. Квіти придбають бузково-рожеве забарвлення.

З іншого застосовують склади з аміачних галунів, заліза. В результаті кущ забарвиться у приємний блакитний колір. На фото гортензії кімнатної представлена квітуча рослина.

Коли проводять обрізання?

Обрізати гілки необхідно обов'язково. Проводити цю процедуру слід двічі на рік. Восени, коли рослина відцвіте, необхідно видаляти всі слабкі пагони. Потужні частини чагарника обрізають приблизно на 1/4 від довжини.

Перед початком вегетаційного періоду у куща видаляють усі довгі та слабкі частини. Проводити подібні маніпуляції необхідно до появи набряклих нирок.

Фото рослини Гортензія кімнатна