Кросандра (110 фото): догляд та вирощування в домашніх умовах, полив, розмноження, пересадка

Детальний огляд всіх особливостей кімнатної рослини кросандра. Підживлення, правила догляду, розмноження, вибір горщика, як і коли поливати, цвітіння, а також огляд цікавих фактів про тропічну рослину.

Кімнатна рослина кросандра стає все більш затребуваною у квітникарів нашої країни. Кросандра – це тропічна рослина, яка у природі росте у вологих лісах Африки, Шрі-Ланки та Індії.

У 19 столітті першим видом була відкрита кросандра хвилястого або лійкоподібного типу. Цей вид має широку поширеність у квітникарстві.

Квітка відома тим, що тривалий час цвіте. Різні фото кросандри дозволять зробити вибір виду рослини, що сподобався. Надалі розповіді буде розказано про звільнення та вирощування квітки в умовах будинку.

Світло та місцезнаходження

Кімнатні квіти кроссандри люблять велику кількість сонячного світла. Вони чудово зростатимуть і добре цвітимуть на підвіконнях, що виходять на південну сторону. Молоденьким кущам у спеку краще зробити захист від спекотного сонця, закриваючи їх завісами або жалюзі.

Кросандра любить сусідство з іншими квітами тропічного походження. На літній час ці квіти можна переставити за балкон або на веранду з великою кількістю світла і зробити там джунглі в мініатюрі. Виносити їх у сад чи клумбу не радиться, оскільки вони можуть постраждати від раптового вітру чи дощу.

У зимовий час квітка переставляється на вікно, що виходить на південь, адже в цей час року промені сонця не нашкодять рослині. Коли відчувається нестача освітленості, насадження буде цвісти мало. Діючи за потребою, можна влаштувати для неї додаткове підсвічування під час осені та зими.

Температура

Під час вегетації кущик благоденствує за температури +18-28 градусів. Не можна допускати різких змін температур, адже це може спричинити опад листя. Влітку потрібно захищати від температури вище +30 градусів, а взимку потрібно подбати, щоб у приміщенні, де стоїть горщик із квіткою, було не менше +18 градусів.

Поливка квітки

Як поливати квітку? Під час активного росту рослині потрібен регулярний та помірний полив. Його необхідно робити у міру висихання верхнього шару ґрунту. Взимку рослині полив потрібен не часто і небагато, але важливо спостерігати і не допускати пересихання землі у вазоні.

Рослина кросандра любить м'яку воду. Добре для її поливу використовувати воду, що відстоялася або пройшла фільтрацію з крана. Температура води проводиться +20-27 градусів.

Рівень вологості

Опис квітки буде неповним, якщо не згадати, що тропічна гостя дуже не любить знижену вологість повітря. Тому його слід періодично добре обприскувати з пульверизатора водою.

Робити зволоження з обприскувача потрібно не на сам кущ, а зрошувати повітря біля нього. Слід простежити, щоб на листі та квітках не виявилося води. Не варто зволожувати насадження занадто часто, адже через це може утворитися гниль.

Підживлення

Вирощування крассандри в домашніх умовах передбачає періодично вносити їй підживлення. Коли кущику бракуватиме корисних речовин, він через це може втратити свою красу. Насадження підгодовується мінеральними добривами навесні та влітку 2 рази на місяць. Зимою грунтову суміш можна зовсім не удобрювати.

Якщо виникає бажання зробити підживлення, їх можна проводити і взимку з інтервалами 1 раз на 1-2 місяці. Якщо рослина цвіте у зимовий період, тоді її потрібно однозначно удобрювати. Спочатку робиться попередній полив ґрунту, а потім вноситься живильна суміш.

Пересадка

Догляд у домашніх умовах входить пересадка рослини. Молодий кущик, цю процедуру піддають щороку. Зрілим, добре сформованим кущам пересадка потрібна раз на 2-3 роки. Земляна суміш підбирається з родючої кулі землі та розпушується.

Для приготування її своїми зусиллями потрібно перемішати у рівних пропорціях:

 • перегній;
 • Торф;
 • пісок;
 • Дернова та листова земля.

На дні вазону необхідно зробити великий шар дренажу для того, щоб не допустити застою рідини в землі. Дбайливо зробити пересадку рослини шляхом перевалки в інший горщик.

Всі порожнечі закладаються грунтом. Квітку потрібно добре полити, а потім, якщо виникла потреба додається ґрунт. Потрібно простежити, щоб земля біля коріння була без порожнеч.

Розмноження насінням

Насіння можна взяти як зі своєї рослини, так можна і придбати. При використанні свого насіння існує велика ймовірність, що материнські ознаки не передадуть.

При висадженні купленого насіння можна очікувати результат. Етапи робіт такі:

 1. Робиться підготовка насіння, для цього вони замочуються у розчині стимулятора циркон, епін.
 2. У розчині теплої температури насіння залишаються протягом двох годин, а потім сіються у ґрунтову суміш.
 3. Підійде спеціальна суміш для розсади, але можна самому перемішати пісок, торф або перліт із додаванням моху сфагнуму.
 4. Насіння не сильно заглиблюється в землю, найбільше на 0,5 см.
 5. Після висіву земля зрошується вологою, а посуд з насінням накривається склом або поліетиленом і переставляється в тепле та освітлене місце.
 6. Відповідна температура для пророщування насіння дорівнює +20-22 градуси.
 7. Через 2-3 тижні з'являться сходи.
 8. Весь цей час потрібно підтримувати необхідну вологість та провітрювати горщик.

Потрібно почекати, поки сходи зміцняться і їх можна розпикувати в одноразові стаканчики, а по закінченню літа пересадити в горщики побільше по 9-10 см.

Розмноження живцями

Цей метод є більш простим та надійним у застосуванні. Догляд у кімнатних умовах через розмноження живцями робиться навесні. Можна поєднати його з весняним обрізанням. Для утворення коріння підходять чубуки довжиною 7-10 см.

Перед висаджуванням забираються нижні листки, далі робиться косий зріз на нижній частині живця для збільшення його площі. Перед висаджуванням потрібно посипати зріз порошком кореневіну. Грунт підхід той же, що береться для посадки насіння.

Можна використовувати тепличку з підігрівом, але якщо такої немає, чубук можна накрити скляною банкою або ковпаком із поліетилену, перемістивши ємність у тепле та освітлене місце. За 3-4 тижні черешок встигне вкоренитися. Після утворення відростків рослини садяться в маленькі горщики по 9-10 см.

Верхівкам живців робиться прищіпка. Існує простий метод утворення коренів у живців – це поставити їх у воду. Щоб знизити ймовірність загнивання чубуків, потрібно кинути в ємність таблетку активованого вугілля і вставити в місце черешок.

Для того, щоб коріння з'явилося швидше, у воду додається мала кількість кореневіна або гетероауксину. При необхідності воду в ємність слід доливати. Коли коріння виростуть до 1 см насадження можна пересаджувати у вазони із землею.

Фото Кросандри