Жасмин кімнатний (110 фото): догляд у домашніх умовах, підживлення, пересадка, види, як поливати

Докладний огляд всіх особливостей квітки кімнатний жасмин. Інструкція з догляду, як і коли поливати, фото, цікаві факти, підживлення, пересадка, вибір горщика.

Жасмин – вічнозелена рослина, яка при правильному догляді може радувати цілий рік рясним цвітінням. Кімнатні квіти жасмин діляться на достатньо сортів, тому є з чого вибрати.

Основні характеристики кімнатного жасмину.

Домашній жасмин відноситься до чагарників, і може бути кучерявим або рости прямо до 4.5 м. Кожен лист виростає приблизно 3-5 см. За кольором листя темно-зеленого забарвлення, залежно від сорту може бути простим, непарноперистим, трійчастим типом.

Незалежно від сорту, фото жасмину кімнатного завжди приковують погляд великі красиві квітки правильної форми, які рясно розміщені на кожній гілочці рослини. Кожна квітка має 6 пелюсток, може бути трубчастим, звичайним або махровим суцвіттям. Найчастіше цвіте білими квітками або кремовими, але можна зустріти і рожеве, жовте цвітіння.

Після того, як мине період цвітіння, а це приблизно трохи більше 2-х тижнів, то утворюється плід у вигляді невеликої ягоди. Деякі моменти опису квітки індивідуальні залежно від сорту рослини.

Популярні різновиди кімнатного жасмину

Є достатньо видів та сортів жасмину, які можна з легкістю вирощувати в домашніх умовах. Головне, пам'ятати, що кожен сорт має свої характерні риси та певні нюанси у догляді.

Найбільше своє кохання серед любителів квітів завоювали такі різновиди рослини.

Багатоквітковий кімнатний жасмин — кущ, що в'ється, який росте до 2 м. Одна з характерних рис — бутони квітів яскраво-рожеві, але при розпусканні змінюються на біле забарвлення, також така квітка має дуже стійкий приємний аромат. Період цвітіння настає з кінця зими та триває до початку літніх днів.

Крупноквітковий кімнатний жасмин дуже схожий на ліани, виростають довжиною до 10 м. Одна з характерних рис – наявність голих пагонів і незвичайна форма листків. Квітки білого кольору формуються на верхівці пагона і нагадують парасольки. Період цвітіння припадає на червень-жовтень.

Малоквітковий кімнатний жасмин має дуже дрібні яскраво-зелені листочки, в мінімальній кількості. Цвіте така кімнатна рослина великими квітками та жовтим кольором. Період цвітіння настає з січня та триває до квітня місяця.

Мадагаскарський кімнатний жасмин — кучерявий вічнозелений квітка. Листя у нього овальне та темно-зеленого кольору. Цвіте білим кольором і суцвіття у вигляді маленьких зірочок, мають свіжий приємний аромат. Цей сорт квітки вважається одним з найніжніших у порівнянні з іншими.

Правила догляду за кімнатним жасмином.

 • Як і всі рослини, жасмин потребує певних правил догляду в домашніх умовах. При їх дотриманні рослина радуватиме своїм цвітінням не один рік. Для здорового зростання кімнатного жасмину необхідно врахувати такі моменти:
 • Розмістити його там, де є велика кількість яскравого розсіяного світла. Варто пам'ятати, що ця квітка не витримує пряме сонячне проміння.
 • Оптимальна температура повітря в кімнаті має бути +18-24 градусів Цельсія. У зимовий період краще розмістити жасмин там, де температура повітря приблизно +10-15 градусів за Цельсієм.
 • У весняний і літній період полив повинен проводитися часто, щойно просохне верхній шар грунту. Восени поливати рідше, а зимовий період ще рідше.
 • Дана рослина вимагає високої вологості, особливо в період цвітіння. Взимку можна не обприскувати.
 • Якщо жасмин цвіте влітку, то можна цей термін збільшити, потрібно тільки зробити прищипування.
 • Після того, як рослина виростить його, потрібно підв'язати до опори або пустити по предмету меблів, по тиру ліани.
 • У зимовий період усі довгі стеблинки необхідно обрізати на 1/3 частину.
 • Поки жасмин молодий, він вимагає пересадки щороку.
 • Розмножувати кімнатний жасмин потрібно за допомогою живців.

Чи потрібно удобрювати жасмин

Кімнатна рослина жасмин бажано удобрювати та підгодовувати, щоб зростання було здоровим, а цвітіння щороку. Як правило, для цієї рослини варто вибирати органічні та мінеральні добрива. Застосовувати їх необхідно 2 рази на місяць із травня та по вересень.

У період осені достатньо удобрювати 1 раз на місяць, з грудня і по травень жасмин не потребує підгодівлі.

Які хвороби можуть бути у жасмину.

При недотриманні всіх правил догляду за кімнатним жасмином у нього можуть виникнути певні проблеми та хвороби. При перших їх ознаках необхідно відразу ж їх усувати, інакше рослина може загинути.

Одні з найпоширеніших хвороб жасмину в домашніх умовах:

 • Попелиця – коли ліана перестає рости;
 • павутинний кліщ – на рослині з'явилися тонкі білі нитки-павутинки;
 • листовий довгоносик – листя рослини стали жовтого кольору.

Також на рослині можуть з'явитися шкідники і потрібно постаратися їх знешкодити щадним способом: обрізати всі зіпсовані ділянки жасмину, а інші обробити мильним розчином. Ще замість мильного розчину дуже добре допомагає настій картопляного бадилля або лопуха.

При надто сухому повітрі листочки рослини можуть почати скручуватися, засихати, в такому випадку необхідно терміново підвищити вологість у кімнаті або перенести квітку у відповідне місце.

Поради щодо догляду за жасмином

Для того, щоб полегшити догляд у кімнатних умовах за декоративним жасмином і радіти його цвітінню, потрібно скористатися рекомендаціями досвідчених флористів:

 • Перед тим як поливати квітку воду найкраще відстояти.
 • Температура води для поливу має бути приблизно +20 градусів Цельсія.
 • Приміщення, де розміщений кущ жасмину потрібно систематично провітрювати.
 • У період цвітіння найкраще горщик з жасмином помістити на піддон, який слід наповнити зволоженою галькою.
 • Один з кращих грунтів для жасмину – суміш піску, торфу, хвої та листової землі.
 • Під час цвітіння аромат жасмину може призвести до головного болю, тому якщо він розміщений у спальній кімнаті його потрібно на ніч виносити.
 • Насіння кімнатного жасмину можна висадити, але варто бути готовим до того, що така рослина може не цвісти.

Фото рослини Жасмин кімнатний