Гіппеаструм (110 фото): догляд за кімнатною квіткою, як і коли поливати, пересадка, підживлення, хвороби

Особливості вирощування та догляду за кімнатною рослиною гіппеаструм. Багато фото красивої квітки, як поливати, як пересаджувати, правила підживлення, пересадка, розмноження, цікаві факти про походження.

Багато квітникарів люблять розводити у себе вдома кімнатні квіти гіпоаструму, які привертають увагу вражаючими, великими квітами на довгій ніжці. Квітки мають лійкоподібну форму, а листя довге. Рослина досягає у висоту до 0,5 м-коду.

Своїм походженням гіппеаструм зобов'язаний південній частині Бразилії, звідки він у 18 столітті перекочував до Росії та користується популярністю у квітникарів. Культура починає цвісти красивими квітами навесні, радуючи око, і піднімає настрій.

Різні види рослини пропонується розглянути на фото гіппеаструму, тоді вам буде легше вибрати потрібну квітку. У статті будуть розглядатися поради про догляд, посадку та розмноження рослини.

Опис

Опис квітки можна розпочати з розгляду її виду. Гіппеаструм має широкі та довгасті листки – шириною до 7 см і більше 0,5 м завдовжки. Цибулина у квітки великих розмірів, у поперечнику до 10 см.

Ніжка квітки нерідко в довжину перевищує 1 м. На ній знаходяться великі квіти, які досягають діаметром 20 см. На ніжці може розташовуватися 2 – 10 кольорів. Квітки у гіпоаструму налічують велику кількість відтінків кольорів, наприклад, бардовий, білий та інші.

Часто зустрічаються малюнки з плямами або крапками різного кольору з переміщенням кольору від лійки до краю квітки. Гіппеаструм став популярним для вирощування в домашніх умовах за рахунок його невибагливості до умов вирощування.

Потрібно лише дотримуватися основних правил догляду під час спокою та цвітіння і він не забариться порадувати своїми квітами.

Вибір горщика

Рослина гіппеаструм розвиває велике коріння. У період відпочинку рослини він не перестає живити коренеплід поживними речовинами.

Потрібно продумати те, щоб кореневищу було не тісно у вазоні і воно торкалося землі, таким чином воно буде розташоване до вбирання корисних речовин. На дно горщика укладається великий шар дренажу.

Вазон для посадки вибирається так, щоб між стінкою вазону та цибулею було 2,5 см. Вазон підбирається довгастий і вузький, на його дні виробляються отвори для дренажу.

Посадка цибулинами та насінням

До висадки гіппеаструму на дно вазону укладають дренаж 2 см. Тут цілком підходять невеликі шматки цегли, глиняних горщиків, керамзит. Потім треба насипати землю у вигляді пагорба. Під цибулинне коріння висипається жменя піску.

Слід вставити цибулинку на горбок, поправити коріння та дбайливо засипати землею. Верхня межа землі має перевищувати середину цибулини. Вирощування насінням – це легкий, але тривалий процес. Для цього потрібно запилити квітку, і почекати дозрівання насіння.

Насіння укладається на вологу підкладку. Місткість накривається плівкою і ставиться в тепле місце, періодично провітрюється та поливається. З появою паростків плівку потрібно зняти. Коли утворюються два листи саджанці пересідають у постійні вазони. Кімнатна рослина зацвіте через два роки.

Порада! Завершивши висадку полив, робиться в піддон або по краях вазону, не дозволяючи воді опинитися на цибулинах.

Гіппеаструм не вибагливий до ґрунту. Для досягнення буйного цвітіння радиться підготувати ґрунт своїми силами з таких складових:

  • Торф;
  • перегній;
  • Дерн;
  • Пісок з річки.

Застосовується співвідношення 2:1 чи 1:1. У суміш кладуть трохи золи та кісткового борошна. Якщо немає борошна, підійде суперфосфат у пропорції 2 ч. л на 1 літр ґрунту. Фосфор знадобиться зеленій культурі під час цвітіння. Також можна придбати підготовлену суміш землі для цибулинних насаджень.

Пересадка

Через місяць після закінчення цвітіння або з приходом січня гіпоаструм пересідає. Зрілому коренеплоду пересадка потрібна через кожні 2,5 року. Якщо не пересаджувати, тоді потрібно щороку змінювати поверхневу кулю землі, адже цибулина добре вбирає все корисне із ґрунту.

Роблячи пересадження важливо не поглибити лук цілком у ґрунт, над поверхнею ґрунту має бути видно половину цибулинної частини. Підживлення відновлюється через половину місяця після пересадження.

Полив

Як правильно поливати квітку? Вірне поливання для зеленого насадження дуже важливе і залежить від часу вегетації та цвітіння рослини. У січні рослина виводиться із сплячки. Йому відкривається більший доступ до світла. Насадження не поливається, щоб не завдати шкоди коренеплоду.

Полив відновлюється, коли показується квітконіжка. У цей час догляд у кімнатних умовах має на увазі рідкісний полив, щоб рідина не дала поштовх до виробництва безлічі листків при нестачі кольорів.

Хорошим поливом стане застосування води у підставці.

Якщо поливка робиться нагорі, потрібно простежити, щоб вода не була спрямована на цибулину, адже це спричинить поразку гниллю. Коли стрілка починає рости, поливання збільшується і під час зацвітання варто робити хороший полив. На завершення серпня полив зменшується. З настанням середини вересня культура переміщається до прохолодної кімнати і полив не робиться.

Підживлення

Під час цвітіння зеленій рослині важливо надати підтримку удобрюючи його. Догляд у домашніх умовах гіпоаструму надається внесенням мінеральних добрив.

Під час бурхливого зростання навесні робиться підживлення для листяних екземплярів рослин. Для квітучих рослин додаються добрива від появи бутонів і до завершення цвітіння.

Наступний крок по застосуванню добрив для квітучих насаджень відбувається у час завершення зростання листків до часу сплячки. Добрива заносяться від 2-4 разів на місяць. Культура не потребує оббризкування водою. Іноді рекомендується витирати листя мокрою ганчіркою.

Хвороби та паразити

Якщо погано наглядати за рослиною, його можуть долати хвороби та паразити.

Червоні плями

На цибулинах та листяних частинах рослини з'являються червоні плями. Лікування проводиться шляхом зняття заражених та сухих лусочок. Дбайливо обрізаються пошкоджені ділянки та коріння. На ділянку зрізу наноситься суміш мідного купоросу та крейди у пропорції 1:20. Висушується на повітрі та сідає у обприскану фунгіцидом землю.

Загниття цибулини

Походить від перенасичення вологою. З цибулини зрізуються усі пошкоджені ділянки. Обприскуються препаратом Фундазол і пересідають в оновлений ґрунт. Вазу потрібно замінити або добре вимити.

Білий наліт на верхній частині цибулини

Викликається борошнистою росою через перенасичення водою за високої вологості та не частого провітрювання. Заражені листочки та частини цибулини видаляються. Робиться заміна верхньої кулі землі.

Культура ретельно оббризкується препаратами: Топаз, Фундазол, Скор. Квітка радиться ставити більш світле місце. Внесення азотних добрив слід звести до мінімуму.

Нерідко гіппеаструм атакують трипс, кліщі, павутинні та цикламенові кліщі, борошнистий червець. У боротьбі з комахами-шкідниками використовують інсектициди.

Фото кімнатної рослини Гіппеаструм