Пеларгонія: правила догляду в домашніх умовах, фото, цвітіння, полив, пересадка, вибір горщика, підживлення

Всі особливості правильного догляду кімнатної рослини пеларгонія. Багато фото цвітіння, як і коли поливати, вирощування, підживлення, пересадка, вибір горщика для кімнатної рослини.

У наш час квітка пеларгонія вважається найпопулярнішою із сімейства Геранієвих. У нашій країні, якийсь час було забуття, а зараз знову спостерігається відродження інтересу до кімнатних квітів пеларгонії.

Квітникари в Росії згадали про цю незаслужено забуту, красиву рослину і навіть почали виникати клуби любителів цієї квітки. У ході селекційної роботи виникло багато сортів і видів пеларгоній, які завойовують все більшу популярність.

Для вибору потрібного виду або сорту вам пропонується подивитись фото пеларгонії, що дозволить вам зробити потрібний вибір квітки. У статті йтиметься про вирощування культури, догляд, полив та інші важливі відомості.

Опис

Пеларгонія мусить своїм походженням Південної Африці, там її батьківщина. Враховуючи, що пеларгонія південна рослина, вона може переносити зиму виключно в домашніх умовах. Далі буде запропоновано опис квітки. Насадження постає, як багаторічний чагарник із міцними пагонами. Сорти бувають різними – види, що стелиться і прямостоячі.

Відмінна риса пеларгоній полягає в їх швидкому розвитку. Усього за рік рослина виростає на 25-30 див, середній розмір насаджень 60-85 див заввишки.

Будова та особливості

Листки по черзі розташовані, черешкового типу. Зовнішня частина листів найчастіше зі слабким гарматою, але буває гладкою і зазвичай зеленого кольору, хоча трапляються сорти з строкатими відтінками. Форма пелюстки буває округленою, що нагадує серце, на його площині видніються радіальні прожилки.

Якщо для пеларгонії створити відповідні умови, вона зможе цвісти протягом усього року, але найчастіше це проходить у проміжок із квітня по жовтень.

У кімнатної рослини пеларгонії віночок на квітках утворює неправильну форму, тобто дві розташовані вище пелюстки більше, а три нижчі дрібніші.

Квітки рослини поєднуються у великі суцвіття, які асоціюються із парасольками. Пелюстки виглядають червоними, білими, рожевими квітами. Насіннєвий коробок рослини виглядає у вигляді дзьоба лелеки.

Рослина пеларгонія виробляє сильний, індивідуальний запах, має яскраві фарби та відома своїми лікувальними властивостями. Квітка невибаглива до умов вирощування, її нескладно культивувати і легко розмножується.

Догляд за рослиною

Виростити пеларгонію зовсім не важко. Догляд у домашніх умовах про зелене насадження займе не дуже багато часу, а якщо створити відповідні умови для нього, воно порадує цвітінням цілий рік.

Квітка любить освітлені місця, а якщо йому не вистачає променів сонця, тоді вона втратить свою колоритність.

Все ж пряме сонячне проміння згубно відіб'ється на зеленій рослині, тому варто містити квіти на підвіконнях зі східного або західного боку. Для південних вікон необхідно створити тінь, для цього застосовують ширму або світловідбивну плівку. Нормальною температурою зростання є проміжок +20-25 градусів.

Коли дуже жарко квітка виноситься на веранду чи балкон. Зимою рослина міститься в прохолодній кімнаті +12-16 градусів. Насадження невибагливо до рівня вологості у будинку.

У житлових приміщеннях під час сезону опалення кінчики листків засихають, щоб не допустити цього, іноді можна розпорошувати воду з пульверизатора, але при цьому волога не повинна скочуватися в краплі.

Грунт та добрива

Для вирощування пеларгонії в домашніх умовах підійде родюча та розпушена земля. Підготовлену суміш грунту можна придбати, а можна приготувати самотужки.

Для цього доведеться перемішати в рівних частках:

  • родючу землю;
  • Середні зерна піску;
  • невелика кількість перегною.

Пеларгонія не терпить застояної води і потребує гарної аерації, для цього на дно вазону укладається товстий шар дренажу. Догляд у кімнатних умовах за зеленою рослиною має на увазі періодичні підживлення – 1 раз на пів місяця.

Окремі квітникарі роблять так: під час літньої спеки, коли поливання проводиться щодня, тижневу порцію добрива розбивають на 7 частин і підживлюють при кожному зрошенні.

Якщо земля висохла, потрібно її зволожити водою. Як добрива будуть до речі всі рідкі комплекси для квітучих кімнатних насаджень. У зимовий період рослина повністю відпочиває, у тому числі від підживлення.

З настанням весни насадження підгодовується добривом із високим вмістом калію. Відразу після пересадження рослину удобрювати не можна, потрібно почекати місяць.

Полив

Квітка пеларгонія виносить посуху. Виникає питання: як правильно поливати квітку? Поливку радиться робити, коли верхня куля ґрунту у вазоні висихає. Також не варто доводити до сильного пересихання землі у вазоні.

Не можна надмірно поливати землю та не дозволяти потрапляти рідини на листя рослини. Зайва вода з вазонів виливається. Взимку культура поливається рідше – 2 рази на тиждень.

Розмноження живцями

Простий та швидкий метод розмноження рослини – зробити живці. При цьому не втрачаються материнські риси рослини, а цвітіння відбувається на літо після вкорінення. Живці відрізаються з вершини зрілої рослини, довжиною повинні бути 7-10 см з чотирма або п'ятьма листками. Зріз робиться під ниркою навскіс. Нижні листки обриваються.

Живці повинні полежати 2-3 години на вулиці для підсушування зрізів. Зрізи посипаються товченим активованим вугіллям і висаджуються у вологий підготовлений ґрунт. Їх не треба нічим укривати. Горщики поміщаються на добре освітлене місце, але не під палючим сонцем. Добу не можна поливати.

З наступного дня можна почати поливати краплями, не допускаючи загнивання стебел. Через місяць проросте хороше коріння. Молодий відросток можна розсадити в інший горщик і доглядати його за загальними правилами.

Розмноження насінням

Поширена думка, що пеларгонія, що виросла з насіння, буде рости густіше і цвісти краще, ніж пророщена з живців. Можливо, це так і є. Але цей метод більш трудомісткий і складний у виконанні. Для цього краще придбати насіння у спеціалізованих магазинах.

Час для висіву – січень чи лютий. У контейнер на вологу підкладку викладається насіння і закривається кришкою. Помістити посудину у темне прохолодне місце. Температура має витримуватися в межах +20-25 градусів. Через 1-2 тижні з'являться паростки. Контейнер із паростками потрібно перемістити на світле місце.

Кришку на контейнері потрібно періодично відкривати, щоб провітрювати рослини. Коли на проростках з'явиться по 2 справжні листки, тоді потрібно провести їх пікірування.

Температуру для подальшого відходу можна знизити до +16-18 градусів. Через два місяці підростаючі паростки можна висадити в маленькі вазони і далі доглядати їх, як дорослі насадження.

Фото Пеларгонії