Камелія (120 фото): опис кімнатної рослини, правила догляду за квіткою в домашніх умовах

Детальний огляд всіх особливостей догляду за кімнатною рослиною камелія. Фото, цікаві факти, як і коли поливати, розмноження, пересадка, вибір горщика.

Камелії легко вирощувати, як правило, вони витривалі та стійкі до шкідників та хвороб.

Щоб виростити камелію без особливих зусиль, потрібно правильно посадити її. Читайте далі для отримання додаткової інформації про догляд у домашніх умовах, фото камелії, опис квітки.

Опис

Камелія – рід квіткових рослин сімейства Чайні. Вони зустрічаються у Східній та Південній Азії, від Гімалаїв до Японії та Індонезії. У них дуже блискуче листя, як у троянд, але немає шипів. І майже всі вони не мають запаху. Камелії можуть бути надзвичайно довгоживучими, причому деяким екземплярам далеко за 200 років.

Історія камелій

Сьогодні відомо понад 200 різних видів камелій – усі вони виростають на сході. Камелія відома у Японії як Цубаки. Протягом багатьох століть, до вестернізації Японії, тубільне Цубакі, або «дерево з блискучим листям», посідало особливе місце в японській думці.

У синтоїстській релігії вважалося, що боги у духовному образі роблять квіти Цубаки своїм будинком під час земного візиту. Насадження Цубаки були невід'ємною рисою храмових садів, цвинтарів та інших місць, пов'язаних із релігійним життям громади.

Camellia sinensis

Як говорить історія, чайна рослина була вперше випадково виявлена в 2737 до н. е. Імператор кип'ятив воду у своєму саду, коли лист із нависаючого дерева camellia sinensis впав у його горщик. Поєднання дало напій, який змусив його досліджувати дерево далі, розкриваючи як лікувальні, і смакові властивості.

Camellia japonica

На загальну думку, «Камелія японська» прибула до Лондона на судні Ост-Індської компанії. Чай привозили до Європи на кораблях Ост-Індської компанії з Китаю. Чиновники намагалися привезти чайні рослини в Англію для розмноження, але чи то помилково, чи навмисне китайці надіслали замість них насіння рослини камелії японської.

Безумовно, найважливіша декоративна Камелія, як вважають, родом із Японії — звідси й назва. Виростає дерево до 30 сантиметрів заввишки. У дикій природі воно росте як підлісок на схилах пагорбів.

Квітки розрізняються за розміром та забарвленням, зазвичай вони з п'ятьма-шістьма пелюстками і червоні. Цвітуть взимку, мають гарне блискуче вічнозелене листя і цікавий коричневий стовбур.

Camellia sasanqua

Це осінні квітучі камелії. Вони родом із Південної Японії. Це невеликі дерева заввишки 16 сантиметрів. Квітки зазвичай білі з невеликою кількістю пелюсток та злегка ароматні. Вони цвітуть із вересня до грудня.

Посадка

Горщик найкраще розташувати у легкій тіні, яка захистить рослину від жаркого полуденного сонця. У міру того, як камелія росте, вона може виносити більше Сонця. Це тому, що зріла камелія матиме великий навіс із листя, який затінить коріння і подбає про те, щоб вони не надто висохли на сонці.

Грунт

Якщо говорити про звільнення в кімнатних умовах, то камелії найкраще ростуть на родючих, кислих, вологих, добре дренованих ґрунтах з високим вмістом органічної речовини. У лужному ґрунті рослини не процвітають і можуть страждати від дефіциту заліза. Якщо грунт піщаний, додайте дубову листову плісняву або грубий торф і дрібну соснову кору в рівних частинах у горщик. Камелії погано справляються з великою кількістю добрив, тому не зловживайте ними.

Полив

Кімнатні квіти камелія через неглибоку кореневу систему схильні до посухи. Камелії потребують регулярного поливу протягом перших трьох років після посадки. Молоді рослини можуть загинути, якщо буде надто сухий ґрунт.

Поливати квітку, кореневища необхідно 1-2 рази на тиждень навесні, і восени 2-3 рази. Старі камелії досить посухостійкі.

Вода не тільки необхідна для нормального зростання, а й забезпечує постійне поглинання мінералів та максимальне розширення клітин, що становлять нове зростання.

Нерегулярне надходження води перериває процес зростання, що може призвести до хирлявого листя і стебел.

Хвороби

Рослини камелії сприйнятливі до кількох шкідників, включаючи попелицю, борошнистих червців та луску, з якими можна боротися за допомогою інсектицидного мила або системних інсектицидів.

Нерівномірний полив може призвести до того, що бутони камелії обпадуть до того, як вони відкриються, тоді як недостатньо кислий грунт може призвести до того, що листя пожовкне.

Хвороба відмирання викликається грибком Glomerella cingulata. Інфекції відбуваються через рани чи природні отвори. Спочатку симптоми відмирання проявляються у вигляді невеликих темних впалих ділянок на гілках та стеблах.

У міру збільшення виразки інфіковані стебла оперізуються. Стебла над цим поясом поступово відмирають, викликаючи в'янення листя. Спочатку уражаються лише окремі гілочки чи стебла. Необхідно обрізати заражені гілки і обприскувати рослину беномілом.

Кліщі

Павутинні кліщі маленькі, і їх часто важко виявити на камеліях. Потрібно покласти шматок білого паперу або тканини під кілька листків, потім постукайте листям, щоб видалити кліщів. Їх можна побачити тими, хто рухається на білому папері.

Заражені кліщами рослини мають листя, яке здається курним. За наявності кліщів на поверхні листя можна побачити павутину.

Попелиця

Ці маленькі, м'якотілі комахи часто називаються рослинними вошами і зазвичай зустрічаються вздовж стебел нового росту або нижньої сторони листя. Симптоми зараження включають скручування ураженого листя та липкий осад на поверхні листя.

Коренева Гнила

Декілька різних грибів, які заражають і вбивають тонке поживне коріння, викликають ці захворювання. Кореневі хвороби пов'язані з рослинами, вирощеними на погано дренованих ґрунтах.

Якщо ви все ж таки вирішите спробувати вирощувати камелію в домашніх умовах, помістіть рослину в прохолодне місце будинку. Такі місця, як веранди та теплиці.

Забезпечте вирощені у приміщенні камелії 8-10 годин світла на день.

Кімнатні рослини сприйнятливі до кореневої гнилі. Важливо, щоб ви поливали рослину тільки тоді, коли ґрунт тільки що висохла.

Вирощені в приміщенні камелії зростатимуть набагато повільніше, ніж їхні зовнішні побратими. Удобрюйте кожні 3-4 місяці.

Фото кімнатної рослини Камелія