Бігонія бульбова (150 фото квітки): догляд у домашніх умовах

Покрокова інструкція з фото та описом всіх етапів правильного догляду за кімнатною рослиною клубня бегонія. Цікаві факти, полив, пересадка, розмноження, цвітіння.

Бігонія бульбова – дуже красиво квітуча рослина, яку досить легко вирощувати в домашніх умовах. Даний вид квітки є не одним сортом, цвісти може в різний період року, різним кольором, структурою квітки.

Таку кімнатну рослину можна розмістити в приміщеннях різного призначення, вона стане окрасою в будь-якому інтер'єрі.

Популярні види Бегонії бульбової

Фото Бегонії бульбової відрізняються не тільки за колірною гамою цвітіння, а й за структурою рослини. Флористи виділяють основні 4 категорії такої рослини:

Крупноквіткова – найпопулярніша, цвіте махровими великими квітками, приблизно діаметром 20-25 см, які на вигляд дуже схожі на троянди. Забарвлення квітки може бути білого, червоного, помаранчевого, жовтого, рожевого кольору, а також двоколірними.

Дрібноквіткова – має досить-таки дрібні квіточки, але вони рясно покривають весь кущ.

![](f iles/ ewx_7580.jpg )

Середня – вважається дуже простою у догляді, при цьому досить барвисто цвіте.

Ампельна – відрізняється дуже тонкими, довгими стеблами, які утворюють гарну форму кущик. Квітки також дуже тонкі, але досить великі, можуть бути різної форми. Такого типу квітка найкраще виглядає в коробці, що висить горщику.

Характерні риси Бегонії бульбової

Рослина Бігонія бульбова – багаторічна рослина, яка однаково добре підходить як для садового, так і для кімнатного вирощування. У цієї квітки дуже добре розвинена коренева система, яка утворює бульбу діаметром приблизно 7 см.

Період цвітіння досить тривалий, квіти може бути різних форм і кольорів, залежно від сорту. Довжина стебла середньому зростає до 70 див.

Детальний опис квітки залежить від сорту, найпопулярніші:

  • Бегонія Махрова – відмінно росте в світлих і напівтемних місцях. Має великі квітки, які бажано підв'язувати, щоб вони не обламали стебла.
  • Олівія – цвіте ніжним абрикосовим кольором, має насичений, але свіжий аромат, який нагадує троянду.
  • Матильда – цвіте білим, але кінчики пелюсток забарвлені в ніжно-рожевий колір, самі суцвіття досить великі.

Кожен сорт Бегонії бульбовий за своїм гарним і привабливим, має свої нюанси догляду в кімнатних умовах.

Правила розміщення Бегонії бульбової

Кімнатні квіти Бегонія бульбова вимагають правильного місця розміщення, інакше рослина може не цвісти, хворіти або взагалі загинути. Найкращий варіант – розмістити рослину на вікні північної сторони, якщо ж на південній, то необхідно уберегти від потрапляння прямих сонячних променів в обідню пору.

Оптимальна температура повітря для здорового розвитку Бегонії бульба +15-22 градусів Цельсія. Також необхідно звернути увагу, що ця рослина любить вологість, тому в приміщенні варто підтримувати рівень вологості приблизно 60-75%.

Для необхідної вологості можна біля горщика розмістити піддон з водою, систематично обприскувати простір навколо рослини, але таким чином щоб вода не потрапляла на стебла і квіти. При догляді у домашніх умовах слід забезпечити хорошу циркуляцію повітря, але не можна допускати протягів.

Полив Бегонії бульбовий

Бігонія бульбова потребує систематичного помірного поливу. Перед тим як поливати квітку варто відстояти воду, вона повинна бути кімнатної температури. При поливі не можна допускати, щоб вода потрапила на листя чи квіти.

Лити воду слід по стінці горщика квітки, якщо вода залишилася в підставці, то її необхідно вилити, щоб не виникли грибкові хвороби. Найкраще виробляти полив рослини рано вранці. Під час періоду спокою, який настає взимку, Бегонія бульбова не потребує поливу.

Чи потрібно удобрювати Бегонію бульбову

Квітка Бегонія бульбова вимагає певного добрива та підживлення. Як правило, спочатку удобрюється рослина у весняний період. Для цього використовують добрива, до складу яких входить азот у великій кількості. Достатньо зробити 1-2 підживлення з перервами в 7-10 днів. Потім за тиждень можна починати підгодовувати рослину добривом з калієм.

Достатньо зробити 2-3 підживлення з перервами в 10-14 днів. У період цвітіння кімнатну Бегонію необхідно підгодовувати спеціальними комплексними добривами для даного виду рослини.

Способи розмноження Бегонії бульбової

Флористи виділяють 3 способи розмноження Бегонії бульбової, кожен має свої плюси і мінуси:

Розмноження за допомогою бульб – найпопулярніший і найпростіший, проводиться, як правило, у весняний період. Якщо рослина доросла, то достатньо дочекатися пагонів довжиною 3-5 см, а якщо рослина ще молода, то потрібно чекати на довжину втечі 10-12 см.

Розмноження за допомогою живця можна зробити восени або навесні.

Розмноження за допомогою насіння – найважчий спосіб. Насіння цієї рослини дуже дрібне, але термін їх зберігання до висадки 3 роки. Варто зазначити, що бігонія бульбова посаджена таким способом починає цвісти через 1 рік після висадки.

Також можна розмножувати в деяких випадках бігонію бульбовою за допомогою листків, але роблять так дуже рідко.

Хвороби Бегонії бульбової

Як і будь-яка рослина, Бігонія бульбова також може піддатися різним хворобам та шкідникам. Найпоширеніші проблеми, які можуть бути у рослини:

  • Сіра гнилизна – гнилизна на стеблі, листі, виникає при достатку поливу, при попаданні води на саму рослину;
  • павутинний кліщ – на рослині з'являється тонка павутинка, тьмяніє листя;
  • засихають або скручуються листочки – може статися за дуже високої температури повітря, при попаданні прямих сонячних променів;
  • Борошниста роса – при появі на листі білого нальоту, необхідно терміново обробити рослину фунгіцидом, провітрити приміщення.

Більшість хвороб у Бегонії бульбової виникають через занадто частого та рясного поливу, а також якщо не виливається зайва вода з-під піддону квіткового горщика.

Фото рослини Бегонія бульбова