Спатифілум: фото як цвіте, правила догляду, вирощування, пересадка та розмноження

Вчимося вирощувати кімнатну рослину спатифілум. Покрокова інструкція догляду, як поливати, пересадка, розмноження, особливості правильного розміщення в квартирі або будинку.

У рейтингу кімнатних квітів спатифілум, який також називають «Жіночим щастям», «Квіткою кохання», займає один із верхніх рядків. Не дивно: рослина, яка потрапила до нас із тропіків Східної Азії та Південної Америки, не потребує клопоту. Трохи уваги – і вона цілий рік радуватиме господарів.

Зараз спатіфілум можна знайти у будь-якому куточку світу. Багато видів його найближчих родичів вважаються унікальними. Наприклад, аморфофалус відрізняється найбільшим суцвіттям, монстера – пишною кроною.

Ряску офіційно визнали найменшим представником квіткових рослин на планеті. Спатифілум на їхньому фоні не виглядає бідним родичем. Дивовижні квітки, що нагадують біле вітрило, мають магічну силу. Про це та багато іншого, читайте у статті.

Опис спатифілуму, особливості кімнатної рослини


Назва багаторічника, утворена від двох грецьких слів «спати» та «філлум», означає «покривало», «лист». Точнішого «імені» не придумати. Яскраво-зелені листові пластини округлої або загостреної форми дбайливо оберігають квітку, що не має стебла, від зовнішнього середовища.

Рослина спатифіллум відноситься до сімейства Ароїдних, що налічує більше 40 видів. Вихідцями численного «клану» є екзотичні квіти, що не поступаються за красою визнаним фаворитам – шафрану, орхідеї та іншим.

Листяно-декоративні представники Ароїдних вражають незвичайним «розписом» та багатством відтінків. Наприклад, листові пластини сортів Доміно, Пікассо забарвлені яскравими строкатими тонами.

Не всі види здатні існувати у сучасних квартирах. Епіфітам, що живуть на поверхні інших рослин, потрібне природне середовище. Комусь, подібно до аморфофалусу, не вистачає простору, іншим – болотистих низин.

У багатьох господарів, які вивчили тонкощі поведінки Жіночого щастя, рослини цвітуть цілий рік. У класичних описах квітки цей період посідає квітень-червень і вересень-листопад.

ВАЖЛИВО! Деякі квіткарі знають, що спатифілум відноситься до отруйних рослин. Небезпеку становлять листя. Тому, приступаючи до пересадки, необхідно подбати про гумові рукавички. А також стежити за тим, щоб малюки та домашні тварини не намагалися скуштувати рослину.

Догляд за квіткою

Незважаючи на те, що кімнатна рослина вважається невибагливою, вона вимагає дотримання деяких умов, у переліку яких полив, освітленість і ряд інших факторів, що впливають на здоров'я зеленого вихованця.

Догляд у домашніх умовах передбачає:

Рясний полив навесні та влітку. У цей час рослина починає цвісти, їй потрібні додаткові сили, енергія. Однак захоплюватися водою не варто, щоб не допустити перезволоження ґрунту. Приступати до поливу можна лише тоді, коли верхній шар ґрунту підсохне. Якість води має бути бездоганною. Як правило, фільтровану рідину рекомендують відстоювати два-три дні.

Розсіяне світло. Гарячі промені можуть обпекти листя, завдати травми спатифілуму. Взимку важливо стежити за тим, щоб рослина не була позбавлена світла, тому їй виділяють місце на південному підвіконні або поблизу. Багато квітникарів встановлюють фітолампи або лампи денного освітлення.

Високу зволоженість довкілля. Бажано, щоб обприскування з пульверизатора стало обов'язковою процедурою, а горщик мав піддон. Вода, яка виділятиметься з нього, підтримає рослину, насичить необхідною вологою.

Дотримання температурного режиму. Навесні та влітку стовпчики термометрів не повинні опускатися нижче 18°С, узимку триматися в межах 16°С. Якщо буде прохолодніше, кущики почнуть гнити, а це може призвести до загибелі кімнатної квітки. Згубно діють на вихідців із тропіків протяги.

ВАЖЛИВО: Листя, що поникло, свідчить про нестачу вологи, темні плями на землі говорять про її надлишок. Знаючи, як поливати квітку правильно, можна уникнути багатьох проблем.

Пересадка спатифілуму

Жіноче щастя пересаджують навесні, коли кімнатна рослина набирає сили і готова до змін. Сигналом для початку процедури є коренева система. Як тільки їй стане тісно у горщику, необхідно готувати ґрунт. Ідеальний склад включає дерн, листяний грунт, трохи перегною, річкового піску та торфу, які беруть у однакових пропорціях.

На дно горщика як дренажний шар укладають керамзит, биту цеглу, деревне вугілля. Досвідчені квіткарі, що не зневажають народними рецептами, радять використовувати для цих цілей шматочки шкаралупи волоського горіха та курячих яєць. Ніжна витончена квітка (дивіться на фото спатифіллуму) добре реагує на подібні мінеральні підживлення.

Нова ємність має бути трохи більшою за попередню. Чи не перестаратися! Інакше коріння почне розростатися, акцент буде зроблено на листі, а про квіти доведеться забути. Щоб рослина швидше прижилася, треба:

 • стежити за зволоженням, користуючись спеціальним обприскувачем;
 • забезпечити нормальний полив теплою водою;
 • накрити квітку плівкою з целофану, не забуваючи щодня провітрювати.

Прості правила допоможуть зеленим вихованцям швидше адаптуватися, набратися сили.

ВАЖЛИВО: Пластик затримує вологу. Тому ідеальною ємністю для спатіфіллуму вважають горщики з глини.

Розмноження спатифілуму

У природному середовищі проживання Квітка кохання розмножується насінням. Цей спосіб, як правило, застосовують селекціонери, які займаються розведенням нових сортів. У кімнатних умовах квіткарі-аматори найчастіше використовують методи черешкування або поділу кущиків.

Потрібним моментом для пересадки служить рослина, що розрослася, якій стало тісно у своєму горщику. Процедура досить проста, складається з кількох кроків:

 1. Перед тим, як дістати кущ із ємності, його треба полити.
 2. Очистити коріння від землі, обережно промити у чистій теплій воді.
 3. Забрати непотрібні відростки.
 4. Розділити коріння, акуратно розплутавши їх. Якщо це зробити руками не вдається, вдаються до допомоги ножа. Зрізи відразу присипають подрібненим активованим вугіллям, щоб не допустити попадання бактерій.

Після цього відростки розсаджують у нові ємності. Живці спатифіллуму без коріння можна опустити у воду. Процес укорінення, проведеного подібним чином, триватиме від 2,5 до 3 тижнів.

Досвідчені квітникарі, знаючи, скільки щастя приносить у будинок спатифіллум, стверджують, що його вирощування в домашніх умовах велика радість.

Шість незвичайних фактів із життя рослини

Спатифілум відноситься до квітів, овіяних міфами та легендами. Кажуть, що рослина:

 • Зміцнює сімейні узи. Подружжя, в будинку яких оселилося Жіноче щастя, рідше сваряться, а до розлучень справа не доходить.
 • Впливає на зачаття потомства. Щойно вловимий аромат зміцнює здоров'я майбутніх мам. Їхні діти народжуються міцні.
 • Притягує гроші, захищає від злиднів. Ось чому перед посадкою квітки радять покласти на дно горщика монету. Іноді гроші кладуть під ємність. Але робити це радять у період спокою, коли рослина відпочиває від цвітіння.
 • Наче лакмусовий папір, допоможе зрозуміти, наскільки кохана людина дорожить почуттями. Якщо юнак подарує дівчині спатіфілум, і він приживеться в її будинку, можна бути впевненим у відданості обраниці.
 • Допомагає корінним жителям Південної Америки здійснювати шлюбні ритуали. Якщо їх проводять у період цвітіння Жіночого щастя, спілка буде міцною.
 • Бореться зі стресами. Тому квітка стала звичною прикрасою офісів, готелів.

Знаючи про правила догляду за рослиною в кімнатних умовах, розуміючи, як поливати, пересаджувати, обходжувати спатифілум, можна досягти практично безперебійного цвітіння. Улюбленець очистить повітря у квартирі, принесе до будинку гармонію, радість.

Фото спатифілуму