Дріміопсис: догляд у домашніх умовах (полив, пересадка, розмноження, підживлення)

Багато корисних порад для правильного догляду за кімнатною рослиною дріміопсис. Багато фото, цікаві факти, як і коли поливати, пересадка, вибір горщика, цікаві факти та особливості декоративної рослини.

Розкішне листя, екстравагантні суцвіття роблять дріміопсис улюбленою квіткою у всіх, хто любить кімнатні рослини. Сподобається він також своєю здатністю багато до себе уваги не вимагати, похмурий краєвид разом із тим затуляти навесні та восени елегантними колосками-стрілами, не даючи впливати поганій погоді на настрій, вторгатися поволі в будинок.

Купивши рослину дріміопсис, потрібно переконатися, що вона приживеться. Щоб не ризикувати, бажано заздалегідь підготувати йому місце, створити йому відповідні умови.

Слід також визначитися із сортом. Найпопулярніший плямистий дріміопсис. Але можна вибрати інший різновид або відразу кілька.

Ботанічний опис

Дріміопсис цибулинна рослина із сімейства гіацинтових, трав'яниста, ґрунтопокривна. Родом із тропічних областей Південної Африки. У роботах Карла Фрідріха фон Ледебура в описі квітки фігурує назва сцилу. Ще його називають ледебурією.

Як і всі цибулинні, зручний для квітника – легко розмножити, пересадити, цибулини можна деякий час зберігати, не висаджуючи, займаючись пошуком гарного вазону, капшо. Можна його вирощувати як на підвіконні, так і саду.

Листя у нього довгасті, овальної форми, загострені. Пластини великі – від 10 до 20 см. Висота куща до 15 см. Поверхня гладка, різноманітних відтінків зеленого, що залежить від сорту та інтенсивності освітлення.

На поверхні можуть бути плями або смужки темніші або світліші, ніж тло. Вони можуть зникати або змінювати свій відтінок при зміні світлового дня, променевого спектра, напряму та концентрованості променів.

Цвітіння тривале. Довжина квітконіжок в середньому вдвічі більша за висоту куща, до 30 см. Стебло у них щільне, забезпечує тривало вертикальний зріст. Але якщо їх не зрізати, вони перетворюються на повзучий берізок.

Там формуються суцвіття із зібраними в колос чи пензель спочатку кулястими квітками. Поступово стає помітно безліч загострених пелюсток.

Бутони у кожному суцвітті розпускаються по черзі, від основи колоса до його верхівці. Можуть бути білого кольору із сірим, кремовим або рожевим відтінком. За дотримання правил вирощування дріміопсис може цвісти 7-8 місяців безперервно.

Коренева система представлена цибулинами з коричневими лусочками. Це багаторічна кімнатна рослина. Також у дріміопсису високо розвинена адаптивна здатність. Він здатний витримувати зниження температури до +8 градусів, незважаючи на тропічні коріння. Але це максимально допустима цифра. Деякі його різновиди скидають листя на зиму, поринаючи в сплячку, інші немає.

Популярні сорти

Вибирати різновид слід, орієнтуючись на зовнішні особливості, тому що саме в цьому головна відмінність, а догляд у кімнатних умовах має на увазі дотримання одних і тих самих правил.

Фото дріміопсису, популярних сортів, допоможуть визначитись. Краще орієнтуватися на них, оскільки доросла квітка, що купується, може не виявляти деякі важливі ознаки через збереження залежності з сезоном, змінами в навколишньому середовищі, нестачі світла або його високої інтенсивності, що використовується для вирощування грунту.

Найпопулярніші сорти:

Плямистий дріміопсис

Листя салатового кольору з темно-зеленими круглими плямами. Квіти з'являються навесні і до осені можна милуватися химерними злегка вигнутими стрілами з жовтувато-бежевими пелюстками. Рослина чутлива до зміни сезонів. До зими скидає частину листя, сповільнює зростання.

Дріміопсис кірка

У цього сорту листя набагато більше, ніж у плямистого дріміопсису. Стебло непомітне. Пластина світло-зеленого кольору із синьо-сірим відтінком. Оздоблена густо розташованими темними плямами неправильної форми. Цвітіння також починається навесні і триває літо. Пелюстки у суцвіттях ніжно-рожеві.

Смугастий варієгатний дріміопсис

Листя розташоване на довгих стеблах. У них яскравіше забарвлення. На жовто-зеленому фоні багато білих, кремових, карамельних смужок по всій довжині. Також є вишневого кольору смужки.

Дріміопсис пурпурний

Листя має схоже з дріміопсисом кірка забарвлення, але у неї інша форма і переплутати ці два сорти неможливо. Вони абсолютно різні, при однаковому забарвленні. У пурпурового дріміопсису листя розташоване на довгому стеблі. У них овальна листова пластина, менш довгаста. Квіти кремово-білі.

Як дбає про квітку в домашніх умовах

Доглядати в домашніх умовах за дріміопсисом нескладно. Потрібно дотримуватися ряду правил, але завдання це легке. У кімнаті, де буде квітка, температура повітря повинна бути від +22 до +25 градусів.

Йому потрібно багато світла, щоб особливості фотосинтезу, чарівні плями та смужки були види. Краще поставити його на вікно, розташоване з південного боку будинку або проводити досвітлення.

Як і всі кімнатні квіти, дріміопсиси не люблять протягів, але якщо в приміщенні прохолодно, це не стане проблемою. При температурі +18 відмінно себе почуватиме квітка. Однак за +15 може сповільнитися зростання. Він скине листя, порине в стан зимової вегетації.

На початку весни слід збагатити ґрунт у вазоні добривом для цибулинних кімнатних квітів, щоб смугастий, плямистий, пурпуровий дріміопсис або дріміопсис кирка випустив стріли з квітами.

Важливо знати, як правильно поливати квітку. Рідина необхідно лити по краях вазону, уникаючи її намокання. Проводиться полив раз на 5-7 днів. Обприскування можна проводити за правилами вирощування в домашніх умовах. Але це необов'язково. Дріміопсис байдужий до змін вологості повітря.

Ґрунтова суміш із дерну, листяної землі та піску ідеальний варіант для вирощування. Можна не хвилюватися особливо про те, що поживних речовин йому не вистачатиме або про те, що може бути пошкоджена частина цибулин через утримання вологи або недостатнього надходження повітря.

Розсаду одержати можна, проростивши насіння. Дріміопсис здатний формувати велику кількість дочірніх паростків з окремими цибулинами. Також отримати розсаду можна живцюванням.

Імунітет у цієї рослини добре розвинений. Йому не страшні найпоширеніші шкідники кімнатних квітів. Проте він може постраждати від грибкових суперечок, які іноді залітають у приміщення з повітрям. При дуже частому поливі, плюсовій температурі повітря населення може прокинутися, почати рости, заразити його. Небезпеку для дріміопсисів є коренева гниль, червоний опік.

Фото Дріміопсису