Пасифлора (100 фото): особливості догляду за кімнатною квіткою, полив, пересадка, розмноження

Детальний огляд цікавих фактів про кімнатну рослину пасифлора. Покрокова інструкція, як доглядати квітку, багато фото, особливості поливу, пересадка, розмноження.

Рослина пассифлора завезено на територію нашої країни із тропіків. Ця екзотична рослина приваблює квітникарів багатими квітами та простим зовнішнім виглядом. Цією квіткою можна прикрасити та сильно змінити інтер'єр приміщення. Ще ця рослина здатна принести неабияку користь своїм господарям.

Вам пропонується подивитися різні фото пасифлори, які допоможуть вам у виборі відповідної рослини. Надалі розповіді статті докладно розповідатиметься про догляд за квіткою в умовах будинку.

Опис

Пасифлора відноситься до трав'янистих рослин. Ще вона представляється, як вічнозелений кущ з ліанами, що простягаються. Нерідко згадується інша назва – страстоцвет. Він буває, як однорічною, так і багаторічною зеленою рослиною.

Опис квітки наступне:

  • пагони насадження мають деревну форму;
  • Листя володіє темним, зеленим кольором. Поділяються на часточкові чи цілісні види. На стеблах рослини зацвітають великі пазушні квіти. Виглядають вони на зразок гострої зірки, з яскравим, кольоровим забарвленням;
  • у поперечнику квітка зростає до 10 см;
  • Квіти складають п'ять пелюсток, у чашок їх така ж кількість. Лист, що покриває, має великий розмір. Центральна частина квітки влаштована у вигляді зав'язі з трьома приймочками. Навколо зав'язей пасифлори знаходяться п'ять тичинок з великими пильовиками;
  • Пасифлора відома своїм прекрасним ароматом, але більшість видів незабаром в'яне. Час цвітіння страстоцвета посідає липень. Утворення рослиною суцвіть відбувається до половини осені;
  • плоди з'являються незабаром після викидання кольору. У довжину можуть досягти 6 див.

Ліани з пишним кольором мають ще одну рідкісну особливість.

Плоди цієї екзотичної рослини можна їсти. Це та сама тропічна маракуя, яка неважка для вирощування в домашніх умовах.

Розмір плодів буває різною. Найбільші екземпляри в діаметрі можуть бути до 15 см та їх вага сягає 2 кг. В окремих сортів плід може потягнути на 5 кг. Квітники облюбували пасифлору за її невибагливість у догляді та чудовий вигляд.

Вибір горщика та ґрунту

Для пасифлори догляд у кімнатних умовах передбачає вибір стійкого вазону невеликих розмірів, краще фарфоровий, світлого відтінку. Ліана любить промені сонця, а в чорному вазоні її коріння зазнає перегріву.

Вибір наступного вазону повинен перевищувати попередній всього на 2-3 см. Якщо до цього не прислухатися, то у більш-розмірному вазоні рослина почне збільшувати кількість коренів та зеленої маси, а кольору буде мало.

Ґрунт для страстоцвіту неважко знайти у квітковому магазині або можна приготувати своїми руками.

Для цього в рівних пропорціях поєднуються:

  • Дерн;
  • Торф;
  • пісок;
  • листовий ґрунт.

Усі складові проходять дезінфекцію та ретельно змішуються. На дно вазону вистилається дренаж, що складається з гальки, шматочків цегли, керамзиту, потім шар грунту, на який укладається зелений кущ. Коріння з боків і зверху посипаються підготовленою землею та поливаються водою.

Умови для пересадки

Ліану радиться пересадити навесні після проведення обрізки.

Обрізка пагонів робиться на 1/3 їхньої довжини.

Молодші рослини потрібно садити в новий вазон з приходом чергової весни, а зрілі насадження вимагають цього разу на 2-3 роки. У міру дорослішання культури воно менше вимагає пересадження. Прийде час, коли вистачить зміни поверхневої кулі ґрунту у вазоні на свіжішу землю.

Догляд у домашніх умовах при розсадженні вимагає визначити колір коріння та пружність. При виявленні загнилих або порушених корінців їх потрібно відрізати чистим та знезараженим інструментарієм.

Щоб не дати хвороби розосередитись, потрібно відрізати з урахуванням 2 см здорової ділянки. Місця зрізів обробляються марганцівкою.

Посадка саджанцями та насінням

Не радиться надто заглиблювати паросток у ґрунт при посадці, адже це затримає підростання квітки. Потім потрібно накрити відросток, наприклад невеликою банкою. Ще можна змайструвати маленьку тепличну арку. Забирати її потрібно лише через два тижні після посадки рослини. Рекомендується один раз за 7 днів робити рослині провітрювання.

Якщо з'явилося бажання посадити пасифлору із насіння зібраних зі своєї рослини, тоді потрібно зрозуміти, що у нещодавно зірваних схожість 30%, а у торішніх 1-2%, тому краще купити насіння у спеціальних магазинах.

Початок весни – це найкращий час для сівби. Перед засіванням насіння роблять скарифікацію, цією дією порушується тверда оболонка і паросток зможе прорости швидше. Для цього можна скористатися дрібним наждачним папером.

Далі потрібно взяти маленький посуд, укласти в них насіння і залити їх молоком. Іноді можна брати сік апельсину. Ті насіння які спливуть, вибраковуються, тому що вони не зможуть прорости. Коли насіння наситили рідину їх потрібно всунути в приготовлену і мокру землю.

Після посадки ємність накривають склом або плівкою та переставляють на залитий сонцем підвіконня. Відповідна температура для вирощування дорівнює +22-25 градусів. Накриття забирається при виявленні в ємності ніжних проростків. Для зміцнення рослини воно пересідає в новий ґрунт.

Рекомендується зробити відразу після утворення перших листків. Такий метод дає результати через довгий період, адже проростки можуть з'явитися через рік після сіяння.

Температура та волога

Виникає питання, як поливати квітку? Періодично радиться оббризкувати рослину водою з температурою + 20-27 градусів. У зимовий час кімнатній рослині необхідний цей догляд у теплому приміщенні, і якщо повітря в кімнаті пересушене.

Для збільшення вологості на підставку вазону укладають спеціальні елементи. Тут нагоді будь-який пористий матеріал, наприклад, намочений керамзит або торф.

Потрібно домогтися того, щоб дно вазону не торкалося рідини. Якщо в повітрі виявиться нестача вологи, це може викликати багато хвороб. Це може спричинити і опадання кольорів.

Влітку квітка краще вирощується при температурі від +20 до +27 градусів. Взимку страстоцвіт добре переносить прохолоду і утримується при температурі від +13 до +18 градусів.

Місцезнаходження та освітленість

Кімнатні квіти пасифлора люблять багато світла. Вони чудово підростатимуть і радуватимуть красивими квітами при яскравому світлі сонця. Їм слід підбирати вікна, що виходять на південний схід або південний захід.

Вікна, що виходять на південь, виявляться найкращим вибором, якщо простежити, щоб промені надто активного сонця не потрапили на юні та незміцнілі листки насадження. Зрілій рослині сонце не принесе шкоди. Він навіть потребує яскравого сонячного освітлення.

Пасифлору при кожній нагоді варто переносити на відкрите повітря, де велика кількість світла.

Дана культура зможе рости перебуваючи в тіні, але через це не даватиме кольору.

Властивості, що приносять користь

Терапевтичний вплив цієї квітки відкрито давно. Його коріння не має лікувальної дії, а в хід йдуть надземні його частини. Їхню заготовку роблять під час цвітіння і добре висушують на вулиці.

Лікувальні засоби, виготовлені на основі листів, пагонів та кольору, застосовуються в медичних цілях та у побуті. Одні препарати зменшують подразнення, інші збільшують витривалість, потенцію та покращують запам'ятовування. Їх застосовують для лікування від пристрастей до алкоголізму та наркоманії.

Сироп призначається при підвищеному тиску, а настоянка забирає безсоння, вегетативні порушення, покращує сон. Побічних ефектів та звикання до ліків на основі пасифлори не виявлено.

Фото кімнатної рослини Пасифлора