Калізія (140 фото): правила догляду в домашніх умовах, види, пересадка, полив, підживлення

Огляд цікавих фактів про походження кімнатної рослини. Багато фото, інструкція з догляду в домашніх умовах, як і коли поливати, вибір горщика, підживлення.

Гість із Півдня Америки, який також росте в її центральній частині, із родини Коммелінових. Для квітки калізію корисні велика кількість вологи і затінення. Для субтропічного клімату та субтропіків це ідеальне місце. Цю рослину відносять до вічнозелених та багаторічних. Крім того, його можна зустріти на островах Антилії.

Барвисті фото колізії звертають на себе любителів екзотики. Грецька назва означає подвійне слово. Це «квітка лілії» та «краса». Хоча він абсолютно не має жодного відношення до лілії. Швидше за все, йому близькі дванадцять домашніх родичів видів.

Коротко про головні особливості

Для кімнатних квітів калізію характерний невеликий термін цвітіння. Зазвичай такий факт можна побачити наприкінці літа, а частіше за перші два-три тижні осені. Йому сприятлива невелика затіненість. Можна висвітлити його легким освітленням яскравим та розсіяним.

Навесні або влітку для рослини калізія зазвичай потрібна температура не нижче двадцяти і не вище двадцяти чотирьох градусів. Взимку та восени досить шістнадцяти чи вісімнадцяти. Тільки умови, коли в приміщенні нижче чотирнадцяти для нього шкідливі.

При догляді в домашніх умовах квітку треба поливати відразу після того, як просохнуть верхні шари грунтової суміші. Взимку квітку можна поливати після просихання на третину від поверхні.

Вологість повітря повинна постійно підтримуватись досить високою. Для цього застосовується розпилювач вологи. Їм досить часто треба проводити обприскування листочків.

Квітень та жовтень час для добрива. Досить робити це один раз на два тижні. Інший період квітка не потребує мінеральних добавок.

З листопада до березня настає період відпочинку.

Молоді відростки треба пересаджувати щороку. Для дорослої рослини така процедура повинна проводитись рідше. Це може бути один раз за два роки чи три.

Для розмноження застосовуються відведення. Можна для цього скористатися живцями або поділити коріння.

Коли щось проводиться неправильно в процесі залицяння або умови не зовсім підходять для чагарника, зовнішній вигляд про це скаже сам.

Шкідливість рослині зазвичай можуть завдавати або трипси, або кліщі (павутинні). Крім того, воно зовсім «не виносить» тютюнового диму.

Основні особливості

Для домашніх умов зазвичай віддають перевагу вмісту одного з чотирьох видів рослини:

  • витончений;
  • у вигляді «човни»;
  • «золотий вус» або просто запашний;
  • Повзучий.

Всі вони можуть цвісти вдома, але в основному їх культивують як рослина, що прикрашає приміщення як ампельну культуру. Для кожного виду наводиться окремий опис квітки.

Переважний догляд

Для того щоб рослина добре себе почувала і мала гідний «зовнішній» вигляд, слід дотримуватися деяких основних правил вирощування в домашніх умовах.

Потреба рослини у світлі зводиться у необхідності забезпечити його наскільки можна яскравим і розсіяним варіантом освітленості. Прямих променів варто уникати. Для цього можна розмітити свій кущик трохи далі від віконного отвору.

Кухня для «вибагливого» до різноманітних запахів та диму тютюну для рослини взагалі неприйнятне приміщення. Найкраще кімнату регулярно провітрювати, а у теплі дні виставляти на вулицю чи лоджію.

Такий чагарник цілком послужить окрасою не лише дачного чи домашнього приміщення, а й офісного простору. А ось протягів треба уникати. Вони ще небезпечніші, ніж застояне в приміщенні повітря.

Відповідна температура становить інтервал від двадцяти градусів до 24. Взимку цілком достатньо шістнадцяти градусів, але ніяк не чотирнадцяти. Квітка абсолютно не пристосована до холоду та різкої зміни температури.

Правильний полив та пересадка

Як потрібно поливати квітку? Найкраще скористатися для цього м'якою водою кімнатної температури влітку та навесні. Зволоження субстрату в горщику треба проводити після того, як верхній шар просихає. Взимку і в холодну осінь полив проводиться не так часто. Крім того, вода повинна не потрапляти в середину квітки, тому що це може викликати процес загнивання.

Тропічне походження колізії потребує певних вологих характеристик. Вони мають бути вищими. Це важливо особливо дотримуватися під час роботи приладів опалення взимку та в спеку року. Така процедура може проводитися за допомогою розпилювача вологи вручну або за допомогою спеціально призначеного для цього побутового приладу.

Починаючи з квітня, необхідно підгодовувати рослину. Одного разу на півмісяця буде достатньо. Після жовтня підгодівля не потрібна. Для такої процедури найчастіше користуються звичайним комплексом для рослин із мінеральними добавками.

Раз на рік варто приділити час для пересадки молодих кущів. Пізніше у міру його зростання та розвитку це проводиться один раз за три (два) роки.

Вибираючи нову ємність, варто врахувати розмір. Ідеально підібрати її більше, міліметрів на двадцять. Тоді квітка матиме достатньо місця для розвитку.

Кущ просто перевалюється на місце. Порожнеча заповнюється новою сумішшю ґрунту з пісочком, дерном та перегноєм. Пропорція складає 1х1х1х1. Після цього кущ заливається водою.

Для багатьох любителів квітництва необхідність у пересадці видається непотрібною. На їхню думку, набагато простіше скористатися для вирощування нової квіточки звичайним живцем старої рослини. Особливо це актуально за сильного оголення низу. Якщо догляд протягом усього часу був правильним, такого не станеться.

Як проводити розмноження

Для цього можна вибрати будь-який час на рік. Способи абсолютно такі ж, що і у плющових видів рослин. Це може бути хойї чи традесканція.

При живцювання зрізається верхня частина розміром три або чотири вузлики, які поміщають у ємність з водою. Коли коріння виростуть, кущ пересідає у ґрунт. Для пишних форм знадобиться наявність у горщику порядку кількох живців.

Можна скористатися більш простим методом із відведенням. Навіщо його просто прикопують біля «батьківського» чагарника.

Фото казилії