Аглаонема: опис кімнатної рослини, види, сорти, посадка, догляд, розмноження, полив, фото

Огляд цікавих фактів про кімнатну рослину аглаонему. Фото, правила догляду, інструкція правильного поливу, як пересадити, вибір горщика і багато рекомендацій від флориста.

Аглаонема вважається кімнатною рослиною і тому її можна вирощувати і доглядати за нею вдома, вона добре цвістиме, а значить частіше даватиме плоди.

Про рослину

Налічується від 20 до 50 видів рослин ароїдного сімейства. З грецького аглаонема перекладається як блиск, тичинка. Ці рослини дають своє коріння в основному в тропіках, вологих рівнинах. Широкого поширення набуло в Індії, Новій Гвінеї.

Дана рослина вічнозелена, має стебла прямі, а деякі види мають стовбур, що гілкується. Короткі стебла зазвичай є у дорослих аглаонем, у молодих він майже непомітний.

Листя відрізняється щільністю, візерунчасте, жилка у них виступає внизу листя, колір залежить від сортів. Початок біло-зеленого відтінку. Початки мають тонку структуру, циліндричну форму. Плід це ягоди, зазвичай соковиті оранжевого кольору, рідко зустрічається білий, ягоди довгасті і містять одне насіння. Їхнє дозрівання відбувається від 6 до 8 місяців.

Рослина аглаонема можна ставити в приміщеннях як декорацію, температура приміщень повинна бути помірною.

Як виростити вдома

Аглаонему вирощувати в домашніх умовах потрібно, знаючи низку деяких особливостей. Розглянемо кожен із них по порядку.

 1. Освітлення має бути яскравим, але тінь повинна бути присутньою для рослин, що мають один відтінок.

 2. Температура в приміщеннях не повинна перевищувати влітку 20 градусів і не нижче 18 градусів.

 3. Як провести полив рослин правильно – багато влітку, а скорочують полив взимку. Надмірно зволожувати не варто.

 4. Обприскувати рекомендується кімнатною температурою водою, у зимовий час повітря рекомендують залишати зволоженим.

 5. Підгодовувати добривами органічного походження, в осінню та зимову пору року підживлення не проводять.

 6. З вересня по лютий у рослини настає спокій, поливати регулярно і не проводити підживлення.

 7. Пересаджувати навесні, а молоді рослини щороку.

 8. Розмножуються навесні року.

Як доглядати

Догляд за кімнатною рослиною передбачає, що аглаонеми виросли в тропіках, у лісах, де півтінь, адже вони добре виносять її, тому треба оберігати її від сонця, температура від двадцяти до двадцяти п'яти градусів.

Поливати навесні року і в літню, коли підсихає шар субстрату, в осінню і зимову пору року поливають через один, два дні. Рекомендується поливати не холодною водою, небезпека рослин включає 2 фактори: якщо перезволожити та пересушити землю. З підручних засобів мати дренаж, щоб добре доглядати в домашніх умовах.

Мало зволожене повітря деформує листочки, ті погано розгортаються, відбувається посух країв, необхідно простежити, щоб вода не торкалася місця, у якому розташована аглаонема.

Обережно варто обприскувати в осінньо-зимовий період, якщо помітно температура повітря стала нижчою. Підживлення слід проводити кожні 2 тижні з весни до літа, крім зими.

Рекомендації

Сухе повітря псує листочки, тому слід стежити за рівнем зволоженості в приміщенні. Холодне повітря теж негативне для аглаонеми, необхідно уникати протягів.

Опік безпосередньо від сонця дуже шкідливий, краще прибирати подалі від сонця в тінь, після остигання, обприскати.

Щоб забезпечити хороше зростання і щоб листочки не були бурими, потрібно приділити увагу як воно обприскується, не м'яка і не тепла вода не користь, щоб вода не була занадто холодною, варто її відстоювати для забезпечення м'якості води.

Потрібно мати на увазі, що аглаонема отруйна.

Слід знати, що розмноження насінням ефективніше, через нього плоди червоного яскравого кольору запилювати не потрібно. Живцювання потрібне для омолоджування аглаонем, живці укорінюються в теплому грунті, при цьому повинна бути хороша пухкість субстрату.

Види

Усього існує 6 видів даної рослини, серед них є: аглаонема змінена, аглаонема помірна, аглаонема мінлива, блискуча аглаонема, ребриста, розписна, довгастолистна, розглянемо по порядку ці види.

Аглаонема помірна чи скромна

Сталося з тропіків, гірських вершин, де є лісові краєвиди. У довжину досягає до 50 см, має стволик, у якого гілки розгалужені, листочки овальної форми довжиною до 20 см, ширина до 9 см, зверху гострі, кількість жилок коливається до 5 штук, переважає рівний зелений колір. Має червоного кольору плоди.

Аглаонема змінена

Аглаонема змінена (друга назва аглаонема мінлива), які широко застосовують для декору кімнат і приміщень.

Сталося з Філіппін, Індонезії, рослина має пряморослі стебла до 150 см, листя до 30 завдовжки. Складається з 3 до 6 квіток аглаонеми. Плодом є червона ягода, завдяки якій ця аглаонема має закінчений декоративний вигляд.

Аглаонема блискуча

Аглаонема блискуча – походить з Тайланду, росте в основному там, де ліс, де рівнини. Стебла мають довжину до одного метра. Колір листя зазвичай зеленого кольору, темного відтінку, що блищать, довгастої форми. Опис квітки: 2-5 квіток, переважає білий колір, 6 см довжина качана.

Аглаонема ребриста

Аглаонема ребриста – сталося у лісових краєвидах Малайзії. Рослини ростуть низько, у початку основи гілкують. Овальної форми листя, причому не як у попередніх видів стандартної форми, а мають навіть форму яйця.

Аглаонема розписна

Аглаонема розписна – сталося у лісах Борнео. Коливається зріст до 60 см, стовбур має гіллясту структуру, листя значно покриває пагони, вони мають вигляд і форму фігури еліпта, досягають до 20 см на зріст, 5 см завширшки, кольори в основному темні та зелені, сірі бляклості присутні, великі. Опис плоду: коричневий.

Аглаонема довгастолистна

Аглаонема довгастолистна – сталося в лісових пейзажах Філіппін, Пінанг. Колір значно темний, великого розміру до 30 см, присутні до 20 см живця. Малюнки є на такому листі, найчастіше мають колір сірого каменю і срібла.

Як поливати

Як і було сказано вище, потрібно стежити за поливом та підживленням. Навесні та влітку квіти рясно поливаються, а взимку полив скорочується.

Спекотним літом протирати від пилу і не забувати обприскувати регулярно, стежити, щоб не утворювався застій води.

Як пересаджувати аглаонему

Достатньо займатися пересадкою один раз на три роки, часто це робити не варто. При цьому можна змінювати верхній шар ґрунту, якщо він вас не влаштував, але робити це потрібно дуже акуратно, щоб не зіпсувати рослину.

Якщо ви зважилися зайнятися пересадкою аглаонеми, то ось вам такі поради:

 • потрібно мати в арсеналі землю, підійде листова, верховий торф, перегній та пісок;
 • якщо ви запаслися дренажем, дуже добре, потрібно почати саме з нього, для початку дренаж лягає в горщик, при цьому коріння необхідно випрямити вниз і присипати заздалегідь викладеним ґрунтом.
 • полити водою
 • На самому початку після пересадки заборонено виставляти рослину на сонці, може вийде опік, та й звичайно для аглаонеми це шкода, варто закрити вікно, що тюлью або тюллю, особливо в спеку.

Фото кімнатної рослини Аглаонема