Опунція (135 фото): догляд за рослиною в домашніх умовах, фото, цвітіння, полив, пересадка

Опис кімнатної рослини опунція. Багато фото, правила вирощування та догляду, пересадка, розмноження, цікаві факти, види, походження та корисні властивості.

Поряд з іншими видами кімнатних квітів, кактуси набули великого поширення. У тому числі рослина опунція. Воно належить до цілого класу кактусових. Їхня Батьківщина — Мексика та Індія. Є ця культура і в Австралії, а також у південній частині Криму.

Опунція досить вибаглива, оскільки звичні для неї умови – субтропіки. У процесі догляду в кімнатних умовах, при вирощуванні культури варто дотримуватись кількох важливих і цілком прийнятних правил.

Опис Опунції

Цей тип кактуса має дуже незвичайну форму. Листочки опунції більше схожі на закруглені вушка, незвичайна і форма стебел рослини. Цей тип кактуса здатний досягати 4-метрової висоти. Але це у природно-природному кліматі.

При вирощуванні в домашніх умовах цей кактус стелиться по землі та виростає невисоким. Коренева система Опунції досить сильна. Вона розростається як далеко вглиб ґрунту, так і на всі боки.

В описі квітки цього виду кактусу фахівці відзначають його дуже красиві пагони та рясно цвітіння рожевим, червоним або жовтим тоном. Опунція дає плоди із насінням.

Ці фрукти вважаються їстівними. Вони м'які, дуже м'ясисті, соковиті, садкі та корисні, але вкриті дрібними колючками. Тому торкатися кактусу без захисту небажано. Шипи миттю вп'ються в шкіру і завдадуть болю.

Корисні властивості Опунції

Незважаючи на те, що ця кімнатна рослина, вчені відзначають низку її корисних якостей. У плодах Опунції міститься велика кількість вітамінів та амінокислот, дуже корисних для організму людини.

Наприклад, весь набір мікроелементів, у тому числі вітаміни групи В, а також ретинол, Е, С, є в соку рослини. Кальцій та глюкоза містяться в плодах та витяжках соку стовбура.

Люди із захворюваннями на діабет, або ЦНС з успіхом застосовують засоби, створені на основі Опунції. Але не тільки в медицині використовують дуже корисні плоди та сік стебла.

Дуже затребувана Опунція у косметології та побуті. Наприклад, із соку роблять не тільки косметичні лосьйони та креми, а й клей, засоби для чищення.

Види Опунції

По фото опунції варто оцінити всю красу та унікальність цього виду кактусів. Її видів дуже багато, не менше 300. Найбільш поширені:

  1. Опунція Бергера. Невеликі незграбні кактуси яскраво-зеленого кольору.
  2. Опунція інжирна – індійська. Найвідоміший тип Опунції, який вирощує величезну кількість квітникарів. Рослина буває досить високою – до півметра, товщина стовбура досягає 10 см. Цей тип кактуса їстівний, але плоди в домашніх умовах повноцінно не розвиваються.
  3. 3. Опунція дрібноволосиста. Батьківщина її – Мексика. Кущ дуже красивий, часто в'ється, стебла з ареолами.
  4. Опунція бразильська. Її листя дуже м'ясисте і насичено зеленого тону. Квіти опунція цього виду виглядають досить привабливо та унікально.

У пошані у квітникарів Опунція звичайна. За нею догляд у домашніх умовах невимушений і вважатимуться, що класичний. Головне застосовувати наявні методики утримання, і кактус радуватиме своєю красою довгі роки.

Чи потрібно опунції багато освітлення?

Світло ця рослина любить, тому ставити культуру необхідно ближче до вікна та забезпечувати їй розсіяне світло. У південній частині будинку або квартири в літній період бажано почекати з розміщенням квітки на вікні, а поставити її на тіньовий бік, подалі від прямих сонячних променів.

Оптимальний полив Опунції

На питання про те, як поливати квітку, спеціалісти одноголосно відповідають – не заливати. Важливо пам'ятати, що вода має бути кімнатної температури, але в жодному разі не холодною або гарячою. Поки що літо, кактус можна поливати по разу на тиждень. Взимку та в осінньо-весняний період – до одного разу на місяць. Листки слід обприскувати теплою водою раз на 10 діб.

Температурний режим

Опунції потрібно багато тепла. Влітку вона добре почувається при температурі навіть вище +35 градусів. Взимку бажано забезпечити культурі рівень температури трохи більше +15 градусів.

Квітникарі помічають, що опунція чудово розвивається і в період температурних перепадів, а також при екстремально низьких або високих значеннях термометра.

Ґрунт для Опунції

Знадобиться стандартного типу ґрунт, який підходить для всіх видів кактусів. Якщо опунція вікова, варто застосовувати землю з великим вмістом компосту та золи, а також піску та глини. Торф використати не рекомендовано.

Підживлення Опунції

Удобрювати цей кактус потрібно, але фахівці рекомендують робити це під час активного зростання – навесні. Підгодовувати можна і влітку, до глибокої осені. Лише в зимовий період слід зробити перерву, давши відпочити рослині і насититися принадами спокою.

Пересадка Опунції

Пересаджувати рослину не варто надто часто. Квітникари рекомендують робити це за необхідності. Особливо це стосується вікових кактусів.

Коли виникла потреба пересадити квітку, бажано дочекатися весняного періоду, перемістивши рослину в сухий грунт. Після цього поставити в тінь на пару тижнів і поливати тільки через 10 діб після пересадки. Обов'язково при цьому використовувати дренаж та всі типи ґрунту в однакових пропорціях.

Цвітіння Опунції

Найчастіше цей процес починається навесні і триває до середини літа. Однак у перші роки життя квітки бутонів очікувати не варто. Їх видасть не раніше третього, а то й п'ятого року свого успішного процвітання.

Якщо і вікова рослина не тішить своєю пишністю, не слід зневірятися. Бажано дотримуватися всіх правил догляду і опунція обов'язково зацвіте.

Розмноження Опунції

Цей кактус розмножується або насінням, або живцями. Частіше і простіше робити це живцюванням. Найздоровіші відростки відщеплюють у весняний період і підсушують, а потім висаджують у пісок на 2-3 мм завглибшки.

Коріння паростків дає досить швидко, буквально протягом тижня. Після цього потрібно пересадити їх у грунт. Важливо підготувати гідний ґрунт для нових пагонів та забезпечити їм гідні умови утримання та поливу. Не варто заливати рослини. Кактуси дуже не люблять надлишок вологи.

Фото опунції