Аденіум: догляд у домашніх умовах, полив, підживлення, пересадка, фото, розмноження

Цікавий огляд для початківців, з фото та описом процесу догляду за кімнатною рослиною аденіум. Цікаві факти, види, розмноження, пересадка, полив, підживлення.

Пустельна троянда – рослина із сімейства туїнових (Apocynaceae). У природі зустрічається на Аравійському півострові та в Африці, де виростає до 3 м заввишки. Фото такого аденіуму можна знайти в Інтернеті.

У Росії ця рослина маловідома, але її можна купити у садових центрах. З кожним роком воно стає все більш популярною кімнатною рослиною. Троянду пустелі дуже часто називають аденіумом.

Рослина аденіум – це один із найцікавіших сукулентів, які можна вирощувати вдома.

Троянда пустелі – опис

Опис квітки представлений простою, доступною мовою. Троянда пустелі – сукулент. Завдяки своїй структурі він має здатність накопичувати воду. Створює товстий ствол, значно ширший унизу.

Найчастіше рослина має форму невеликого деревця (так зване дерево бонсай), виростає приблизно до 50-70 см. Стебла міцні та масивні, з м'ясистим спіралеподібним листям.

Троянда пустелі починає цвісти навесні, а закінчує у вересні. Квіти аденіуми великі, одиночні, радіальні, трубчасті, білі, рожеві чи пурпурові. Квіти ростуть на стеблі пучками, утворюючи грона, залишаються на рослині дуже довго.

Отруйні властивості

У стовбурі, стеблі та листі рослини міститься сік – він дуже отруйний як для людей, так і для тварин (вживання в їжу будь-якої частини рослини може призвести до смерті!). Це варто враховувати, перш ніж вирощувати аденіум у домашніх умовах. Також потрібно убезпечити себе перед роботою з цією рослиною, а потім ретельно вимити руки з милом.

Аденіум слід тримати у недоступному для дітей та тварин місці.

Вимоги до вирощування

Троянда пустелі вимагає яскравого, теплого та сонячного місця. Ідеальний для аденіуму – проникний, легкий, родючий ґрунт, який призначений для сукулентів.

Як поливати квітку? Рослина вимагає помірного поливу, має водонакопичувальну здатність і витримує тривалі періоди посухи. Цілком не переносить перезволоження та падіння температури нижче 10 градусів за Цельсієм – це може призвести до повної загибелі рослини.

Правильно политий аденіум має твердий та гнучкий стовбур. З іншого боку, коли він стає зморшкуватим та м'яким, це означає, що йому не вистачає вологи.

Троянда пустелі – догляд

Щоб аденіум радував квітами щороку, варто вносити добрива багатокомпонентними добривами для кактусів та сукулентів у період росту та цвітіння (березень-вересень). Не варто забувати про дренаж у горщику у вигляді щебеню або керамзиту. Отвори в горщику полегшать відведення води і запобігають застійу.

Розмножують пустельні троянди посіяними навесні насінням або весняними живцями. Всі процедури догляду слід проводити в рукавичках, так як сік, що міститься в рослині, може викликати подразнення шкіри.

Чи слід обрізати аденіум

Догляд у домашніх умовах не такий складний, як може здатися на перший погляд. Аденіум також не вимагає обрізки, хоча як лікування це непоганий варіант.

Якщо хочеться виправити його неправильну форму або надати йому форму бонсай, навесні можна обрізати верхівки пагонів, завдяки чому він краще розгалужуватися.

Однак обрізку слід проводити в рукавичках, тому що тканини рослини містять токсичний сік, який може дратувати шкіру і при попаданні в очі чи рот викликати алергію чи інші проблеми.

Зимівка

Восени поступово слід готувати пустельну троянду на період спокою. Потім припиняють вносити добрива, полив зводять до мінімуму, а горщик із рослиною переносять у світле, але прохолодне приміщення (температура близько 12-15 ° C).

У цей період аденіум не потребує спеціального догляду. Зазвичай він не хворіє і не стає жертвою шкідників, тому хімічного захисту не потребує.

Ідеальне розташування аденіуму

При догляді в кімнатних умовах аденіум потребує гарного сонячного та світлого місця. Влітку його можна розмістити на сонячному балконі або на терасі, захищеній від вітру. Взимку найкраще почувається в прохолодному і темному приміщенні. Саме тоді полив обмежують. Варто садити в легкий субстрат, бажано суміш ґрунту з піском, гравієм та перлітом.

Троянда пустелі – композиція

Завдяки тому, що аденіум формується на бонсай він може прикрасити як невелике підвіконня, так і велику терасу. Це ідеальне тло для невеликих рослин.

Листопад аденіуму

Це нормально, коли його листя опадає восени. Аденіум готується до переходу в період спокою, який дозволить йому повторити цвітіння наступного року. Під час відпочинку його слід перемістити в прохолодне та темне приміщення та обмежити полив.

Проблеми у вирощуванні

Як і багато інших кімнатних рослин, у темному насадженні аденіум погано цвіте. Занадто інтенсивний полив може призвести до загнивання коріння. Троянда пустелі може бути уражена борошнистим червцем і павутинним кліщем.

Що треба, щоб зацвів

Аденіум також не цвістиме, якщо не забезпечити йому період відпочинку та достатнє освітлення протягом вегетаційного періоду.

Він також може не цвісти або навіть загинути, якщо його перезволожити, передобрити або переохолодити (він не переносить падіння температури нижче 10°C).

Як пересадити та розмножити

Не варто нехтувати трояндою пустелі. Тільки коли коренева грудка розростеться над ґрунтом, навесні пересаджують аденіум у новий проникний субстрат, бажано призначений для сукулентів та кактусів.

При аматорському вирощуванні аденіум можна відтворювати двома способами. Перший – отримати молоді рослини з живців пагонів, зібраних під час весняної обрізки та укорінених у воді чи вологому субстраті.

Другий спосіб – розмножити рослини насінням. Сіяти насіння на горщики, наповнені вологим субстратом для кактусів, помістити його в тепле (близько 22-25 ° C), світле місце і стежити, щоб грунт був постійно вологим, але не перезволоженим.

Коли саджанці підростуть, слід пересадити в горщики і поставити на світле місце. Однак слід пам'ятати, що рослини, отримані з насіння, зацвітуть лише через 5-8 років чи пізніше.

Фото кімнатної рослини Аденіум