Стапелія: правила догляду за рослиною в домашніх умовах, як і коли поливати, фото, цікаві факти

Детальний огляд всіх особливостей та правил догляду за кімнатною рослиною стапелію. Фото, цікаві факти, як поливати, пересадка, вирощування, види, правила розміщення у квартирі.

Рослина Стапелія – це сукулентна рослина, яка зустрічається в роді Stapelia, також відомий як кактуси Морська зірка або квітка падальника.

Походження квітки

Стапелії – низькі багаторічні сукуленти червоного, зеленого чи пурпурового кольорів. Їх легко впізнати по стеблі, поверхні та розгалуженню. Група сукулентів, що належать до цього роду, веде своє походження з південної частини Африки від сімейства молоча Asclepiadaceae. Це один із найбільших квітів у світі рослин, у якого розпускаються бутони через скорочення світлового дня. Рослина відрізняється вкрай неприємним запахом під час цвітіння.

Зовнішній вигляд рослини

Цей сукулент являє собою безлисте чотирикутне стебло із зубчастими краями. Можна описати квітку як екзотичний вид рослини, на якій утворюються привабливі квіти у вигляді зірок

Квіти Стапелії мають подібні характеристики з представниками сімейства хижих у тому сенсі, що вони мають флору, що приваблює комах. Однак вони не є м'ясоїдними і мають тенденцію випромінювати неприємний запах, що відрізняє їх від м'ясоїдних рослин. І хоча це не зовсім кактус, а член групи сукулентних рослин.

Морські зірки – це рослини з м'яким стеблом, з товстою шкірою без шпильок. Стапелія – це декоративна кімнатна рослина, яку легко доглядати, завдяки її яскравим кольорам і сукулентам.

Умови вирощування Стапелії

Ці рослини часто вирощують колекціонери сукулентів і рідко тримають для краси. Поступове вирощування в домашніх умовах Морська зірка як кімнатна рослина ідеально підходить для більшості регіонів світу.

Сорти, що вирощуються як кімнатні рослини, можуть відрізнятися за висотою: маленькі рослини від 1 до 23 сантиметрів, а великі квіти можуть досягати 38 сантиметрів у діаметрі.

Розведення сукуленту

Сукулент досить легко виростити. Квітка легко розмножується насінням або стебловими живцями. Може рости після того, як відмирають квіти та утворюються насіння. Після формування насіння потрібно зібрати та помістити його в тепле місце, щоб полегшити розмноження. Однак легше розмножити рослину живцями.

Це просто зробити:

  • відрізати гострим ножем від сукуленту здорові стебла
  • потім стебло потрібно дати висохнути, перш ніж посадити його в окремі горщики зі спеціально підготовленим ґрунтом для кактусів
  • після висихання стебло поміщається в цей злегка зволожений, але не надто вологий торф, щоб уникнути гниття
  • як тільки вона виросте, варто посадити рослину у звичайний ґрунт, щоб сприяти її повному зростанню та дозріванню

У той же час можна купити кактус Stapelia у спеціалізованому розпліднику або в хорошому саду, якщо потрібна рослина з твердим, соковитим стеблом та гарним зростом. Посадку цього сукуленту слід проводити навесні в неглибокий горщик, щоб дати час для проростання влітку.

Ідеальний ґрунт для рослини – це певна суміш для кактусів з невеликою кількістю ґрунту на додаток до шару керамзиту або шматочків глиняних горщиків на дні для дренажу.

Догляд за рослиною

Рослина вимагає обережного поливу з деякими добривами, щоб підтримувати його зростання та забезпечити необхідними мінеральними речовинами.

Варто переконатися, що Стапелія повністю забезпечена правильною концентрацією добрив та поживних речовин при розмноженні, щоб допомогти їй вирости у зрілу та здорову рослину. Посіяне насіння швидко проростає, хоча для дозрівання їм потрібно близько року.

Найкраще вирощувати їх влітку, а не взимку, тому що вони не можуть рости за температури нижче 10 градусів. Догляд за кактусом у домашніх умовах включає підтримання температури 25-35 градусів на затіненій ділянці після посіву насіння.

Потрібно дозволяти рослинам відпочити взимку через прохолодні температури, а потім вирощувати їх у напівсонячному або сонячному вікні влітку як кімнатна рослина.

Надмірний полив стебел може призвести до їх гниття, що вплине на зростання сукуленту або призведе до неминучої загибелі. Вирішення цієї проблеми – занурити горщик з квіткою в ємність з водою, доки суміш не стане насиченою, а потім дати зайвій воді стекти. У догляді головне пам'ятати – важливо як поливати квітку, а не з якою частотою.

Сукуленти дуже стійкі до посухи, що означає, що вони можуть вижити за невеликої кількості води і не вимагають надто великого догляду в кімнатних умовах. Квітка Морської зірки буде добре рости при помірній температурі з достатнім світлом та помірним поливом. Він також буде процвітати на частковому або повному сонці, ранкове сонячне світло є найкращим варіантом для нього, порівняно з різкими полуденними променями.

Нестача світла може вплинути на зростання рослин, тому що їм потрібно більше світла для власного росту та поглинання мінеральних та поживних речовин.

За квіткою Стапелії легко доглядати, оскільки вони добре почуваються в різних умовах освітлення. Це пустельні сукуленти, а це означає, що рослини прагнуть більше сонячного світла, ніж будь-що ще.

Сукуленти також стійкі до посухи, що означає, що вони можуть вижити при невеликій кількості води і не вимагають надто великого догляду. Вода їм потрібна лише тоді, коли вони відчувають справді довгу посуху, або після живцювання, особливо взимку. Однак, на відміну від справжніх кактусів, їм потрібна постійна вологість.

Влітку слід зосередити увагу на помірному поливі, дозволяючи компоста просохнути між кожною протокою. Рослини потребуватимуть поливу кожні два тижні влітку і один раз на місяць навесні. Однак узимку вони можуть обійтися без води, не доведеться їх поливати часто.

Кактус добре переносить нормальні температури влітку і може бути на відкритому повітрі до початку осені. Однак вони швидше за все постраждають від низьких температур взимку.

Квітка Стапелії проживе багато років, якщо правильно її доглядати, у тому числі не допускати надмірного поливу. рослина, Що Прижилася, добре себе почуває при мінімальній вологості, але загине, якщо помістити його в холодний, вологий грунт або в занадто великі горщики.

Фото рослини Стапелія