Мошки у кімнатних квітах – що робити? Огляд кращих, ефективних методів порятунку від мошок

Покрокова інструкція з фото та описом, як позбутися мошки в кімнатних кольорах та рослинах. Перевірені народні засоби з великою ефективністю, а також інструкція із застосування.

Рідко коли зустрінеш будинок чи квартиру, де немає кімнатних квітів. Вони є одним із найголовніших предметом декору. Своєю неповторною кольоровою гамою і формою, вони можуть гармонійно вписатися в інтер'єр, підкреслити красу зовнішнього дизайну кімнати і предметів, що знаходяться в ній – меблів, вікон, штор.

Вважаються енергетичним донором, заряджаючи домочадців позитивними емоціями, знімають втому після тривалого робочого дня. Доглядаючи квіти, господар не відчуває будь-якої напруги від справи, яка не подобається, а навпаки – надихається і робить це із задоволенням. Іноді цю ейфорію руйнують деякі неприємні причини – хвороби та шкідники.

Якщо зовнішній вигляд квітів, так і землі горщика залишає бажати кращого, на зелені і квітках, на поверхні грунту і в повітрі знаходяться дрібні, неприємні комахи – це означає, що в будинку завелися мошки. Як вивести мошок із кімнатних квітів, і повернути їм початковий здоровий вигляд, можна буде дізнатися, прочитавши цю статтю.

Причини виникнення

Причин виникнення мошки дуже багато:

 • Перед посадкою грунт не продезінфікували;
 • при підживленні була занесена личинка;
 • у відкрите вікно залетіла комаха і відклала яйця;
 • сильно перезволожений грунт;
 • сильно загущені між собою квіти, погана провітрюваність;
 • Нова, принесена ззовні рослина, могла бути вже заражена.

Занедбаність ситуації

Найпоширеніший час зараження – зима. Адже саме в цей час року вологість повітря та ґрунту підвищена, а у квітів знижений імунітет, що так любить дрібну комаху.

Головне, не відтягувати все потім, а негайно приступити до дії. Вивчити, наскільки запущено ситуацію. Спочатку розкопати горщик і переконатися, що в ньому немає личинок, адже саму мошку набагато простіше знищити.

Різновиди комах

Загалом у природі відомі понад 2000 видів двокрилих комах. У кімнатних квітках заводяться лише деякі види мошок.

Подури

Подури, ногохвістки, колемболи, вилохвістки, земляні блохи, білі мошки – це одна і та ж комаха, розміром не більше міліметра. Вони мешкають у вологому ґрунті, або у піддоні кімнатних квітів.

Сціариди

Ще називають грибними комариками. Ці маленькі, чорні півсантиметрові мошки в кімнатних кольорах доставляють неприємності не тільки рослині, але й домочадцям, оскільки поширюється по всьому житловому приміщенню. Завівшись у квітковій землі, вони роблять її щільною, що не пропускає кисень.

Дрозофіли

Невеликі руді, сірі або червоні мошки. Злітаються на свіжий перегній фруктів. Дуже схожі на сциариди, відрізняються забарвленням і не завдають великої шкоди кольорам, але неприємностей людині – хоч греблю гати.

Щитівки

Якщо на аркуші зі зворотного боку виявлено коричневе утворення 3-5 мм, ніби з воску, а сам лист липкий, ніби забруднений у чомусь солодкому, це завелася щитівка.

Воскова освіта – це самка щитівки. Вона зовсім не пересувається, тільки смокче сік із листа і відкладає яйця. А самці, перелита з листка на листок, заражають рослини, що знаходяться поруч, п'ють сік і своїми екскрементами (п'ядь) забруднюють поверхні, залишаючи липку субстанцію.

Білокрилки

Є родичами щитівок. Дуже схожі на попелицю або моль, тільки з білими крилами, вкриті воском. Розмір їх близько трьох мм. Самка відкладає до 280 яєць за кладку.

Тля

Дрібні комахи від 3 до 7 мм зеленого, білого, чорного та рожевого кольору. Дуже швидко розмножується – самка протягом місяця робить три кладки по 1000 яєць. Потрапляючи на молоді, зелені та соковиті листочки, встромляють свої хоботки і п'ють рослинний сік, після чого виділяють липку п'ядь, у якій, згодом, утворюється сажистий грибок.

Якщо квіткові культури виносилися до саду, у яких з легкістю могли завестися слимаки, гусениці, довгоносики та інші шкідники. І перш ніж занести назад до будинку, уважно оглянути листя та ґрунт.

Смачні рослини

У кожного виду комах є смачні та несмачні квіти:

 • подура любить фуксії та бегонії;
 • сциариди – фіалки, фікуси, азалії;
 • Попелиця – троянди.

Способи боротьби

Як позбавитися від мошок у квітах?

Інсектицидами

Насамперед заражену рослину відокремити від здорових. Якщо заражений грунт, то витрусити його з горщика, прожарити в духовці або утилізувати і заповнити горщик перевіреним здоровим. Коріння квітки промити проточною водою. Можна просто обробити ґрунт та рослину інсектицидами, такими як:

 • Танрак;
 • Актора;
 • Фітоферм;
 • Мухоїд;
 • Базудін;
 • Агравертін;
 • Фуфанон;
 • Інта-вір.

Бажано, після обробки протягом п'яти днів полив не робити. Слід пам'ятати, що ці методи не безпечні для людини, тому використовувати запобіжні заходи за допомогою респіраторів і рукавичок.

Якщо мошок не так багато, можна використовувати липучки для лову мух. Для комах, що витають у повітрі, можна скористатися аерозольними засобами: Дихлофосом або Раптором.

Народними засобами

Є безліч засобів, які також допоможуть позбутися мошок і в кімнатних квітах і землі, приготовлені в домашніх умовах.

 1. Першим літром окропу заливають 4 головки часнику, пропущені через часнику, наполягають. Після чого обприскують листя та проливають землю. Можна просто втиснути в ґрунт зубчики, що розрізають на кілька частин.
 2. Обприскати слабким розчином калію перманганату, через два дні повторити.
 3. Розчином господарського чи дьогтярного мила у пропорції 20 г на 1 л води обприскувати та поливати землю. Можна використовувати і рідке мило дьогтю, яке розвести згідно написаної інструкції.
 4. Заглиблені в ґрунт кілька сірників вниз, також зроблять свою корисну справу, Через кілька днів сірники поміняти.
 5. Зола, насипана в горщик, позбавить і комах, і грибкових хвороб.
 6. Від дорослих комах, але не від личинок, допоможе впоратися настій з 1 л окропу та 50 грам тютюну.
 7. Усі мошки зникнуть, якщо краї горщика намазати «зірочкою».
 8. Обприскувати настоєм зі 100 г чистотілу та 1 л окропу.
 9. 15 мл нашатирного спирту розведеного в літрі води не тільки розлякають всіх комах, а й послужать добрим азотним добривом.
 10. Або кірки апельсина або лимона заглибити у ґрунт.

Боротьба з мошками в кімнатних рослинах народними засобами вважається екологічним та безпечним методом.

Якими з цих методів боротьби з комахами скористатися, справа індивідуальна. Серед такої об'ємної інформації обов'язково знайдеться один, який буде кращим.

Фото мошок у кімнатних квітах